PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4172}

Człowiek przyszłości

Bicentennial Man
7,2 27 474
oceny
7,2 10 1 27474
Człowiek przyszłości
powrót do forum filmu Człowiek przyszłości

Wiem, że to forum o filmach i wielu użytkowników nie lubi jęczenia, "że książka lepsza", ale
naprawdę każdy może przeczytać opowiadanie. Jest krótkie, wystarczy na nie godzina. I można
legalnie ściągnąć z sieci zarówno e-booka jaki i audiobooka, ponieważ prawa autorskie już
wygasły.

Isaac Asimov "Świat robotów" tom II, opowiadanie "Dwustuletni człowiek".

ocenił(a) film na 10
golebiewicz

Nie widziałam, że można legalnie ściągnąć to opowiadanie. Fajnie, bo miałam zamiar to przeczytać, a w bibliotece nie ma.



ocenił(a) film na 10
golebiewicz

A czy tytuł to nie czasem " Pozytronowy człowiek"?

ocenił(a) film na 5
karolina922

W moim tłumaczeniu jest to "Dwustuletni człowiek" ale wygląda na to, że to to samo.

ocenił(a) film na 6
golebiewicz

"Pozytronowy człowiek" to powieść, a nie opowiadanie i ma prawie 250 stron.

golebiewicz

Stary temat, ale zostawiam dla takich jak ja, którzy trafiają tu po latach (akurat wczoraj skończyłem czytać "Pozytronowego człowieka"). Okazuje się, że to nie to samo:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Bicentennial_Man
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Positronic_Man

ocenił(a) film na 7
golebiewicz

Po raz kolejny przypadkowo włączyłem film na podstawie dobrze znanego mi pisarza i się zajarałem :D

ocenił(a) film na 6
Koryo

*SPOILERY*
No niestety w tym wypadku podstawą jest tylko główny bohater, a większość fabuły ma mało wspólnego z oryginałem. Asimov uznał, że największą przeszkodą na każdym etapie będzie właśnie formalna kwestia prawna i na tym się skupił. Co więcej, Andrew w opowiadaniu nie jest wcale takim potulnym puchatym kotkiem jak Robin Williams - jest bardzo krytyczny wobec rodzaju ludzkiego (zwłaszcza pod koniec), ale mimo to czuje się człowiekiem i jest zdeterminowany by dopiąć swego, nawet kosztem życia. No i oczywiście ZERO wątku miłosnego. Ale poważny film o bataliach prawnych genialnego zgorzkniałego robota zapewne by się nie sprzedał...

ocenił(a) film na 7
Hotora86

Co nie zmienia faktu, że film jest dobry, ale wobec filmu mam zupełnie inne wymagania niż do książki - szczególnie w takim gatunku jak sf, gdzie filmy mają przeważnie niższy pułap.

ocenił(a) film na 7
Hotora86

Choć z perspektywy czasu mniej dobry niż go oceniłem na początku (8*), ale wszystkie te oceny są robocze.

Koryo

Też mam podobny problem z oceną. Oglądałam go kilka lat temu, będąc młodsza - zrobił na mnie duże wrażenie. Obejrzałam dziś i trochę wydał mi się przesłodzony.
Muzyka - momentami Braveheart - generalnie zawsze zwracam na nią uwagę i zazwyczaj jestem na tak, tutaj psuła mi klimat :/

ocenił(a) film na 9
aniaquepaso

Niesamowite jak ludzie mogą inaczej odbierać to samo.. Mnie muzyka w tym filmie urzekła i przez nią wiele scen wywarło na mnie ogromne wrażenie, a w rezultacie film oceniam bardzo wysoko :) Gdyby nie ta muzyka, pewnie byłoby wyraźnie niżej!

golebiewicz

Najpierw przeczytałem opowiadanie. Chyba ze 30 lat temu w " Fantastyce", pod tytułem "Człowiek, który żył 200 lat". :) A dopiero później obejrzałem film. Nawet nie wiedziałem że powstała ekranizacja. Pierwszy raz oglądałem jakoś od połowy. Ale skojarzyłem od razu, że chodziło o tamto opowiadanie.

ocenił(a) film na 9
golebiewicz

Ależ to nie jest opowiadanie tylko powieść i jej tytuł to "Pozytronowy człowiek".

yehet

A to nie było tak , że Assimov napisał opowiadanie , a później Silverberg przerobił je na książkę?

ocenił(a) film na 9
Paolini

Tak było, owszem. Film ma jednak w sobie również elementy powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones