The Man Who Cried

Młoda dziewczyna, by odnaleźć zaginionego ojca, wyjeżdża z Rosji do Anglii, a później do Francji, gdzie zakochuje się w cygańskim jeźdźcu konnym.

Wichry wojny

autor: Ewelina Nasiadko

Czwórka zupełnie różnych bohaterów i wojna - to kanwa najnowszego filmu Sally Potter. Podczas gdy jednak jej "Orlando" oddawał klimat epoki i dramatyzm wydarzeń poparty znakomitymi kreacjami aktorskimi, "Człowiek, który płakał" mimo świetnych nazwisk ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 55%
pokaż:
 oceń grę aktorską:
Christina Ricci Christina Riccijako:Suzie
Christina Ricci jako Suzie
Oleg Jankowski Oleg Jankowskijako:Ojciec Suzie
Harry Dean Stanton Harry Dean Stantonjako:Felix Perlman
Miriam Karlin Miriam Karlinjako:Madame Goldstein
$related.related Claudia Lander-Dukejako:Młoda Suzie
$related.related Hana Maria Pravdajako:Babcia
John Turturro John Turturrojako:Dante Dominio
John Turturro jako Dante Dominio
Cate Blanchett Cate Blanchettjako:Lola
Cate Blanchett jako Lola
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Johnny Depp jako Cesar
Johnny Depp jako Cesar
8,0 65 głosów
Cate Blanchett jako Lola
Cate Blanchett jako Lola
7,6 19 głosów

Rok 1927. Mała dziewczynka, żydówka, o imieniu Fegele mieszka w rosyjskiej wiosce z ojcem, kantorem w synagodze, i babcią. Jej dzieciństwo jest spokojne i szczęśliwe, ale groźba prześladowań nie ginie. Z tego powodu ojciec Fegele postanawia wyjechać do Ameryki, aby tam znaleźć pracę i sprowadzić rodzinę. Wkrótce po jego wyjeździe do wsi wkracza przemoc. Fegele razem z innymi uciekinierami, mieszkańcami wioski wsiada na statek. Statek jednak wypływa nie do Ameryki, dokąd chcieli się udać, ale do Anglii. Fegele trafia do chrześcijańskiego sierocińca. Otrzymuje nowe imię - Suzie i chodzi do szkoły, gdzie nie ma prawa rozmawiać w swoim rodzinnym języku - jidysz. Uczy się tam jednak śpiewać. Dziesięć lat później wyjeżdża do Paryża, gdzie zostaje śpiewaczką w chórze. Zaprzyjaźnia się z Lolą - jasnowłosą, ambitną Rosjanką. Zaczyna oszczędzać pieniądze, aby wyjechać do Ameryki w poszukiwaniu ojca. Suzie i Lola znajdują pracę w operze prowadzonej przez Felixa Perlmana. Suzie zakochuje się w Cezarze, cygańskim handlarzu końmi, Lola natomiast w Dante Dominio, zarozumiałym włoskim śpiewaku operowym.

 • Jest pierwsza połowa XX wieku, Paryż. Są dwie kobiety: młoda Rosjanka wraz ze swoją przyjaciółką utrzymują się z pracy w teatrze; i jest dwóch mężczyzn: dojrzały śpiewak operowy i młody cygański handlarz końmi. Łączy ich to samo miejsce, jednakowa ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 76%

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
studio:
 • Canal+ (
  • przedstawia
  )
 • Universal Pictures (
  • przedstawia
  )
 • Adventure Pictures (
  • współudział
  )
(więcej...)
inne tytuły:
L'homme qui pleurait
 • Kanada

The man who cried - Les larmes d'un homme
 • Francja

(więcej...)
 • Kiedy Suzie mija się na rowerze z Cezarem i jego przyjaciółmi, możemy dostrzec oświetloną wieżę Eiffla. Jednak reflektory na wieży zamontowano dopiero podczas renowacji, która miała miejsce w latach 1980-1985.
 • Sceny w których paryżanie opuszczają okupowane przez Niemców miasto były kręcone przed porannymi godzinami szczytu.
 • Część scen była kręcona na Placu de la Concorde. Negocjacje z władzami Paryża o udostępnienie tego miejsca zajęły realizatorom filmu kilka tygodni.

forum (122)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o