PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 516
ocen
8,2 10 1 185516
9,0 35
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Dojrzewanie do filmu

ocenił(a) film na 9

Pierwsz raz obejrzałem jak byłem stosunkowo mały miałem bodajże 12 lat i oceniłem na 3...
Powiem szczerze po prostu go nie zrozumiałem.
Teraz jak mam 15 lat i oglądam go znowu dopiero rozumiem jego przesłanie : nie chodzi w nim o samą wojne lecz oto co wojna robi z ludźmi.
Po obejżeniu dałem mu 9/10 i jestem zachwycony i przerażony xD
a wy co o nim sądzicie i bodajże sądziliście ?

ocenił(a) film na 7
Okcil

"a wy co o nim sądzicie i bodajże sądziliście ?"

że co?

rafal_5y

Nosz Rafale, nie bądź taki oziębły i wredny!

ocenił(a) film na 9
Okcil

bez obrazy, ale majac 15 lat, wiele z tego filmu nie wyniesiesz. jak przeczytasz w liceum "Jadro ciemnosci" to wtedy ogladnij film. (notabene film od 18 lat ogladaja 12 latki - troche dziwne)

ocenił(a) film na 10
elohortex

niekoniecznie niektórzy ogladajac ten film w wieku 25 lat np. nie zrozumieją go ja mam lekka obsesje na punkcie wojny wietnamskiej...Film ten bedzie gównem dla kogos kto szuka w nim filmu pokroju john rambo....
ps Ja w wieku 8 lat z ojcem oglądałem z archiwum x :}
W wieku 15 lat on sie moze podobac choc niekoniecznie takowy widz musi rozumiec jego przesłąnie

elohortex

Wiek nie ma nic do rzeczy , liczy się rozumowanie,wiedza o kinie,ponad przeciętna inteligencja i dojrzałość emocjonalna , jak spełnia się te wymagania można oglądać praktycznie każdy film bez względu na wiek.

Lecho1523

Ale pisząc tak "jestem zachwycony i przerażony xD" to jednak nie dziwię się że piszą że jesteś za młody.

Lecho1523

Jak można osiągnąć dojrzałość emocjonalną w wieku 8 czy 15 lat?

użytkownik usunięty
Okcil

Przecież to nie sztywne granice wiekowe decydują o tym, jaki jest nasz odbiór filmu. Zależy to od naszej indywidualnej - wrażliwości, inteligencji, oczytania, znajomości realiów historycznych, literackiego pierwowzoru i jakiegoś ogólnego zrozumienia sytuacji. Może coś w tym jest, że do filmu trzeba dojrzeć, ale widać że niektórzy traktują wiek jak zaporę, która uniemożliwia docenienie i zrozumienie filmu.
Twoja wypowiedź niestety lekko mi trąci myszką przez zastosowanie tego cholernego "xD", którego nienawidzę ;). Użycie tego czegoś powinno być surowo zabronione, zwłaszcza jeśli tak jak u Ciebie ewidentnie się to kłóci z wrażeniami po filmie. Ja natomiast oglądałem go już po szkole średniej, więc tematyka Wietnamu, Conrada, pacyfistów itd była mi znana. Oprócz tematyki zainteresował mnie też warsztat reżysera i operatora, ujęcia są naprawdę świetne, sugestywne i często decydują o odbiorze sceny. Dodać do tego dobre aktorstwo (szczególnie do gustu przypadł mi podpułkownik Kilgore, który jest prawdziwym amerykańskim a przy tym psychopatycznym kowbojem - super!), muzykę i wychodzi naprawdę dobry film, który polecam wszystkim - nie tylko tym, którzy do tego dojrzeli. Także 15-latkom, którzy przecież nie muszą się charakteryzować brakiem umiejętności interpretacji filmu. Taki Słowacki miał 16 lat kiedy zaczął tworzyć, więc nie odmawiajmy wrażliwości i inteligencji dzisiejszym nastolatkom ;).

ocenił(a) film na 9
Okcil

"MŁODE LWY"

Zadzwonił do mnie z innego świata
głos, który boli wciąż po stu latach.
Nagle wróciły jaskrawe dni
i stare wczoraj jest nowym dziś.
Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd...

Tak opaleni i tacy głodni,
grosze w kieszeni wytartych spodni.
Przyjaźń na wieki, braterstwo krwi,
suche powieki, wygasłe sny.

Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd.
Urodzeni, żeby biec,
nie mogą w miejscu stać.

Młode lwy, głodne stado pędzące na łów.
Młode lwy, zawsze twardzi, nieczuli na ból.
Młode lwy, każdy wiedział, że świat będzie nasz.
Młode lwy, o jak dzisiaj brakuje mi was.

Karnawał znowu kończy się rano.
Lotnisko w deszczu, w popiele diament.
Darujcie sobie tych kilka kłamstw.
Ty nie napiszesz, tym bardziej ja.

Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd.
Urodzeni, żeby biec,
nie mogą w miejscu stać.

Młode lwy, głodne stado pędzące na łów.
Młode lwy, zawsze twardzi, nieczuli na ból.

Urodzeni by biec.

Parzę palce zapałkami,
nocą szukam starych zdjęć.
Stygnie garnek z marzeniami,
jak się czuję, chyba źle.

Młode lwy, głodne stado pędzące na łów.
Młode lwy, zawsze twardzi, nieczuli na ból.
Młode lwy, każdy wiedział, że świat będzie nasz.
Młode lwy, o jak dzisiaj brakuje mi was.

Młode lwy, bojownicy na życie i śmierć.
O, młode lwy, szkoda czasu nam było na sen.
Młode lwy, jak pochodnie sunące przez noc.
Młode lwy, bił się o nas i diabeł, i mrok.
Młode lwy, bojownicy na życie i śmierć.
Młode lwy, szkoda czasu nam było na sen.

Młode lwy, bojownicy na życie i śmierć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones