PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662289}

Czerwień rubinu

Rubinrot
6,8 9 155
ocen
6,8 10 1 9155
Czerwień rubinu
powrót do forum filmu Czerwień rubinu

Jak wyżej. Chodzi mi o coś w stylu Harry Potter, Percy Jackson, czy właśnie ten film.
Jeśli znacie książki, też podajcie tytuł, chętnie przeczytam :)

ocenił(a) film na 6
barszczyczek

Miasto kości -> film wychodzi na czasie, ale polecam książki, przynajmniej pierwsze 3
Pięknę istoty -> mnie film urzekł :)
Intruz -> bardziej sci-fi, ale również ciekawy film
Igrzyska śmierci -> tu chodzi bardziej o świat w przyszłości, ale to typowa młodzieżówka
Uczeń czarnoksiężnika

Alicja w Krainie Czarów (2010)
Oz Wielki i Potężny
Królewna Śnieżka i Łowca
Królewna Śnieżka(2012)


ocenił(a) film na 4
Aitai

fajna jest też trylogia delirium i szeptem :)

MartaAug

KOCHAM TRYLOGIE DELIRIUM ale jest bez zjawisk :) Divergent[niezgodna] film bedzie wychodził .. ale to nie ma zwiazku ze zjawiskami nadprzyrodzonymi ;p Polecam Dary Aniola i Gra Endera - Sci Ficiton film wychodzi w październiku bodajże

MartaAug

Też lubię szeptem, ale najlepsze cz.1 :) Mam nadzieję, że niedługo ukaże się ekranizacja książki :)

ocenił(a) film na 3
barszczyczek

Atramentowe serce :)

ocenił(a) film na 7
barszczyczek

Eragon jest film i książka.
Z książek to:
Trylogia Czarnedo maga i Zrajcy
Akademia Wampirów
Seria Dary Anioła
To są te najlepsze jak chcesz jeszcze kilka tytułów to daj znać. ;P

gwendolyn_98

Radze najpierw Przeczytać książkę bo film jest naprawdę słabo odwzorowany w jednym filmie zmieścili wydarzenia z trzech książek. Ja sądzę że ten film to gówno i nie warto go oglądać.

ocenił(a) film na 8
HoperJP

Prędzej książki. Są tak źle napisane że można się wykrwawić na lekturze, warsztat tej pisarki jest tak ubogi że niektóre 14-latki które piszą blogi z fanfickami prezentują wyższy poziom pisarski. Gdyby za serię wzięła się osoba, która potrafi pisać, byłby z tego bestseller - tymczasem tak nie jest a oba filmy są lepsze od pierwowzoru.

ocenił(a) film na 7
Enterraz

Dla mnie treść jest ważniejsza, niż styl.
Odrzuciłem modę na szkolne ocenienie ponieważ moim celem jest rozwijać radość życia, szczęście.
Innymi słowy ocenianie wg. stylu, tak jak wg. ortografii (jak i szczególnie narzekanie) nie służy szczęściu
Mądrość to bycie szczęśliwym

ocenił(a) film na 9
barszczyczek

Z filmów fantasy/sci-fi/horror/romans to:
Tron: Dziedzictwo (2010) - sci-fi i romans, akcja rozgrywa się w grze komputerowej
Wyścig z czasem (2011) - sci-fi i romans, ludzkość wprowadziła nową walutę - czas... jedni mają go za dużo, a innym go brak
Most do Terabithii (2007) - fantasy, ale raczej dla młodej widowni... całkiem niezła opowieść o przyjaźni bez happy endu...
Intruz (2013) - sci-fi i romans, wzruszająca opowieść o Wagabundzie i Mel - dwóch duszach w jednym ciele
Next (2007) - fantasy i romans, facet widzi tylko 2 min. przyszłości i tylko swojej, ale wyjątkiem jest Ona... ją zobaczył wcześniej
Dziewczyna w czerwonej pelerynie (2011) - fantasy i romans, pytanie brzmi - co jeśli Czerwony Kapturek kocha wilka?
Iluzjonista (2006) - fantasy i romans, mottem tego filmu mogłoby być "Nawet śmierć może być tylko iluzją"
Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D (2012) - fantasy i horror, ubarwiona historia życia Abrahama Lincolna, prezydenta Ameryki
Gwiezdny pył (2007) - fantasy i romans, słodka i niewinna opowieść o miłości śmiertelnika i gwiazdy
Bestia (2011) - fantasy i romans, kolejna bajka dla starszych dzieci, tym razem na warsztat wzięto "Piękną i Bestię"
Piękne istoty (2013) - fantasy i romans, Ethan ciągle śni o niej, czyli o Lenie - dziwnej dziewczynie o nadprzyrodzonych zdolnościach
Jestem numerem cztery (2011) - sci-fi, fantasy i romans w jednym, było ich dziewięcioro, troje już nie żyje, a John... jest numerem 4
Dary Anioła: Miasto kości (2013) - fantasy i romans, wszystkie gatunki stworzeń paranormalnych w jednym...
Atlas chmur (2012) - fantasy i sci-fi, wędrówka przez 6 różnych stref czasowych z tymi samymi bohaterami w innych wcieleniach
+Iluzja (2013) - nie jest to ani fantasy, ani sci-fi, ale to mój ulubiony fil, więc i tak postanowiłam Ci go polecić... opowieść o Czterech Jeźdźcach - ulicznych magikach, którzy podbiją świat... czy odgadniesz kto jest piątym jeźdźcem? mi się nie udało, ale może Ty dasz radę...

barszczyczek

Labirynt. Niekończąca się opowieść ,

barszczyczek

Miecz Prawdy oraz Liceum Avalon. Ksiazki. Porzuceni i Posredniczka Meg Cabot , seria niesmiertelni Alyson Noel.

ocenił(a) film na 5
barszczyczek

Filmów mniej mogę polecić, ale kilka fajnych już tutaj padło:
Gwiezdny pył - generalnie książka bardziej wciąga (w ogóle autor ma cudowne powieści)
Złoty Kompas - niby dla młodszych, ale jest tu poruszona naprawdę ciekawa tematyka tzw. "dajmonów" (polecam zapoznać się z serią książek pt.: "Mroczne materie")
Niekończąca się opowieść - oczywiście, dla fanów klasyki, w której efekty nie były jeszcze tak wybitne, ale i tak film jest cudowny :).
Miasto Kości - książki o wiele lepsze, ale film i tak wydaje mi się lepszy od serialu.
Piękne Istoty - książka wspaniała, tajemnicza i mroczna, ale film już średniawy. Poza fajnie dobranymi aktorami jakoś nie czułam się spełniona.
Osobliwy dom pani Peregrine - nie znam niestety książki (nie czytałam), ale film mnie urzekł. W szczególności - muzyką :).
Ja, Frankenstein - poczułam ciut plagiatu (zaleciało mi Miastem Kości, ale w innym uniwersum), ale efekty i sam pomysł - jak najbardziej super.
Labirynt Fauna - wręcz klasyka, nie dla najmłodszych. Trochę mroczna baśń, ale naprawdę ładnie wykonana.
Tajemnice lasu - ciut się rozczarowałam, bo nie sądziłam, że będzie to aż taki musical. Wykonanie wizualne i sam pomysł zasługuje jednak na spory plus.
Dorian Gray - ciekawa historia o przeklętym obrazie. Coś nowego.
A co do serii książek: SERDECZNIE POLECAM serię Laini Taylor. Pierwsza część, to "Córka dymu i kości". Film ma powstać, ale na razie cisza odnośnie jakichkolwiek działań. Seria zachwyca, jest pomysłowa, oryginalna i nie jest typowym, patosowym romansem z paranormalem w tle. Koniec z wampirami, upadłymi aniołami i wilkołakami. Teraz nadchodzi era chimer... :)

ILoveRock23

A co do serii książek: SERDECZNIE POLECAM serię Laini Taylor. Pierwsza część, to "Córka dymu i kości". Film ma powstać, ale na razie cisza odnośnie jakichkolwiek działań. Seria zachwyca, jest pomysłowa, oryginalna i nie jest typowym, patosowym romansem z paranormalem w tle. Koniec z wampirami, upadłymi aniołami i wilkołakami. Teraz nadchodzi era chimer... :)
......

Pierwszą część szybko przeczytałam mega mnie wciągneła druga mnie wynudziła a trzecią zaczełam i nie dałam rady przebrnąć .

ocenił(a) film na 5
arien13

Ja połknęłam wszystkie części. Polecam skończyć, głównie dla wątku z paroma pobocznymi postaciami, które akurat mnie szybko skradły serce. Mam tu na myśli Ziri'ego, Issę i Liraz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones