Bardzo słaby

Wiem, że nie jest to wyznacznik obiektywizmu przy ocenie filmu, ale dodam, że jestem wierzącym i praktykującym katolikiem.

Film jest bardzo słaby bo:
-jest strasznie cukierkowo-amerykański ("idealna rodzina", "idealna parafia", "super śmieszny doktor z super ekstra podejściem do pacjentów")
-muzyka w filmie - religijny "rock" i pop
-gra aktorska na poziomie bardzo słabym
-przewidywalnie nakręcony

Jedyny śmieszny moment w filmie to scena, w której siostra chce zrobić podkop pod drzewem :).

Film kojarzy mi się z klimatem świadków Jehowy, jeśli wiecie jak wyglądają obrazki ze Strażnicy.

Zdecydowanie nie polecam

22
  • tacy lekarze są,na szczęście się zdarzają, choć jest ich naprawdę garstka

• Zdajesz sobie sprawę, że to film na faktach i historia nie jest wymyślona??

• A wiec film zrobiony na podstawie prawdziwych wydarzeń nie może być słaby ? Przekonujący argument zwłaszcza, że dotyczy filmu, którego cała fabuła została wyczerpująco streszczona w 2 zdaniach w opisie. Nawet świetną historię można spaprać. Tutaj niestety zarówno "fakty" jak i wykonanie są na miernym poziomie.

• obawiam się tego typu filmów, bo często są to filmy kręcone przez heretyków (np. protestantów).

Mam pytanie: czy w tym filmie przedstawiona jest także Matka Boża?

• Muszę Cię zmartwić, bo prawdopodobieństwo tego, że jakikolwiek wybrany przez Ciebie amerykański film o tematyce chrześcijańskiej, będzie nakręcony lub będzie dotyczył osób wierzących, ale nie będących Katolikami, jest o ponad połowę większe niż to, że zobaczysz film o tej wersji wiary, w jakiej najwyraźniej żyjesz na co dzień.

Jednak, czy film opowiadający o czymś pięknym i najwyraźniej, bardzo Ci bliskim (tj. o Bogu i jego cudach), będzie dla Ciebie gorszy w odbiorze tylko dlatego, że przedstawia nieco inną wiarę, niż ta, którą Ty podzielasz? Skoro film jest oparty na faktach, to, jak sam widzisz, wierzący Chrześcijanie, ale nie-Katolicy, mają takie same szanse na cud od Boga, jak Ty. Czemu zatem mają kręcić o tym gorsze filmy :)? Na to ma raczej wpływ wykształcenie i zmysł artystyczny, a nie wiara :)

Nie oglądałam jeszcze filmu, ale myślę, że mogę poniekąd odpowiedzieć na Twoje pytanie - jeżeli film opowiada o rodzinie nie-katolickiej, to postać Marii raczej się w nim nie pojawi. Nie wiem, czy tak jest we wszystkich odłamach, ale, przykładowo, Protestanci darzą ją szacunkiem, jako Matkę Jezusa, jednak nie wywyższają jej i nie modlą się do niej. Modlą się tylko do Trójcy Świętej, bez żadnych pośredników (takich jak Święci czy Maria) stąd jej postać ma raczej charakter 3-planowy. Zakładam jednak, że w odbiorze tego filmu należy być otwartym i nieuprzedzonym, bo przecież, niezależnie od sposobu praktykowania wiary, i Ty i te filmowe postaci, stworzone w oparciu o prawdziwą rodzinę, wierzycie w tego samego Boga :) A film nie ma na celu Boga obrazić, tylko opowiedzieć o jego cudzie :)

Polecam Ci książkę "Niebo istnieje naprawdę" - film na jej podstawie był w kinach kilka lat temu, nie oglądałam, więc nie oceniam, ale powieść jest rewelacyjna; to spisane przez ojca, relacje chłopca, który w czasie operacji przeżył śmierć kliniczną i widział Niebo. Tylko nastaw się, że to też jest relacja rodziny nie-katolickiej - co więcej, ojciec chłopca jest Pastorem :)

Tu zwiastun tego filmu, w razie Twojego zainteresowania:
      http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+polski-32846

• Dlaczego nazywasz protestantów heretykami? Dlatego że nie zgadzają się z katolickimi praktykami? A tak naprawdę to nie żaden kościół, czy katolicki czy jakiś protestancki, daje zbawienie. Zbawienie mamy od Jezusa niezależnie od przynależności do jakiegokolwiek chrześcijańskiego kościoła.

• A Maryja ma jakieś większe zasługi w Biblii poza urodzeniem Jezusa? Chyba nie. Heretyckie katoliki tylko tak mają.

• Bardzo słaby i żałosny jest Twój wpis, który przedstawia same kłamstwa na TEMAT TEGO filmu!!!

Polecam iść hejtować gdzie indziej żałosny trollu!!!

• Uważasz że siostra, mała,kilkuletnią, która pragnie wydostac siostrę jest śmieszna? Żałosny idiota z ciebie.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: