PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648250}

Czarnobyl. Reaktor strachu

Chernobyl Diaries
4,7 55 024
oceny
4,7 10 1 55024
3,7 3
oceny krytyków
Czarnobyl. Reaktor strachu
powrót do forum filmu Czarnobyl. Reaktor strachu

2/10

ocenił(a) film na 2

Banda bezmyślnych amerykańców jedzie do Prypeci licząc na wielką przygodę, ale oczywiście pakują się w kłopoty. Nie podobało mi się to, że z Czarnobyla zrobili w tym filmie nie wiadomo co, jakieś miasto duchów czy mutantów, którego ci amerykanie tak się bali. I w ogóle takie robienie tajemnicy np. jakiś strażnik, który obchodził ciężarówkę i robił tęgą minę w stylu "no, coś mi tu się nie podoba". Albo tekst "ale tu dziwnie, nie ma ptaków" - no taaak, bo w lesie to zawsze dużo ptaków jest. Niedźwiedź w bloku? Albo ryby zombie? No śmieszne bardzo. Jeszcze szkoda, że nie było dwugłowych koni, jak to w legendach o Czarnobylu. Dopiero pod koniec filmu pojawiają się jacyś źli ludzie, nazwijmy ich zombie podobni, bo nawet dokładnie ich nie widać, gdyż ujęcia były kręcone w ciemności...
Natomiast fajnie, że niektóre miejsca z Czernobyla wreszcie można było zobaczyć z ujęć kamerą filmową, bo dotychczas widziałem je tylko na zdjęciach w Internecie. Nawiasem mówiąc sam w Czarnobylu jeszcze nie byłem, ale kiedyś chciałbym wybrać się na jakąś wycieczkę z kamerą i samemu coś nakręcić w formie jakiegoś dokumentu.
Natomiast wracając do filmu to ta banda tych amerykańskich kretynów robiła wszystko bezmyślnie, jak to we wszystkich dzisiejszych horrorach. Nawet nie potrafili przejść po mostku nad wodą i powpadali do tej wody. Albo zamiast uciekać to wleźli do reaktora, żenada. Jako horror - film jest tragiczny i zasługuje jedynie na 1/10. Ale za ujęcia z Czarnobyla litościwie podniosę ocenę na 2/10. Straszna nuda i szkoda czasu. Aha, no i ja tego filmu nie traktuję jako zombie-movie...

ocenił(a) film na 7
Axel

Kolejny geniusz-krytyk prosto z polski.

ocenił(a) film na 2
morgoth5

twoja wypowiedź tak wiele wnosi do tematu...

ocenił(a) film na 2
Axel

Dla mnie sposób w jaki sposób pokazali Czarnobyl niezbyt mi się podobał. Największe pretensje mam do bloków do których wchodzili. Rozumiem, że ludzie kradli wszystko co mogli i sprzedawali później gdzieś nielegalnie, ale stan tych bloków to przesada. Kraść można, ale kto by zabierał drzwi? W tych budynkach wszystko wewnątrz wyglądał jak przeznaczone do rozbiórki.
oo tak..ten niedźwiedź to zdecydowana przesada
Włączając film spodziewałam się czego innego, liczyłam na to, że pokażą tu zmutowanych ludzi i że to oni będą więzić/ ścigać naszych amerykanów o nietypowo wysokim IQ. A tu nam podano ludzi, którzy sami się pakują w kłopoty i idą prosto w ogień.
Ale co się dziwić, że reżyser daje nam taki film, skoro wielu z nas uważa go "nie taki zły" i oceni 8/10. Po co się starać dla niewymagających widzów?

ocenił(a) film na 4
ebtitel

ale jaki Czarnobyl?? zdjecia do filmu krecono w Serbii i na Wegrzech.

ocenił(a) film na 2
kika0921

No co ty nie powiesz? Doczytaj zanim coś napiszesz.

ocenił(a) film na 4
ebtitel

To chyba kolega powinien doczytac.a zwlaszcza pierwsza wypowiedz.

ocenił(a) film na 2
kika0921


Nie wiem skąd sobie wymyśliłeś, że myślałam, że ten film nakręcono w Czarnobylu. Czy ja gdziekolwiek to napisałam? Jeśli tak to proszę zacytuj bo ja tego nigdzie nie widzę.

ocenił(a) film na 4
ebtitel

a czy nazywasz sie Axel ? ktory napisal pierwszy post.
czy jeszcze mam cos zacytowac ??

ocenił(a) film na 2
kika0921

Odpowiedziałeś na mój komentarz, a nie Axela więc nawet nie patrzyłam na jego wypowiedź. Szukałam owego błędu w tym co ja napisałam a nie on. Fakt faktem axel napisał głupotę o jakiej wspomniałeś., wcześniej nawet na to nie zwróciłam uwagi...

Axel

To nie jest film dokumentalny :P

ocenił(a) film na 2
marry222

serio? kurdeeeee, nie wiedziałem!

Axel

Sądząc po Twojej pierwszej wypowiedzi, spodziewałeś się czegoś przybliżonego rzeczywistości, a to nie film na faktach, jak dla mnie, dobra rozrywka i tyle. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones