PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487409}

Człowiek o żelaznych pięściach

The Man with the Iron Fists
5,3 13 241
ocen
5,3 10 1 13241
4,2 4
oceny krytyków
Człowiek o żelaznych pięściach
powrót do forum filmu Człowiek o żelaznych pięściach

Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiedzialny jest nie kto inny jak RZA z WU TANG CLANU wiadomo. Do filmu został nagrany singiel promujący - Method Man / Freddie Gibbs / StreetLife "Built For This" .A następnie ogłoszony konkurs dla producentów który wygrał właśnie Polak o kswyce ŃEMY

Nie można wklejać linków ale wystarczy wpisać w YT : Ńemy remix - Method Man / Freddie Gibbs / StreetLife "Built For This"

Ńemy jest Młodym Wilkiem Pop Killera 2012
Ńemy ('87) - charyzmatyczny i niepodrabialny raper, producent, tekściarz i wokalista, pochodzący z Sierpca a obecnie mieszkający w Warszawie. Zawiła i dopracowana w szczegółach forma jest u niego drogą do przemycenia treści raz abstrakcyjnych a raz przyziemnych. Muzyczny perfekcjonista, szlifujący w studyjnym zaciszu każdy detal i dostarczający słuchaczomi produkt świeży i daleki od wtórności i szablonowości.


Mogliście kojarzyć go z utworów z udziałem takich artystów jak: Rahim (u którego debiutował jako MC) i Fokus, L.u.c, Skorup, Magiera, Grubson itd. Współtwórca muzyki m.in. do: multimedialnego projektu "Planet Luc" (za który artysta L.u.c w 2008 roku uzyskał nominację do Paszportów Polityki), cyklu słuchowisk "Sucho-wisko" emitowanych na antenie radiowej Trójki. Występował jako "laptop DJ" m.in. na: Heineken Opener (main stage), FreeForm Festival, Woodstock, Mazury Hip-Hop Festiwal, Festiwal Bez Lipy, Teatr na Woli itd.

Nie boi się niełatwych, wykręconych rozwiązań, zarówno na płaszczyznie muzycznej jak tekstowej, charakteryzuje go crossover w muzyce i podejściu do łączenia jej z innymi sztukami. Głównym założeniem jest postęp, bezkompromisowe podejście, przekraczanie granic w muzyce. Obecnie pracuje nad solowym (w pełnym tego słowa znaczeniu) debiutem zatytułowanym po prostu "Ń", na którym zajmie się muzyką, tekstami, wokalem, aranżacją i realizacją nagrań. Przez jakiś czas był wstępnie związany z MaxFlo Records, jednak ostatnio ich drogi rozeszły się w pokoju, w związku z czym obecnie działa na własną rękę.

ocenił(a) film na 6
Hawi

Nie mam pojęcia o Nemym ,ale brzmi ciekawie.Osobiście nie słucham już polskiego hip hopu bo to istna kaszana z przewagą ulicznego rapowania bez talentu pomimo,że co drugi uliczny hiroł wspomina o talencie danym przez pieroga albo boga jakoś tak,trudno zrozumieć co oni seplenią.Pomimo tego czasem zachaczę o alternatywę tej sceny min.wydawnictwa Max Flo,bo odnajduję w tym ciekawą twórczość a nie kolejne klony Hempów.Molesta,Morwa,czy też Fenomen to były składy...Z hip hopem stało się to co z punkiem zniknął gdzieś przekaz,nowe kawałki są drętwe .Jednak producencko stoi to wszystko na bardzo wysokim poziomie.Powrócił Sfond squnksa, np. numerem ,,Dzień sfąda,, rozłożyli na łopatki większość co wychodzi teraz.Mamy jednego z najlepszych turntaiblistów Eproma,producentów jak Noon czy Emade.OSTR wyprodukował bity min. dla Masta Ace'a .Co do konkursu Wu tangu organizowali już kiedyś coś takiego w końcu to Wu-familly.Członkowie Wu Tangu są nawet w Niemczech taki Budda Monk np.Ten Nemy pocisnął coś konkretnego i zaskoczyło,RZA byle czego by nie przyjął.Palnołem mnóstwo błędów w pisowni,ale myślę że ktoś się doczyta

ocenił(a) film na 6
dou

Nie ważne kto i jak ocenia jaką muzykę, ale gangsterski rap do filmu tego typu, to albo prowokacja, albo dowód na głupotę jego twórcy...

ocenił(a) film na 6
dou

Oj nie śledzisz rodzimego rapu stąd masz taką negatywną opinie na temat jego twórców, uliczny rap to tylko jeden z nurtów inne rozwijają się równie prężnie, jest wiele nowych twarzy , jest przekaz i jest progres. Lista jest naprawdę długa ale dajmy dla przykładu płytę RASMENTALISM " Za młodzi na Heroda" okrzykniętą przez wielu płytą roku toż to sztosik przekaz.

ocenił(a) film na 4
Hawi

Trzymaj swoje zdanie stary. Ludzie, którzy siedzą w tej kulturze jak Ty i Ja, mają prawo głosu. Nie ma co przejmować się tymi co tylko pier* o tym jak "fajnie było za czasów molesty, a teraz h*jnia". Ci ludzie chcą tylko by ktoś im przypiął za to jakiś zasra* order i oddał honory. Wylewają swoje frustracje na forach, chociaż mają prawie zerowe pojęcie o tym co dzieje się na polskim i zagranicznym rynku rapowo-hiphopowym.
Ogólnie fajnie, że zapodałeś temat, choć remix średnio mi się spodobał:P

Słuchać, poźniej gadać sfrustrowane cebulaki!

WDK

no fajnie było za czasów molesty, przynajmniej nie rapowali jacyś dziwni emo w wąskich rurkach jak teraz....

ocenił(a) film na 4
Mothyff

Ja się nie spinam co kto zakłada. Wolny wybór. Raperzy teraz stawiają na skillsy i jakość muzyki- to jest ważne. Dla mnie mogą zakładać spodnie ala mc hammer,. Nie interesuje mnie co robią i jedzą na śniadanie. Nie oglądam ich słuchając ich na słuchawkach lub wybierając płytę w empiku.
Tez czuje sentyment, ale powiedzmy sobie szczerze- wiele z kawałków i legendarnych (w większości) już nie istniejących składów, to poprostu "dukacze", którzy nie umieli nawet wejść w bit (tak wiem- także gorszy sprzęt)

WDK

no widzisz a ja znowu kochałem w rapie za dawnych czasów szczerość i rzeczywistą miłość do tej muzyki, nawet jak technika nie była idealna, a nie że technika idealna a pieprzenie o dupie maryny byle idealnie się wpasować w bit. Można powiedzieć że kiedyś autentyczność i szczerość była na pierwszym planie, i to właśnie była siła rapu na całym świecie.

ocenił(a) film na 4
Mothyff

To prawda, że rap był trochę bardziej szczery kiedyś. Jednak biznes, pieniądze itp to normalna kolej rzeczy. Wpływa to niestety na wspomnianą autentyczność, ale daje nowe możliwości. Raperzy widząc jak przybywa konkurencji, szukają sposobów na bycie "świeżymi" i testowanie nowych brzmień. Dla mnie- duża zaleta i krok do przodu.
Jeśli chodzi o "pieprzenie o dupie maryny"- różnie bywa. Większość kawałków, które znajdziesz ma przekaz "jestem fajny i lepszy od innych"- prawda. Jednak zawsze można znaleźć swoją niszę np. Bisz, Eldo (b.dobra nowa płyta), OSTR , Abradaab lub WENA.

WDK

no tak ale każdy, kogo wymieniłeś to gracz starej szkoły, robiący muzykę w starym dobrym stylu, z tak zwanym 'njuskulem' nie mają oni nic wspólnego. Czyli możemy powiedzieć - Chujowy dzisiejszy rap w wąskich spodenkach ma swoją dobrą niszę - 'starą szkołę'' :)

ocenił(a) film na 4
Mothyff

Powiedziałbym raczej- "myślącą" niszę. Poza tym ich rap bardzo wyewoluował...ale nieważne. Nie namawiam, ale polecam sprawdzić njuskulowych raperów trochę dokładnej. Dzięki za rozmowe:)

dou

a ja właśnie że słucham, tylko że mam te same kasety od 15 lat - bo to co było potem to kaszana, ale sposób na ciągłe słuchanie jest:)

Hawi

KUTANG KLANU*

gipson997

powiedział gipson i zadzwonił pod 997:)

Hawi

szkoda że z tym Paszportem Polityki to tylko nominacja, bo jakby wziął udział w tańcu z gwiazdami to Paszport Polsatu dostałby na pewno! Bez 2 zdań!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones