PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473520}

Czarna śmierć

Black Death
6,3 20 420
ocen
6,3 10 1 20420
Czarna śmierć
powrót do forum filmu Czarna śmierć

Mroczny katolicyzm

ocenił(a) film na 7

Czyli w imię wiary mordowany ludzi
Barbarzyństwo!!!!!!!!
Ten pseudokatolicyzm maszerował w sobotę w Warszawie
Istnieje też przeszczep w ortodoksyjnej islamskiej wersji

giovanni50

ale ci poganie nie byli wcale pokazani jako lepsi od chrześcijan - poganie oszukiwali, torturowali i okrutnie mordowali. Film pokazał prawdę o ludzkiej naturze, która jest skłonna do zła ale i do dobra. Zło jest w człowieku, a nie w jakichś zewnętrznych przyczynach. Zresztą zło pokazane w filmie wynikało głównie z przerażenia nową, śmiertelną chorobą.

Franio

Czy poganie byli lepsi od chrześcijan ( tu bardziej mi pasuje katolików, ponieważ prawdziwi chrześcijanie, czyli ci pochodzący od Jezusa i jego Apostołów - nie mordowali w imię wiary i nie udzielali się politycznie, nie palili na stosach niewinnych ludzi) ?
Poganie żyli sobie spokojnie, nie wadząc nikomu, spokojnie, mając swoją enklawę, dżuma ich nie dopadła, ponieważ terytorium na którym żyli, było odizolowane od miast.Trwa to do dnia, gdy zjawiają się wysłannicy biskupa w celu ich wybicia, bo kościół uważa , że spiskują z szatanem i dlatego czarna śmierć ich nie dopadła. Sytuacja zrobiła się taka , że albo my albo oni.
Poganie żywili pogardę do "chrześcijan" ponieważ byli dwulicowi, nie prezentowali wartości o których mówili, Bóg i ich nauki były dla nich tylko przykrywką do robienia interesów i narzucania swojej woli, więc poganie woleli wyrzec się takiej wiary i Boga, ponieważ nie widzieli w tym prawdy. Więc z tego punktu widzenia poganie mieli rację po swojej stronie. Co prawda obie strony przelewały krew, ale to katolicy mordowali pogan w imię wiary , co było kompletną bzdurą i naruszaniem podstawowych zasad chrześcijaństwa ( miłości do drugiego człowieka) na których rzekomo się opierali.
Co do zła, nie jest to takie oczywiste, ponoć każdy człowiek ma w sobie cząstkę dobra i zła, nie ma człowieka bez skazy, na przykładzie młodego mnicha wynika , że pewne sytuacje w życiu mogą sprawić, że któraś ze stron okazuje się silniejsza, najpierw bronił kobiet posądzanych o czary a później sam je ścigał i torturował, bo wydarzenia których doświadczył sprawiły , że się zmienił. Sytuacja może być też odwrotna, człowiek który mordował, może się stać spokojny i ugodowy. Zło nie wynikało w filmie z obawy o chorobę, tylko wynikało ze spaczonego myślenia przywódców kościoła i nie trzymania się nauk Jezusa Chrystusa.

Mig-Mig

Wydaje mi się, że zbyt idealistycznie oceniasz pogan i zbyt krytycznie oceniasz katolicyzm. Rzeczywistość wcale nie jest taka i w filmie było to dobrze pokazane.

Franio

Jedna i druga strona zrobiła źle ( dopuszczając się morderstw) ale dla mnie to jest tak : niewierny nie kieruje się zasadami wiary i nie uznaje żadnego Boga, żyje własnym życiem, więc i nie można go oceniać kategoriami religijnymi, których nie uznaje, nie głosi, nie jest ich przedstawicielem; natomiast odmienna sytuacja jest , gdy przedstawiciel mający się za wierzącego i praktykującego popełnia tzw. grzech i to nie jeden, generalnie żyje w sprzeczności z zasadami , które oficjalnie wyznaje , o których mówi.
Dla mnie to jest mega hipokryzja, nie muszę dawać przykładów z życia, już media dostatecznie nam to ostatnio naświetlają, ale też w swoim prywatnym otoczeniu znajdziemy przykłady .
Inaczej można to ująć tak - choć jest to duże uproszczenie: laik piecze ciasto , nigdy tego nie robił nie ma doświadczenia, robi go na własny rozum, za przeciwnika ma doświadczonego cukiernika , po szkole z dyplomem, jeśli im obu ciasto wyjdzie źle , to kto będzie gorzej wyglądał ?
Ale żeby tu chodziło tylko o ciasto , tu chodzi o wiarygodność o zasady ( tu mohery powiedzą, każdy jest tylko człowiekiem :D ) dla mnie wiara katolicka jest zakłamana, oparta na ich własnej wygodnej ideologii, nieugruntowanej w Biblii ( żeby to jednak wiedzieć trzeba ją czytać a nie ślepo ufać księdzu ) . Kościół jest instytucją , która obraca kasą, z której się nie rozlicza, każdy katolik wie , że jak nie posmarujesz księdzu, to z sakramentu nici, czy Jezus Chrystus miał cenniki z opłatami ( za pogrzeb 300 a jak nie to pogrzeb się pod płotem) ? Uczniom kazał pozbyć się wszelkich dóbr materialnych i kazał iść za nim i głosić jego nauki a nie opłaty pobierać. Dodatkowo kościół dopuszcza się wykroczeń moralnych, na szeroką skalę, globalną, nie są to incydenty , jak się tłumaczą ; skala ich wypaczeń urosła już do takiej rangi, że nie mają się już jak tłumaczyć i syf spod dywanu, który przez lata zamiatali, nie daje się już ukryć. Jak ta religia może się jawić prawdziwą, jak ksiądz może dawać rozgrzeszenie. Jak Papież, może być namiestnikiem Boga na Ziemi ? Zwłaszcza , że jego kapłani , on sam i zasady religijne odbiegają od tego co de facto ustalił właśnie Bóg, w którego de facto "wierzą" .
Dlatego dla mnie w zestawieniu poganie vs. katolicy , ci drudzy są na dużo gorszym poziomie ( dodatkowo byli prowodyrami i zabijali w imię Boga ). Oczywiście każdy ma własne zdanie i film odbierze w odmienny sposób.

Mig-Mig

Ale co to za nowe słowo "niewierny"?! Przecież film pokazywał pogan, ludzi wierzących szczerze i mających swój system wartości moralnych. I ci ludzie mordowali chrześcijan dla obrony swoich wartości i swojej wiary. Wszystko wskazuje, że jesteś jakąś świeżo nawróconą protestantką lub jehowitką, która wykorzystuje to forum do szerzenia swoich porąbanych poglądów.

Wkrótce się przekonasz, że dla twojej ukochanej sekty jesteś śmieciem, który służy tylko do dawania kasy i darmowej pracy. Jeżeli masz jeszcze trochę rozumu, to otrząśnij się z naiwnego zaufania w brednie, które ci wciska twoja sekta. Żal mi ciebie, bo wkrótce przekonasz się, jakim gó..nem jest ta twoja sekta i jej ideologia.

Franio

:DDDDDDDD dobre. Nie martw się o moją wiarę, martw się o swoją. A na marginesie, nie należę do żadnego ugrupowania religijnego. Mam jednak swój światopogląd , wyraziłam swoją opinię. Dziękuję, pozdrawiam.

Franio

"bo wkrótce przekonasz się, jakim gó..nem jest ta twoja sekta i jej ideologia." - a ty możesz się niedługo przekonać ile kosztuje obrażanie czyichś przekonań religijnych. Mimo, że tacy jak ty, ateucho-lewacy bluzgają pomyjami każdego dnia na Kościół Katolicki pod osłoną internetowej anonimowości - pamiętaj, że tak naprawdę NIKT nie jest anonimowy!

xatt1975

Naucz się czytać ze zrozumieniem- ja jestem katolikiem, a Mig-Mig przypuszczalnie jehowitką. Dla mnie gów-em są sekty, a nie Kościół.
Mig-Mig jest ofiarą takiej sekty- wyprali jej mózg.

giovanni50

ty powinieneś pomaszerować do psychiatry, a potem do biblioteki

ocenił(a) film na 7
urquart1

Sam idz razem z Macierewiczem pod rękę

giovanni50

każdemu kretynowi-lewakowi wszystko kojarzy się z jednym, winszuję, prosty jest twój światek

ocenił(a) film na 7
urquart1

Lepiej być lewakiem niż pisowskim idiotą

giovanni50

Tu bym polemizował, lewactwo to najgorsza plaga jaką ludzkość wymyśliła i jaka szerzy się do dzisiaj

ocenił(a) film na 7
mlodszylele

skrajna prawica też plaga -Hitler

giovanni50

buhahahahahahahhahahahaha buhahahahahahahahahahahah

jeśli Hitler to skrajna prawica to rozszyfruj mi ten skrót NSDAP. Jak bym słyszał towarzysza Szumlewicza buhahahahahahah :D

No i jeszcze powiedz jak rozróżnić partię lewicową od prawicowej - bo ty nie masz pojęcia co jest co.

No i filmik co pokazuje twój poziom wiedzy http://www.youtube.com/watch?v=q01Uk4joqyI

ocenił(a) film na 7
mlodszylele

Narodowo Socjalistyczna Partia Pracy
NPD-Narodowo Demokratyczna Partia Niemiec ( skrajna prawica)

giovanni50

Partia prawicowa nie może być socjalna, dałem Tobie filmik gdzie masz czarne na białym wytłumaczone że Hitler to lewica, socjalizm i inne takie faszystowskie działania.

użytkownik usunięty
mlodszylele

PiS jest socjalną partią prawicową - czytałeś chociaż ich program - Jarek chce np. "Zrównywać" regiony, czyli aby bogatsze zasiliły biedniejsze co jest zwykłą lewizną.

ocenił(a) film na 7

w pisie jest fura debili

użytkownik usunięty
giovanni50

Cóż, jaka cześć narodu, tacy politycy, właśnie dzięki takim ludziom istnieje ta partia - pozostałości z zabobonnego ciemnego ludu, który obsesyjnie będzie wierzył w każde ich słowo pod sztandarem boga, którego definiują we własny sposób.

ocenił(a) film na 7

Wierzą w wybuchające parówki lub sztuczną mgłę
O magnesach nie wspomnę

PiS to nie jest prawica

http://www.youtube.com/watch?v=BCqItQCv2XQ

giovanni50

http://www.youtube.com/watch?v=BCqItQCv2XQ jak odróżnić partię prawicową od lewicowej, nie ma w polskim sejmie żadnej partii prawicowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones