PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113155}
6,7 7 361
ocen
6,7 10 1 7361
Czeka na nas świat
powrót do forum filmu Czeka na nas świat

film może i słaby, ale wygląda na to że większość z nas tak (lub podobnie) skończy. Powstał w roku 2006, a już w 2007 Donald T. rozpoczął swoje dzieło, które trwa do dziś. Można powiedzieć, że przed nim było "ch****o ale stabilnie", obecnie niemalże z dnia na dzień jest coraz gorzej. Wracając do głównego tematu - myśle że film warto obejrzeć, choć na kolana napewno nie rzuci. Sama końcówka to moim zdaniem niepotrzebne dorzucenied filmu elementu fantasy - po co? Pokazany prawdopodobny rozwój wypadków nagle zostaje połączony z bajką? Dziwny zabieg. Aż jestem ciekawy czy temat pójdzie do kosza

ocenił(a) film na 7
bernilg

Można tą sytuację odwrócić na jesień!

bernilg

Teraz będzie lepiej, zobaczysz, wszyscy będziemy debilami. Jak się jest w kółko narzekającą ofiarą to się zrzuca winy na rządzących, personifikuje problem w postaci Tuska, Kopacz, Komorowskiego. Po roku zidiociały naród spostrzeże, że PIS zrobił prawdziwy bałagan na absolutnie wszystkich płaszczyznach i zaczną wspominać wspaniałe PO. Taka prawda, Polak był, jest i będzie osobą nie mogącą decydować o czymkolwiek.

ocenił(a) film na 8
ulifont

zróbcie coś ze swoim życiem a nie szukacie winy gdzieś indziej, k u r w a czytać się tego nie da więcej...

ocenił(a) film na 10
cyberborys

porównaj inne kraje cwoku to zobaczysz ze polska jes blizej do afryki niz do europy przez ich rzady

ocenił(a) film na 8
dawidtsy

Na pewno byłeś w Afryce?

ocenił(a) film na 10
gadd

tak dwa lata temu

ocenił(a) film na 10
ulifont

ale jestes debilem... jak nie bedzie wojny to nic sie nie zmieni taka prawda... jedno jest pewne ze kaczynski jest chory psychicznie i powinno sie badac takich ludzi... jak ktos glosuje na pis albo po to powinno sie mu prosto w leb strzelac i do bezimiennego grobu...

ocenił(a) film na 6
dawidtsy

Czyli wychodzi na to, że już byś zgładził większą część narodu polskiego. Co zatem z pozostałymi ludźmi? Jak ich klasyfikujesz, co o nich możesz powiedzieć?

ocenił(a) film na 10
djrav77

no niestety takie sa prawa natury... Polacy gineli w pierwszej i drogiej wojnie swiatowej zeby pozniejsze pokolenia mialy lepiej potem byl komunizm i jak juz sie polska w 89 na dobre wyzwoliła do sie holota do wladzy dopadla, posprzedawala kraj firma z zagranicy a polskich przedsiebiorców gnoja jak moga tylko po to zeby im bylo lepiej... Niestety raz na jakis czas jest potrzebna jakas kleska abo wojna zeby wszystko powstalo na nowo... Kiedys jak ludzie madrzy widzieli ze jest zle to byl pucz, wpadal caly garnizon do rzadu i robili pozadek a teraz sobie z ludzi jaja robia... Ty naprawde myslisz ze w Polsce jest taka bajka?

ocenił(a) film na 6
dawidtsy

A gdzieś pisałem powyżej o jakichś bajkach?
Drażni mnie tylko takie generalizowanie i obrażanie ludzi o których się nic nie wie, bo się ich po prostu ...nie zna.
To o czym piszesz powyżej, odnosić się może w obecnych czasach do większej części Świata. Ci u ''góry'' już tam wiedzą, jak przerzedzać przeludniony glob. Wojna trwa ciągle, jej oblicze się tylko zmienia.

dawidtsy

Zawracanie gitary. Co niby da kolejna wojna/klęska, jak już ich tyle było i dalej ten naród i przed i po szkodzie jednakowo głupi. A bywa, że nawet głupszy.
Wystarczy spojrzeć na ostatnie wybory - tak znowu dawno była ta komuna, że ludziom pamięć zwietrzała i chcą następnej?... Nie podobały im się platformersy - to poleźli do urn i dały państwo w prezencie pisiorom... No nie idioci?
Ja nie mówię, bo też mnie PO wkurzała i chciałem zmiany, ale trzeba myśleć, na co się zmienia, a nie wsadzać łeb z deszczu pod rynnę.

bernilg

Oczywiście ktoś musiał dorzucić swoje kilka groszy o polityce.
Prawda jest taka, że czy to tuż po przemianach ustrojowych, czy za rządów SLD, czy AWS, czy za koalicji PO-PSL, polskie społeczeństwo doświadczało trwałego i stabilnego wzrostu gospodarczego. Prawdopodobnie nie pamiętasz, jakie ubóstwo panowało w Polsce na przełomie lat 80. i 90. Rządy PO-PSL nie wyróżniały się niczym szczególnym na tle pozostałych ekip rządzących. Z jedną małą różnicą - trwały nieprzerwanie 8 lat i dzięki temu możemy porównać, jak wiele się przez ten czas zmieniło. I z dzisiejszej perspektywy mogę śmiało powiedzieć, że to był okres daleki od doskonałości, ale na pewno nie zmarnowany. Czy to samo będziemy mogli powiedzieć po rządach obecnej opcji politycznej?

ocenił(a) film na 6
bernilg

Co Ty bredzisz? Z roku na rok jest coraz lepiej. Pamiętam tamte czasy, dzisiaj jest łatwiej o pracę, jest jej więcej, znajdujesz ją po kilku tygodniach szukania. Czasami wystarczą dni. Zarobki idą w górę. Kiedyś to raczej było gorzej. Większe bezrobocie, trudniej o prace, niższe zarobki.

ocenił(a) film na 6
bernilg

Faktycznie. Umieranie z głodu w dużym mieście w Polsce w XXI wieku jest "prawdopodobne" wg. Ciebie? Koleś mógł iść do Caritasu, poprosić sąsiadów o jedzenie, ukraść ze sklepu. Cały film to fantastyczna fikcja, naciągana i przerysowana.