PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748302}

Człowiek-scyzoryk

Swiss Army Man
6,8 38 842
oceny
6,8 10 1 38842
6,8 25
ocen krytyków
Człowiek scyzoryk
powrót do forum filmu Człowiek-scyzoryk
PuDZ

i mają ciągłą erekcję.

PuDZ

wypok.pl?

edgarddavids

( ͡° ͜ʖ ͡°)

PuDZ

Rola życia, po tym filmie już nikt nie będzie w nim widział tylko Harrego.

Spidi_2

... tylko rozkładającego się Harry'ego :o)

Spidi_2

Nie widzę w nich Pottera już od kilku lat. Może aktorem to on nie jest najwyższych lotów, ale jedyne co muszę mu przyznać, to gra w dobrych filmach, a przynajmniej takich, które zapadają w pamięć i to jest główny powód, dla którego chętnie obejrzę powyższy tytuł.
Kobieta w czerni po mimo, że mi się nie podobała nie jest złym filmem, Słowo na M po mimo, że banalne to bardzo dobra komedia romantyczna, Victor Frankenstein najsłabszy za całego zestawienia, ale Radcliffe zły tam nie był, a moim faworytem są Rogi, które są po prostu bardzo dobre za to jak dziwnym były filmem i w przypadku Swiss Army Man liczę na powtórkę. W porównaniu do tego co po zakończeniu Pottera robią Hermiona i Ron to Harry jest przed nimi o kilka ładnych mil.

ocenił(a) film na 5
___ice___

obejrzyj kill your darlings

bastieen

miałem pisać, że Kill Your Darlings czeka w kolejce, ale nie mogę się zebrać bo to chyba nie moje klimaty :)

ocenił(a) film na 5
___ice___

gay romance, ale bardzo ładnie wykonane. ode mnie 7 dostało

ocenił(a) film na 8
___ice___

Koniecznie obejrzyj! :) aby wczuć się w klimat warto poczytać o Beat Generation i Allenie Ginsbergu, którego gra Daniel:)

holly_valance_2

Grinsberga kojarzę, wiem, że to pewnie niezły film, zwłaszcza, że po erze Pottera z Radlicffem nie oglądałem złego filmu... ale kwestia homo w tym filmie mnie wyjątkowo bardzo odrzuca.

ocenił(a) film na 7
___ice___

Ja polecam 'Rogi'. Daniel robi wszystko, by nie widziano w nim Pottera. Może nie jest wielkim aktorem, ale strasznie się stara i walczy z piętnem Harry'ego. Za to duży szacunek.

___ice___

proszę cie, zapamiętaj, że pomimo pisze się razem i że w połączeniu z że nie stawia się w tym przypadku przecinka przed że.

alisspl

dziękuję za cenne uwagi ortograficzna strażniczko teksasu :)
A ty pamiętaj, że jak już komuś zwracasz uwagę na taki temat to staraj się, aby twoja wypowiedź była bezbłędna... to pytam się teraz w takim razie, gdzie są cudzysłowy?

ocenił(a) film na 9
alisspl

To nie forum ortograficzne. Więc daruj sobie takie wstawki.

użytkownik usunięty
Joecrou

Ale to forum polskie, więc staramy się używać języka polskiego :P

Joecrou

Co to znaczy " To nie jest forum ortograficzne więc daruj sobie takie wstawki " ?????????!!!!!!Właśnie przez takie podejście do rodzinnego języka --powoli zapominamy że jesteśmy Polakami , Narodem dumnym i honorowym! Trzeba jak najczęściej piętnować takie rzeczy i zwracać na nie uwagę! Przez ostatnich 8 lat banda skur....synów z niemieckiej Platformy Obesrańców próbowała zniszczyć Polskę i mało brakowało by bydlakom pokroju tuska i komorowskiego ten zabieg się udał...Ps---nazwiska tych dwóch gnid napisałem celowo małą literą...

Jaberwoocky1

Nie wiem, czy troll czy idiota (pewnie to pierwsze, "naród dumny i honorowy" :v), ale i tak pragnę zauważyć, że twój polski jest jeszcze bardziej beznadziejny. Przed przecinkami nie stawiamy spacji, myślnik stawiamy jeden, nie dwa, po PS nie ma myślnika, ani kropki, ani w ogóle nic, używanie po 10 wykrzykników i znaków zapytania to troszeczkę za dużo, a pisanie nazwisk (nieważne kogo) małą literą jest żałosne :-).

Vuko_XM

Bardzo dziękuję za uwagi dotyczące mojej gramatyki. Poza tym vukoxm ( vuko we Wrocławiu zajmuje się czyszczeniem szamb-masz coś z tym wspólnego ????????????????????????:-) mój post odniósł pożądany skutek. Bardzo się starałeś lachociągu nie popełnić błędu przy pisaniu komentarza ---------------a to już coś. Tak trzymaj :-)

Jaberwoocky1

Czyli troll :P.

ocenił(a) film na 8
Vuko_XM

Vuko wróć na pudelka i tam poprawiaj

Jaberwoocky1

To nie jest język rodzinny tyljo rodzimy.

alisspl

Do Alisspl---- Brawo za tę , tą :-) uwagę . Szacunek. Mało osób dziś zwraca uwagę na pisownię a to jest bardzo ważne . Nie jestem ramolem---zwyczajnie wkur......mnie jak jeden z drugim cymbał wali byka za bykiem , a potem oczy krwawią jak się czyta te smarki .

Jaberwoocky1

Nieźle się uśmiałem przy czytaniu twoich komentarzy. Bardziej niż na filmie.

ocenił(a) film na 3
alisspl

Proszę cię, zapamiętaj, że zdanie zaczynamy dużą literą, a cytowane wyrazy umieszczamy w cudzysłowach.

FILioza

Oj jak ładnie. No proszę przygłupy ----- jak chcecie to potraficie. Cieszę się niezmiernie że skur........ z Platformy nie wyprali mózgownic całemu społeczeństwu. W końcu ich Wielki Łowczy , tuman i pierdzielony debil ---czyli gajowy " BUL" bardzo się starał by rodacy doszlifowali do jego poziomu. Nie udało się i chwała Wam za to :-)

ocenił(a) film na 7
Jaberwoocky1

czy ty masz coś głową ?
czy poprostu lubisz robić z siebie pośmiewisko?

PuDZ

Do takich ról to on się nadaje....bo tak to marny z niego aktor

ocenił(a) film na 7
PuDZ

Zapowiada się super :)

ocenił(a) film na 10
PuDZ

Czyli zapowiada sie swietnie :D

PuDZ

Ja bardzo lubię takie pokręcone komedie, parodie. Gdy wszystko co bezsensowne, głupie i ordynarne wrzuca się do jednego worka i wyciąga z niego coś takiego jak Swiss Army Man. A czarne komedie to to co lubię, gdy mam podły humor. Daniela nie lubię, gdzie nie spojrzę widzę Harry'ego i jego okulara - taka etykietka. Poza tym nie lubię jego gry aktorskiej ale skoro przez większość filmu ma leżeć, być ciąganym i używanym do wszystkiego to jestem jak najbardziej za :D
PS: He has his mothers eyes :D

Bluestorm

hmm, może coś w stylu Weekend u Berniego, można uznać za udaną głupawo-czarną komedię z trupem w tle, ale tutaj trailer budzi tylko mój niesmak. Nie chodzi o pierdzenie, trup na plaży bardziej mnie dziwi mało obrzydliwym wyglądem, czyli brakiem mętnych, wyżartych gałek ocznych, brakiem wyżartego języka i warg czy policzków oraz brakiem wzdętego brzucha i kończyn w kolorze brunatno-zielonym.
Po prostu co innego bawić się w ukrywanie świeżego trupa jeden dzień, a co innego bawić się i zaprzyjaźniać z wielodniowa, czy wielotygodniową ofiarą katastrofy morskiej... Wiem co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci i jest to w pierwszej kolejności obrzydliwe, w drugiej kolejności silnie toksyczne... Sądzę, że rozbitek z sukcesem by się zatruł trupim jadem.
Zgaduję, że szykuje się coś na miarę Głosów, jednakże tamten film także mnie nie zachwycił ani jako komedia, ani jako dramat. Człowiek chory, żyjący w swoich majakach i wyobrażeniach, a przebłyski rzeczywistości widzieliśmy jak odrzucająco się prezentowały...
Tu pewnie jest podobnie - pogrążenie się w fikcji jak to fajnie się bawić i gadać z truposzem, który poza zwidami nic nie robi, nic nie mówi, tylko gnije, oczy mu wypływają i coraz bardziej śmierdzi...
Wmawianie mi, że jest to czarny humor, że arcydzieło, że to ja czegoś nie rozumiem, że świetna koncepcja i groteska jest jedynie usprawiedliwianiem niewłaściwej fascynacji takim czymś.
Mogę jedynie mieć uznanie dla Daniela, bo zagrać trupa jest bardzo trudno, a role oprócz tego cholemie niewdzięczna.

alisspl

W moim odczuciu właśnie to, że nie wygląda tak jak powinie wyglądać realny trup jest w porządku. Zwyczajnie nie chciałabym patrzeć na ciało, które jest mocno przegnite, brak mu oczu czy cierpi na nadmiar robaków. Tak jak horrory cenie sobie za efekt zaskoczenia i straszność - nie obrzydliwe momenty, tak tego typu komedie lubię właśnie ze względu na to.
Nikt Ci nie próbuje wcisnąć, przynajmniej ja, iż Swiss to czarna komedia. To się zwyczajnie czuje i nie jest dla każdego. Tego typu filmy albo się cholernie podobają albo są nienawidzone. Znam wiele takich przypadków i podsumować można tylko "kwestią gustu" :)

ocenił(a) film na 9
alisspl

Czekaj czepiasz się nierealistycznego rozkładania się zwłok w filmie, w którym dorosły mężczyzna ujeżdża je w morzu niczym skuter wodny? Poważnie?

btw. Widziałem film, jest bardzo dobry. Siada troche w 3cim akcie ale warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
alisspl

obejrzyj film, a poznij rozprawiaj na temat trupa. Ten film to jedna wielka metafora, tak samo jak wielozadaniowy trup Manny :)

ocenił(a) film na 4
plone

Metafora metaforą (don't hold?), ale Sarah zdążyła założyć rodzinę gdy Henkowi bateria w telefonie zdążyła się wyczerpać do 1% i chłop miał ładnie rozbity obóz zaraz za jej domem... Kuku! Ale żeby nie było - nie narzekam, bo głosy w głowie podtrzymywały fajną muzykę :)

ocenił(a) film na 9
Valvena

Hm ? A co to za bezsensowne czepianie ? :P Czemu uważasz ze Sarah założyła rodzine akurat kiedy Hank byl na wyspie ? Chyba że czegoś nie doslyszalem i masz rację ! ;)

ocenił(a) film na 7
PuDZ

To pierwsze jest dość naturalnym zachowaniem zwłok.

ocenił(a) film na 8
PuDZ

Jednocześnie służy jako broń na polowaniu, źródło wody pitnej i podpałka do ogniska. Człowiek wielu talentów, człowiek-scyzoryk.

ocenił(a) film na 8
PuDZ

oj nie tylko pierdział ale... nie będę zdradzał ... ale film zaskakująco dobry ... choć jakby miejscami tani przez takie hmm "zabawne momenty" ... taki dobry ale niby lekko zły ... trudno opisać to po prostu trzeba samemu zobaczyć go ... gorąco polecam

ocenił(a) film na 6
PuDZ

To duzo z niego wyniosles ;)

ocenił(a) film na 7
PuDZ

Cast Away w wersji absurdalnej.
Człowiek uwięziony na bezludnej wyspie znajduje pierdzące zwłoki Harrego Pottera
i używa ich jako wielofunkcyjnego przedmiotu do przetrwania, zaprzyjaźniając się z nimi ostatecznie.
Oglądałem mnóstwo porąbanych filmów, ale jednak ten jest wyjątkowo chory.
Jest także miejscami piękny i ostatecznie bardzo przygnębiający.
Przede wszystkim o samotności i wykluczeniu.
Tylko dla lubiących dziwactwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones