PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557330}

Czarownica

Maleficent
7,3 222 261
ocen
7,3 10 1 222261
5,7 19
ocen krytyków
Czarownica
powrót do forum filmu Czarownica

Jakie znacie inne (poza gwiezdnymi wojnami!!! ;)) filmy, w których ktoś przechodzi z dobrej strony
mocy do złej?

ocenił(a) film na 9
Awgwa

Od siebie wrzucę "Oldboya" - może główny bohater nie jest do końca dobry ale z pijaczka-pajaca zmienia się w okrutnego twardziela.

ocenił(a) film na 6
Awgwa

Oldboy to tragiczny przykład, bo nie jest to bohater, który staje się zły. On nigdy nie był dobry.
Już prędzej można dać Sarumana Hobbit/Lotr
Główną bohaterkę Pani Zemsty
Głównego bohatera Ujrzałem Diabła
Główną bohaterkę Wyznań
Denta z The Dark Knight
Winter Soldier (Cap1/Cap2)
Michael Corleone w Ojcu CHrzestnym

Generalnie rzecz biorąc motyw najczęściej trafia do kina zemsty.

ocenił(a) film na 9
Dealric

A Pani Zemsta to była uosobieniem cnót. Daisu z Oldboya na pewno nie był tak okrutny (torturowanie ludzi) i zawzięty (scena z młotkiem), jakąś tam przemianę przeszedł. Ale przykłady dobre o to mniej-więcej chodziło.

ocenił(a) film na 6
Awgwa

A nie?
Zastanów się jaka była przed trafieniem do więzienia? Poświęciła swoje życie dla życia własnego dziecka.

ocenił(a) film na 9
Dealric

A wcześniej uczestniczyła w porwaniu cudzego ;)

ocenił(a) film na 6
Awgwa

Nie z własnej woli przecież.

ocenił(a) film na 9
Dealric

Nie pamiętam dokładnie ale nie wywarła na mnie wrażenia bardzo dobrej osoby jak to oglądałem. Chociaż na końcu na pewno się rozpłakała - już po dokonaniu krwawej zemsty ;)

ocenił(a) film na 7
Awgwa

* Watchmen. Strażnicy (2009)
* Podziemny krąg (1999)
* Battle Royale (2000) - przy tym japońskim filmie amerykańskie "Igrzyska śmierci" to przyjemny i pełen ciepła film familijny dla całej rodziny :P
* Bezsenność (2002)
* Pandorum (2009)
* Prawo zemsty (2009)
* Wyspa tajemnic (2010)

A może też być na odwrót, ze złej na "dobrą"? Weźmy na przykład:

* Mechaniczna pomarańcza (1971)
* Lektor (2008)
* Przystojniak (1989)

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Mechaniczna pomarańcza ? Chyba nie przeczytałeś książki ani nie obejrzałeś filmu.....

ocenił(a) film na 7
bzykus100

Film widziałem. Nie bój żaby. Nieprzypadkowo użyłem cudzysłowu (pierwotnie chciałem by tyczyło się wyłącznie "Mechanicznej", jednak później dodałem "Lektora" i "Przystojniaka". Chociaż tam też nie można mówić o całkowitej przemianie z złego w dobrego. Wiadomo, Alex nigdy nie stał się dobry, jednak po mózgopraniu swoje przeszedł i inaczej patrzył na świat.

ocenił(a) film na 9
ash_williams85

Coooś Ty, wyspa tajemnic? Kto by nie zabił suki! ;D

ocenił(a) film na 7
Awgwa

Ze złej na dobrą (motywy odkupienia):
Leon Zawodowiec (1994) (Klasyk!)
Lot (2012)
Uciekający pociąg (1985)
Donnie Darko (2001)

Z dobrej na złą:
Upadek (1993) (Klasyk!)
Bez reguł (2010)
Symetria (2003)
Fala (2008)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones