PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 100
ocen
6,9 10 1 80100
6,8 18
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

Patrze w oczy tej dziewczyny i widzę smutek, ogromny smutek. Ta dziewczyna nie zaznala miłości, tyllko odrzucenie. Widać że to wrażliwa dziewczyna, niekoniecznie by musiała zostać nie wiadomo kim, po prostu żyć sobie, pracować w sklepie a może nawet zostać kimś więcej. Niestety zmiany jakie powstały w jej duszy są prawdopodobnie nie do odwrócenia zwłaszcza przy osobie nieśmiałej i bardzo wrażliwej. Ciężko mi więcej powiedzieć, coś złego się dzieje w jej głowie.

ocenił(a) film na 7
bambom

A ja widzę w jej oczach pustkę- i chyba zło. Tereska była sadystką- nie rozumiem czemu tyle osób, które obejrzały ten film jej współczuje. Owszem, rzeczywistość w której przyszło jej żyć to niemal totalna beznadzieja. Ale nic co ją spotkało nie usprawiedliwia tego co zrobiła.

Fornitta

Ciezko to jednoznacznie ocenic.

ocenił(a) film na 7
bambom

Muszę chyba jeszcze raz obejrzeć ten film. Bo pamiętam Tereskę jako zagubioną, bierną i do tego kompletnie niemoralną. Nawet zdemoralizowana Renata wydawała się zniesmaczona "zabawami" Tereski z Edkiem... W Teresce za to nie było żadnej refleksji. Skąd w niej tyle brutalności? Sama nie była dzieckiem maltretowanym (co w pewnym stopniu by ją tłumaczyło), choć przyznaję, że nie miała wesołej sytuacji.

Fornitta

Ja trochę inaczej na to patrzyłem. Walenie w nogi było jedyną ofertą jaką miał Edek dla Tereski. Tereska kupiła to praktycznie jak głupia baba na bazarze, myślała że to jest coś. A dopiero tekst Renaty jej uświadomił że to żadna frajda. Twój komentarz zmusił mnie do przemyślenia tego. I jednak nie do końca widzę tu sadyzm, wszak sadyzm polega na zadawaniu cierpienia. Edek jednak nie cierpiał.

Natomiast scena z katowaniem Edka wygląda na afekt, na wybuch nagromadzonego gniewu, a nie przemyślane, zimne działanie.

ocenił(a) film na 7
mlody969

Chyba masz rację. Edek nie cierpiał, ona nie czerpała przyjemności ze sprawiania mu bólu. Ale wkręcił ja w jakąś chorą zabawę, w którą może dała się wciągnąć tylko z głupoty- a może także z powodu tkwiącej w niej agresji. Bo czym było namawianie chłopaka żeby pobił jakiegoś Bogu ducha winnego faceta, który rzekomo Tereskę molestował? Czy chodziło tylko o to żeby wystawić chłopaka na próbę czy chodziło też o to, że Tereskę jakoś tam kręciło robienie innym krzywdy? Chyba z pięć razy już ten film widziałam i za każdym razem mniej tej dziewczynie współczuję a bardziej mnie ona przeraża.

ocenił(a) film na 8
Fornitta

SPOILER
Dokładnie tak. Na początku filmu może wzbudzać współczucie, zdaje się, że chce coś zrobić ze swoim życiem, kiedy np próbuje dostać się do wymarzonej szkoły, albo kiedy przymierza sukienkę w sklepie i zostaje wyśmiana przez swoje towarzystwo... Ale cały czas sprawia wrażenie tykającej bomby która w końcu wybuchnie. No i wybucha, zabijając Edka.

ocenił(a) film na 7
Fornitta

Agresja często rodzi się u młodych ludzi jako reakcja na to, co się im przytrafia.
Potrzebna jest pewna doza empatii i wyobraźni, żeby poczuć to, co mogła czuć ta dziewczyna .
Mozna różnie odbierać zachowanie głównej bohaterki. Myślę jednak, że ktoś, kto ma bezpieczne, dostatnie i spokojne życie, nie jest do końca w stanie wczuć się w sytuację osoby z tak trudnymi doświadczeniami. Trzeba by było poczuć strach Teresy, jej brak poczucia bezpieczeństwa, beznadzieję, niezaspokojoną potrzebę miłości, bliskości, zainteresowania ze strony bliskich.

ocenił(a) film na 7
miki4you

Tyle,ze ona wcale nie miala az tak trudnego zycia. Nie powinno sie roztkliwiac nad kazdym morderca "bo mial taaaakie straszne zycie". To juz absurd. Tak jak goscia z "Teksanskiej masakry" nie usprawiedliwia fakt,ze byl zly bo byl nieszczesliwy ;) Czasem przyczyny zla I agresji sa tak blahe,ze jest to szokujace. I dla mnie Tereska jest takim przypadkiem.

Fornitta

Fornitta, pełna zgoda.

ocenił(a) film na 8
Fornitta

W filmie nie było pokazane, że Tereska zabiła Edka, tylko że go pobiła. A to jest duża różnica...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones