PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 583
oceny
8,2 10 1 185583
9,0 35
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Jak myślicie który film był lepszy, w rankingu są na sąsiadujących miejscach ale moim
zdaniem nie ujmując niczego "Czasowi" Łowca Jeleni był o wiele lepszy.

użytkownik usunięty
MannyPacquiao

Ex aequo :)

ocenił(a) film na 9

"POWRÓT DO DOMU" Hala Ashby z Jonem Voightem i Jane Fondą.

ocenił(a) film na 10
MannyPacquiao

Oba te filmy ,to dwa wysokie progi.Ten sam temat,tylko inaczej opowiedziany.

MannyPacquiao

Czas Apokalipsy

rev1337

Łowca Jeleni

ocenił(a) film na 10
MannyPacquiao

Ciężko powiedzieć. Oba filmy prezentują podobny, wysoki poziom. Według mnie Czas Apokalipsy jest minimalnie lepszy.

ocenił(a) film na 9
MannyPacquiao

remis ze wskazaniem na Czas Apokalipsy

ocenił(a) film na 10
MannyPacquiao

dla mnie oba filmy są wybitne
Czas Apokalipsy jednak to dla mnie jeden z najwybitniejszych filmów w ogóle
dlatego mój głos -Czas Apokalipsy

użytkownik usunięty
MannyPacquiao

raczej Czas apokalipsy

ocenił(a) film na 10
MannyPacquiao

Pytanie nie ma sensu. Oba filmy pokazuja różne oblicza dokladnie tej samej wojny, dotycza różnych zagadnień. Osobiście uważam że bez Lowcy Jeleni oglądanie Czasu Apokalipsy nie ma sensu i odwrotnie.

użytkownik usunięty
MannyPacquiao

żaden. oba te filmy są bezsensownie rozwleczone i przez to niewyobrażalnie wręcz nudne. nie rozumiem i prawdopodobnie nigdy nie zrozumiem fenomenu tych dzieł. jedynym pozytywem jest postać grana przez Roberta Duvalla, choć żadna to pociecha. łowca jeleni - 1/10, czas apokalipsy - 1,5/10.

ocenił(a) film na 9

Skoro nie rozumiesz to po co oceniasz?

użytkownik usunięty
MannyPacquiao

Napisałem, że nie rozumiem fenomenu tych filmów, a nie samych filmów. Jako że rozumiem treść i przesłanie tych obrazów, to mam pełne prawo do wydania opinii na ich temat. Nikogo przy tym nie obrażam, koncentruję się jedynie na podanych przez Ciebie tytułach. Grzecznie zapytałeś, ja odpowiedziałem w sposób lapidarny i pełen wdzięku. Poza tym wolny człowiek w wolnym kraju ma prawo podzielić się swoją opinią z każdym obywatelem. Ty, Manny, nie masz nic przeciwko temu, aby wypowiadał się tu ktokolwiek, pod warunkiem, że opublikowany sąd będzie zgodny z Twoim. Mój sąd jest całkowicie odmienny od Twojego i to Cię tak strasznie zabolało. Rościsz sobie prawo do przyznawania innym prawa do wypowiedzi, innym tego prawa odmawiasz. Nie muszę Ci mówić, że historia 20. wieku zna kilka przykładów ustrojów, w których taka praktyka była czymś powszechnym? Nawet w naszym państwie jest pewna partia, na którą nie wiedzieć czemu głosowało 40 procent narodu i która postępuje w dokładnie ten sam sposób. Szanuję Cię Manny, nie zapominaj o tym. Niech ta myśl towarzyszy Ci każdego dnia. "We are not enemies but friends. We must not be enemies"... Pozdrawiam

użytkownik usunięty

Przepraszam, nastąpiła pomyłka. Chciałem napisać "40 procent społeczeństwa", a nie "40 procent narodu".

ocenił(a) film na 9

Lapidarny sposób? Przestań pleść głupoty posiłkując się słownikiem, stwierdzenie rozwleczone i nudne to standardowa krytyka tego typu dzieł, więc konstruktywna wypowiedź to w żaden sposób nie była. Zresztą jak ktoś grzeje 1/10 to z góry wiadomo że pewnie filmu nawet nie musnął albo gó*** z niego zrozumiał, bo oceny tego typu należą się tylko polskim komediom romantycznym typu och karol 2 itd. Chcesz konstruktywnie skrytykować? Był dobrze zagrany? Był dobrze wyreżyserowany? Miał swoje przesłanie, miał dobrą muzykę, miał ciekawą obsadę? Odpowiedz na to z czystym sumieniem i uzasadnij to w jakiś sposób, to wtedy będzie jak to ująłeś odpowiedź lapidarna i pełna wdzięku. Nie traktuj zresztą tej rozmowy osobiście, to tylko wymiana poglądów więc z mojej strony też lecą pozdrowienia

ocenił(a) film na 10
MannyPacquiao

Dla mnie Czas Apokalipsy to jeden z moich ulubionych i najlepszych filmów jakie widziałem, klimat normalnie miażdży, do tego rewelacyjny soundtrack i b. dobra gra aktorów. Co do Łowcy Jeleni to oglądałem go już dawno temu i stwierdzam, że to kino rewelacyjne, równie znakomite co Czas..., ale właśnie ten pierwszy jest bardziej bliski memu sercu, wygrywa przede wszystkim wspomnianym jeż klimatem i muzyką, oraz ogromnym sentymentem.

ocenił(a) film na 9
MannyPacquiao

MŁODE LWY

Zadzwonił do mnie z innego świata
głos, który boli wciąż po stu latach.
Nagle wróciły jaskrawe dni
i stare wczoraj jest nowym dziś.
Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd...

Tak opaleni i tacy głodni,
grosze w kieszeni wytartych spodni.
Przyjaźń na wieki, braterstwo krwi,
suche powieki, wygasłe sny.

Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd.
Urodzeni, żeby biec,
nie mogą w miejscu stać.

Młode lwy, głodne stado pędzące na łów.
Młode lwy, zawsze twardzi, nieczuli na ból.
Młode lwy, każdy wiedział, że świat będzie nasz.
Młode lwy, o jak dzisiaj brakuje mi was.

Karnawał znowu kończy się rano.
Lotnisko w deszczu, w popiele diament.
Darujcie sobie tych kilka kłamstw.
Ty nie napiszesz, tym bardziej ja.

Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd.
Urodzeni, żeby biec,
nie mogą w miejscu stać.

Młode lwy, głodne stado pędzące na łów.
Młode lwy, zawsze twardzi, nieczuli na ból.

Urodzeni by biec.

Parzę palce zapałkami,
nocą szukam starych zdjęć.
Stygnie garnek z marzeniami,
jak się czuję, chyba źle.

Młode lwy, głodne stado pędzące na łów.
Młode lwy, zawsze twardzi, nieczuli na ból.
Młode lwy, każdy wiedział, że świat będzie nasz.
Młode lwy, o jak dzisiaj brakuje mi was.

Młode lwy, bojownicy na życie i śmierć.
O, młode lwy, szkoda czasu nam było na sen.
Młode lwy, jak pochodnie sunące przez noc.
Młode lwy, bił się o nas i diabeł, i mrok.
Młode lwy, bojownicy na życie i śmierć.
Młode lwy, szkoda czasu nam było na sen.

Młode lwy, bojownicy na życie i śmierć.

ocenił(a) film na 9
MannyPacquiao

zdecydowanie Czas Apokalipsy

ocenił(a) film na 9
MannyPacquiao

Czas apokalipsy, zdecydowanie. Łowca jeleni mnie wynudził.

ocenił(a) film na 9
MannyPacquiao

Czas apokalipsy zdecydowanie bardziej do mnie przemówił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones