PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107579}

Człowiek z kamerą filmową

Chelovek s kinoapparatom
8,1 8 830
ocen
8,1 10 1 8830
8,3 16
ocen krytyków
Człowiek z kamerą filmową
powrót do forum filmu Człowiek z kamerą filmową

Nareszcie...

ocenił(a) film na 10

...po sześćdziesięciu czterech latach, udało mi się zobaczyć ten film; Nie żyłem na próżno!

ocenił(a) film na 10
metropolis

To piekna wypowiedz;) Ciesze , ze ludzie siegaja po taka klasyke. Dla mnie to wielkie dzielo piekna muzyka. Tak wiec pozdrawiam Cie Metropolis serdecznie;)

ocenił(a) film na 10
minikado2

Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam.
PS. Czytałem listę filmów, które chcesz obejrzeć; Gdybyś z tego mógł oglądnąć jeden jedyny film (i miałby to być ostatni film Twojego życia), to koniecznie (KONIECZNIE!) "Męczeństwo Joanny d'Arc". НЕТY АЛЬТЕРНАТИВЫ!

ocenił(a) film na 10
metropolis

hej hej. No jakby co to ja jestem ona;)
Meczenstwo mowisz... gapilam kiedys Martyrs, do dzis mam niesmak jak mozna kogos tak meczyc.
Mam nadzieje, niejeden film jeszcze bedzie midane zobaczyc. Tak wiec jesli masz ochote na wymiane spostrzezen zapraszam do grona znajomych;) pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
minikado2

Hey, hey, hey! No to, jak Ty jesteś "ona" to masz ode mnie, na dzień dobry, osiem punktów + serduszko :o)
Natomiast "Męczeństwo..." mówię, jak najbardziej. I to na pewno nie ze względu na "męczeństwo" (bo wtedy
to bym pewnie doradzał "Pasję" pana Gibsona)(której to na pewno nie będę polecał) ale dlatego, iż jest to
Film przez BARDZO DUŻE F! Dla mnie naprawdę jeden z najlepszych filmów wszechczasów. Naturalmente,
nie jest to nijak komedia...
Pozdrawiam mile.
PS. Które to "Martyrs" dokładnie oglądałaś? Bo to niejednoznaczne...

ocenił(a) film na 10
metropolis

Francuskie ... szukali tego momentu jak juz umierasz i widzisz tzw other side... zniesmaczyl mnie ten film chociaz twarda jestem...
Joanne gra Mila Jovovich? rezyserem jest jej owczesny maz ? Luc Besson? Bessona uwielbiam za pare pozycji, wiec jesli to ten film chetnie siegne;)

ocenił(a) film na 10
minikado2

No więc po kolei: "Martyrs" chyba znalazłem; Czy chodzi Ci tutaj o ten horror Pascala Laugiera? Nie widziałem, więc nie mogę się o nim wypowiadać. Jednakowóż, sądząc po opisie, w dalszym ciągu nie będę go oglądać. Ale z drugiej strony, to czy Ci sie cóś nie pomykiciło? Bo film, w którym, jak piszesz: "...szukali tego momentu jak juz umierasz i widzisz tzw other side... to to jest chyba "Linia Życia" czyli "Flatliners" w którym to filmie grają Kevin Bacon, Julia Roberts i Kiefer Sutherland. Co do "Męczeństwa Joanny D'Arc" to ja mam, naturalmente, na myśli ten film z 1928. roku, który stoi na Twojej liście filmów, które chcesz obejrzeć. Wersji z Millą Jovovich też nie widziałem. Właśnie stwierdziłem, ze jest w naszej wypożyczalni, więc pewnie przy okazji zobaczę. Ale (po recenzjach) nie spodziewam się, żeby ten film mógł mnie specjalnie zachwycić, chociaż, kto wie. Pożyjemy - zobaczymy. A zobaczymy - napiszemy.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
metropolis

Dokladnie o to mi chodzilo..http://www.filmweb.pl/film/Martyrs.+Skazani+na+strach-2008-449390
Natomiast nie polecam tego filmu, ociekajacy niepotrzebnym krwia.
Co do meczenstwa Joanny z 1928 roku, Marzenia scietej glowy...Obecnie jestem ze tak powiem odcieta od jakiegokolwiek zrodla filmowego, jedynie siedze na youtubie w Braciach Quay..

minikado2

Zmieniło się coś przez 6 lat?

ocenił(a) film na 10
RAC_79

A co sie mialo zmienic? Bo chyba sie zgubilam...

minikado2

"Obecnie jestem ze tak powiem odcieta od jakiegokolwiek zrodla filmowego"

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Teraz mam dostep, i czas sie znajdzie. Czemu pytasz?

minikado2

Po prostu. To forum jest.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Ok. Dziwne troche ale ok. Pozdrawiam

metropolis

Gratuluję! :D
Ja dalej na niego czekam...

ocenił(a) film na 10
metropolis

Myślę, że powinien się Wam spodobać także film Melodie świata, nakręcony również w 1929 roku, link w serwisie Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=VecZDNtnd6g



ocenił(a) film na 10
xtomix

Polecam też Berlin: Symfonia wielkiego miasta (1927):

http://www.youtube.com/watch?v=j76FNxsJlt8

ocenił(a) film na 10
xtomix

Xtomix,, Dzieki serdeczne. Na pewno skorzystam jesli uda sie znalezc;)
Pozdrawiam

metropolis

Gdzie można go zobaczyć?

ocenił(a) film na 10
5476

Jest do nabycia DVD. Na przykład na Allegro. Także w Empiku. Ale na Allegro chyba taniej.

metropolis

Mam 45...

paulus1970

Oglądasz, myślisz i słuchasz...kino? Oczywiście.. Wszystko jest pięknie skomponowane. Rzeczywistość w symbolice z muzyką się plecie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Black_Hole_fw

Nie narzekam... :o)

ocenił(a) film na 8
metropolis

Szukam informacji jaka kamerą został nagrany film ? Domyślam się, ze był to typowy jak na tamte czasy aeroskop ?

ocenił(a) film na 10
helena218

Na plakacie jest widoczna kamera Debrie Parvo. Najprawdopodobniej nią był też ten film i kręcony, jako że w tym czasie była ona kamerą bardzo popularną (bo dobrą). Na przykład Eisenstein posługiwał się nią namiętnie.
Pozdrawiam wiosennie.

ocenił(a) film na 10
metropolis

A w ogóle to Le Parvo "gra" jedną z głównych ról w tym filmie :o)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones