PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223320}

Człowiek, który śpi

Un Homme qui dort
7,9 6 301
ocen
7,9 10 1 6301
7,2 4
oceny krytyków
Człowiek, który śpi
powrót do forum filmu Człowiek, który śpi

Arcydzieło

użytkownik usunięty

Czy ktoś zna podobne filmy?

ocenił(a) film na 9

Zależy jakiego podobieństwa szukasz? Takiego w tym samym stylu, niepowtarzalnego, chyba nie ma. Natomiast jeśli chodzi ogólnie o istotę przeżywania samotności i pustki egzystencjalnej w filmie, to z naszego polskiego podwórka: "Siekierezada", "Podwójne życie Weroniki". Ogólnie poszukaj w filmach Kieślowskiego. Z kina europejskiego i azjatyckiego to: "Wyspa", "Pusty dom" (Kim Ki DuK), "Poza szatanem", "Ludzkość" (Dumont). Poza tym możesz ruszyć... "Dersu Uzala", "Kontrolerzy", "Na los szczęścia Baltazarze", "Światła o zmierzchu", "Dryfujące obłoki", "Namiętności(1969)". Z kina amerykańskiego to chyba też: "Paryż - Texas", "Buffalo 66", "Brązowy królik" i bardzo mocny obraz: "Głowa do wycierania" dla lubiących kino Lyncha.

ocenił(a) film na 9
1mariusz1

"Nic osobistego", "Kłopotliwy człowiek", "Potępienie". Wiedziałem, że o czymś ważnym zapomnę. :)

użytkownik usunięty
1mariusz1

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Jestem pod wrażeniem znajomości tematyki. Tak, szukam filmu, który podobnie jak powyższy, pozostawi w psychice ślad na całe życie. :) Z filmów, które wymieniłeś, oglądałam wybrane Kieślowskiego, "Dersu Uzalę" i "Głowę do wycierania" - ten ostatni, ze względu na trudność interpretacji niektórych scen, należałoby obejrzeć ponownie. Pozostałych tytułów nie kojarzę, więc trzeba będzie je sprawdzić. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9

Nie ma za co. :) To czysta przyjemność jak można komuś coś podpowiedzieć. Z takich kreacji w czerni i bieli to z Bergmana: "Persona", "Goście wieczerzy pańskiej", " Siódma pieczęć". Całkiem niedawno obejrzałem też: "Struktura kryształu" naszego Zanussiego. Jest tego naprawdę dużo, szczególnie w kinie europejskim. A z najnowszych, tez naszej polskiej reżyserki, to "Nic osobistego" polecam na początek. :)

ocenił(a) film na 8

Jeśli szukasz filmów o podobnej konstrukcji, tzn. zdjęcia + narrator to koniecznie musisz obejrzeć "Odgłosy robaków - zapiski mumii" (2009). Ten film decydowanie zapada w pamięć. Do bogatej listy, którą sporządził 1mariusz1 mogę jeszcze dorzucić "Pętlę" (1957) oraz "Stroszka" Wernera Herzoga (1977).

ocenił(a) film na 8
1mariusz1

Błędny ognik. Może nieco słabszy od tego filmu, ale ukazuje podobny problem. Polecam.

ocenił(a) film na 7
xtomix

Błędny ognik jest super, a z polskich dziwactw to TAKIEGO PIĘKNEGO SYNA URODZIŁAM, btw od G.Pereca ze znanych mi 3 adaptacji nic ciekawszego nie zekranizowano od niego?!

ocenił(a) film na 10

A może "Oh, Boy!" z 2012? Też włóczący się student w ciekawej scenerii.
Albo w innej tematyce ale o podobnej narracji "Zeszłego roku w Marienbadzie" z 1961?
Lub może "Cleo od piątej do siódmej" z 1962? https://www.youtube.com/watch?v=nuZ5cNk4-q4

Ciężko określić co jest podobnym filmem do tego.

użytkownik usunięty
187

Jak na razie, nic tak arcydzielnego jak "Człowiek, który śpi" nie znalazłam, ale dziękuję wszystkim za sugestie. Szukam dalej. :)

Nie wiem, czy podobny. Ale być może w Twój gust trafiłby film "Pokój". Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones