PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10821}

Człowiek rakieta

The Rocketeer
6,2 3 321
ocen
6,2 10 1 3321
6,0 4
oceny krytyków
Człowiek rakieta
powrót do forum filmu Człowiek rakieta

Wstęp do filmu jest zaskakujący. Pilot oblatywacz w eksperymentalnym samolocie, lata trzydzieste XX wieku, nastrój przygody i świetna muzyka Jamesa Hornera. Zapachniało mi klimatem znanym z Indiany Jonesa. Szkoda, że im dalej w las, tym więcej drewna, głównie aktorskiego.

Cliff Secord to narwaniec, pilot, miłośnik wszystkiego co lata. Wraz z przyjacielem i konstruktorem – Peevym – szykują maszynę na krajowe zawody. Wszystko się jednak komplikuje. Samolot zostaje zniszczony, a bohaterowie wchodzą w posiadanie rakietowego plecaka, który jest celem FBI, mafii i nazistowskich szpiegów.

Początkowy zachwyt szybko ustępuje pola znużeniu. Postacie są przerysowane w komiksowy sposób ale w ogóle nieciekawe. Mniej więcej w połowie seansu dopadła mnie nuda i rozważałem zaprzestanie oglądania. Alan Arkin czy John Locke z Losta (miło go było zobaczyć) dają radę, ale Jennifer Connely już niespecjalnie. Najgorzej wypada jednak tytułowy człowiek-rakieta. Billy Campbell jako Cliff Secord prezentuje tu warsztat aktorski na poziomie Tomasza Karolaka w komedii romantycznej. Sprawdził by się w polskim serialu. Może taki był zamiar? Wszystko lekko tandetne i tekturowe? Skąd w takim razie naprawdę niezły Timothy Dalton w roli czarnego charakteru? Kontrast jest aż za duży.

Nie spodziewałem się wiele po produkcji z 1991 roku, w dodatku z takim tytułem. Początek narobił nadziei, a potem reszta filmu brutalnie dała mi piąchą w nos. Szkoda. Potencjał był. Jak ktoś lubi groteskowy i przerysowany klimat – o (nomen omen) niebo lepiej przypomnieć sobie Sky captain z Judem Law.

http://zabimokiem.pl/mile-zlego-poczatki/

ocenił(a) film na 6
SithFrog

to jest przygodowy film familijny, a nie dramat, wiec nie przesadzalbym z tym czepianiem sie aktorstwa, nikt mnie co prawda nie zachwycil, ale tez nie czulem zeby ktos kaleczyl, natomiast mialem podobne odczucia co do filmu jako całosci, poczatek jest fajny, ale potem cos idzie nie tak, nie potrafie tego sprecyzowac, ale mimo duzych checi zeby polubic ten film, musialem zrobic kilka przerw podczas seansu, bo czulem spore znuzenie

ocenił(a) film na 5
uncut

Wiem, ale jak już obejrzysz kilka filmów przygodowych gdzie aktorstwo stoi na wysokim poziomie ("Ostatnia krucjata") to wymagania rosną ;)

SithFrog

sam jesteś drewno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones