PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526137}

Czarny łabędź

Black Swan
7,7 367 288
ocen
7,7 10 1 367288
6,6 40
ocen krytyków
Czarny łabędź
powrót do forum filmu Czarny łabędź

Rana Niny

ocenił(a) film na 10

Zastanawia mnie czemu na samym końcu, gdy Nina już leżała na materacu, nikt nie zauważył, że
krwawi. Wszystkie tancerki i Leroy podbiegli do niej, ale dopiero Lily po kilku sekundach zauważyła
jej ranę. Wydaje mi się to dziwne, bo na białym kostiumie powinno się to rzucać w oczy...

ocenił(a) film na 10
Bonnie_filmweb

Bo wtedy jeszcze tak bardzo nie krwawiła - może po skoku odłamek przemieścił się i przeciął tętnicę. Tętnica brzuszna jest grubości kciuka, więc wykrwawiła się w ciągu kilku minut.

Amidala_N_S

O Jezu! Nie szukalem cie. Nie wiem co mnie skusilo by tu zagladac. Udam ze cie nie widzialem.

ocenił(a) film na 10
HAPPY_CHLOE_819

Nic mnie nie obchodzi Twoja hejterka. Nic mnie nie obchodzi ponieważ kupiłam "Skyrim"...

Amidala_N_S

Ja Ciebie nie hejtuje. Zdradzilo cie Twoje zolte urzadzenie, tak bym nawet nie zauwazyl choc jestes bardzo ladna. Nosek Ci troche wyszedl jak u Michaela Jacksona.

ocenił(a) film na 9
Amidala_N_S

Nina wyciągnęła ten kawałek zanim weszła na scene więc dziwne że ani publicznośc ani nikt z tancerzy nie zauwazył że krwawi..

ocenił(a) film na 10
nita15b

Tak, ale wyciąga bez czubka. Jak porównasz ten co wbija i ten, co wyciąga , widać wyraźnie, że odłamany jest kawałek...

ocenił(a) film na 9
Amidala_N_S

A to ok, nie przypatrzyłam się tak dokładnie, dzięki :)

użytkownik usunięty
Amidala_N_S

a ja mam pytanie w sprawie tej jej skórek, bo nie zrozumiałam. czemu jej ciągle tak krwawo odchodziły te skórki od paznokci?

ocenił(a) film na 10

To chyba zaburzenia kompulsywne dały o sobie znać. Robiła coś co pozwoliło jej przez chwilę nie myśleć o stresującej ją sytuacji. Ból był świetnym "odciągaczem", ale jednocześnie pojawia się tu watek Złego Ducha, bo ma omamy, które nie pochodzą bezpośrednio z nerwicy. Zauważ, że pojawiły się dopiero jak Leroy zaczął swoje balety. ;-) Matka wprawdzie była wymagająca, ale przynajmniej okazywała Ninie pozytywne uczucia w nagrodę. Leroy tylko wymagał - miał już na sumieniu Beth i potem Ninę. Założę się, że Lily mimo swojej nieokiełznanej natury byłaby kolejna... Znając twórczość Aronofskiego i jego zamiłowanie do przenikania się wątków, odczytuję ten film nie jako opowieść o chorobie psychicznej, ale jako horror zawierający element fantastyki jak poźniejszy "Noe". Tu jest nim duch Odylii - Czarnego Łabędzia. Nie bezpośrednio, ale korespondują ze sobą...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones