PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526137}

Czarny łabędź

Black Swan
7,7 367 310
ocen
7,7 10 1 367310
6,6 40
ocen krytyków
Czarny łabędź
powrót do forum filmu Czarny łabędź

..

ocenił(a) film na 8

To nie film, to dzieło sztuki.

ocenił(a) film na 4
rafalniwa

To nie dzieło sztuki, to zwykły film ;c

użytkownik usunięty
rafalniwa

Tak, a muzyka w filmie jest najpiękniejsza <3

ocenił(a) film na 7
rafalniwa

No z tym dziełem sztuki to bym nie przesadzał.Dziełem filmu jest pierwsza godzina filmu.Druga jest już...ah...nawet nie będę się wysilał.Jest po prostu amerykańskim gniotem,który rozczarował mnie do granic możliwości.Pierwsza część to piękne i pełne niedopowiedzeń studium chorobliwej ambicji,pasji i toksycznego "samorozwoju".A przede wszystkim choroby,która jest skutecznie ukrywana.I to właśnie walka z tą chorobą.Z samą sobą jest najlepszą częścią tego filmu.Drugiej części nie opiszę,bo szlag mnie trafi. 7/10 tylko dlatego,że pierwsza cześć zasługuje na 10 (nawet więcej) druga - na 2.

ocenił(a) film na 7
Rivarius

Zgadzam się z ostateczną oceną i z podziałem na dwie, nierówne, części lecz w proporcji 9 : 4. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Rivarius

Też strasznie podobał mi się początek. Późniejsze fajerwerki mogli by sobie darować, a film by na tym nie stracił. Czy to próba podkręcenia się pod współczesną widownię??? Czy reżyser musiał???

Anyway, studium psychologiczne postaci, zarysowanie tła całej historii i ukazanie specyficznego środowiska twórców sztuki oraz rozpędzającej się lawiny samozagłady wyszło genialnie.

ocenił(a) film na 7
rafalniwa

Dzieło sztuki to "2001 odyseja kosmiczna". Czysty artyzm. "Czarnego Łabędzia" dziełem sztuki bym nie nazwał.

rafalniwa

Popieram! Znakomity film

ocenił(a) film na 8
higsson

teraz muszę do niego wrócić :) jest szansa, że się zapędziłem z tym 'dziełem sztuki'

rafalniwa

Chyba nie, film to sztuka, taniec też, a film fajny, wiśc określenie właściwe:)

użytkownik usunięty
higsson

Owszem film znakomity. Natomiast Natalie Portman mało co tańczyła w filmie.
Większość scen z tańcem należą do jej dublerki Sarah Lane. Producenci „Czarnego łabędzia” poprosili ją, żeby nic nie mówiła o swojej roli.
W tym kontekście Natalie Portman nie zasłużyła na Oscara.

Wiesz jak to z Oskarami... ale w sumie to jednak nie taniec jest głównym kryterium, a zagrała znakomicie, aczkolwiek oczywiście wszystko jest względne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones