PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782092}

Czas mroku

Darkest Hour
7,0 60 328
ocen
7,0 10 1 60328
6,1 37
ocen krytyków
Czas mroku
powrót do forum filmu Czas mroku

Prequel "Dunkierki"

ocenił(a) film na 7

Gorąco polecam każdemu obejrzeć "Czas mroku", a zaraz po tym "Dunkierkę". Oba filmy idealnie się ze sobą komponują. Byłam dzisiaj w kinie na "Czasie mroku", gdy wróciłam do domu postanowiłam obejrzeć "Dunkierkę", bo pomyślałam, że może jakoś się uzupełnią. To było niesamowite uczucie, bo "Czas mroku" świetnie pokazuje jak Churchill zdobył poparcie wśród Anglików. Film kończy się pomysłem Churchilla, na uratowanie Anglików z Dunkierki, a "Dunkierka" zaczyna się w momencie realizacji tego pomysłu.
Czy ktoś ma podobne spostrzeżenie?

ocenił(a) film na 7
maloki

Ja mam jak najbardziej podobne spostrzeżenia Aleksandro.Pech chciał że "Dunkierkę" widziałem wcześniej.

maloki

Właśnie jestem po seansie Czasu mroku. Już w trakcie filmu pomyślałam, że muszę nadrobić Dunkierkę.

ocenił(a) film na 8
maloki

Ja bym jeszcze dodal "Jak zostac krolem" by wczuć sie w osobę Krola Jerzego.

ocenił(a) film na 5
Mariun_filmweb

ja bym zrobił sagę:
1. Jak zostać Królem
2. Czas mroku
3. Dunkierka
4. Bitwa o Anglię

ocenił(a) film na 7
Ryszard_koneser_filmowy

tego ostatniego jeszcze nie ma chyba że mowisz o starej wersji z przed 40 lat xD ale jak już wyjdzie to faktycznie spoko zestawienie kolejnośc tez bardzo cacy. I tutaj chyba się żadni aktorzy ostatecznie nie powtarzają także można uznać że się to wszystko w jedenym "uniwersum" dzieje xD

ocenił(a) film na 7
mordarg

Jedynie wtedy gryzie się to jak zostać królem które ja osobiście by wyrzucił. Z uwagi na tamtego Winstona Churchila głównie - Gościu jest świetnym aktorem ale na Winstona nie pasuje xD )

ocenił(a) film na 5
mordarg

Owszem, miałem na myśli Bitwę o Anglię z roku 1969, a co do Churchila, a także samego króla Jerzego VI, to można przymknąć oko na to.

Ryszard_koneser_filmowy

1. Jak zostać Królem
2. Czas mroku
3. Dunkierka
4. Bitwa o Anglię
5. Konwój (1943)
6. Szczury pustyni (1953)
7. O jeden most za daleko

ocenił(a) film na 7
Ryszard_koneser_filmowy

5. jeszcze serial the crown

ocenił(a) film na 5
Ryszard_koneser_filmowy

Zapomniałeś dodać "Weekend z Królem"

maloki

Pierwszy serial Gallipoli lub chiciaz film.

ocenił(a) film na 7
maloki

Czas mroku jest w miarę dobrze skrojonym filmem biograficznym. Z dużym patosem i pompą. Ale czy wiele ma wspólnego z obiektywizmem? Poza faktami historycznymi wątpię. Jeśli chodzi o Dunkierkę to jak dla mnie największa porażka roku. Dosłownie. Film na którym kompletnie się zawiodłem. Z jednym się zgodzę - oba mają coś wspólnego ze sobą. Jakiś taki dziwny nurt zwichrowanych filmów historycznych się wytworzył i o ile ten o Churchilu, czy Gra tajemnic da się jakoś obejrzeć, tak Dunkierkę nie mogę zrozumieć, pochwalić, ani zaakceptować.

srick.pl

jak już piszesz tak enigmatycznie to rozwiń chociaz swoją opinię.

ocenił(a) film na 7
maloki

Coś czuje że jakiś fan weźmie sie niedługo do roboty i Skleci z tych dwóch filmów jeden. Żaden aktor sie nie powtarza i spoko moim zdaniem jest to możliwe. Dunkirk Hour, Darkest Dunkirk albo coś w tym stylu xD

ocenił(a) film na 7
mordarg

także na to czekam

ocenił(a) film na 8
maloki

Ja zobaczyłam odwrotnie - najpierw Dunkierkę, a potem Czas mroku. I radzę tak zrobić,. Wtedy Czas mroku jest po prostu fascynującym dopełnieniem tematu. Inaczej ten film może nudzić,. Mnie niesamowicie wciągnął i zaskoczył pozytywnie - jak na takie przegadane kino. Co ciekawe obydwa filmy kończą się praktycznie w tym samym momencie. I obydwa warto zobaczyć, - to pewne.

ocenił(a) film na 7
maloki

Oby się znalazł jakiś śmiałek i połączył jakoś oba filmy w jeden. To by było coś :)

maloki

Akurat ja uważam, że Dunkiera w porównaniu z Czasem mroku wypada tragicznie. To jeden z gorszych filmów wojennych. Jedna z największych akcji przedstawiona w sposób lekko mówiąc kuriozalny. Akcja ratunkowa, w której liczyła się każda minuta przedstawiona niczym biwak na plaży. Przeciętne efekty, przeciętne aktorstwo i brak chyba jakiejkolwiek koncepcji. Sprawę ratuje nieco muzyka i kamera. Reszta nieudolnie goni i do końca filmu pozostaje w tyle... Daleko z tym do klasyków kina wojennego. Czas mroku za to zagrany rewelacyjnie. Świetna sceneria, dialogi. Film prawie idealny.

ocenił(a) film na 6
maloki

Angole potrafili nawet zrobić film o staniu na plaży, a Polacy nadal nie nakręcili filmów o wielu bohaterskich epizodach II WŚ.

ocenił(a) film na 8
sebogothic

Akurat sranie, rzyganie i inne odchody Polacy wielokrotnie pokazali w filmach ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones