PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111144}

Czerwone trzewiki

The Red Shoes
7,9 1 660
ocen
7,9 10 1 1660
9,2 8
ocen krytyków
Czerwone trzewiki
powrót do forum filmu Czerwone trzewiki

z tym filmem jest nieco jak z amerykaninem w paryzu (gdzie na dobra sprawe licza sie popisy tanaczne, muzyka i slynna ostatnia scena) - milosny watek to tylko tlo, za to prawdziwy rarytas to ogladanie scen baletu, lacznie z przepiekna wizualnie, plastycznie, choreograficznie scena tytulowego baletu czerwone pantofelki, ktora trwa ponad 15minut. jesli weic ktos sie nastawia na fabularna opowiesc o tancerce, bedzie troche rozczarowany i powie najpewniej, ze film jest nudny, bo to film przede wwszystkim o balecie. kto lubi balet, powinien byc bardzo usatysfakcjonowany.
ogromne brawa dla jacka cardiffa, ktory sfotografowal ten film. rewelacja!

ocenił(a) film na 9
Qmid

A jakie jeszcze filmy widziałeś/-aś z baletem w roli głównej lub chociaż drugoplanowej?
Mnie po głowie chodzi jedynie Black swan, ale chętnie obejrzałabym coś jeszcze z tym motywem, tylko nie mam pojęcia co, poza Red shoes.

MademoiselleDrama

np ten?
http://www.filmweb.pl/film/Punkt+zwrotny-1977-10962
http://www.filmweb.pl/film/Isadora-1968-38227
http://www.filmweb.pl/Billy.Elliot

ocenił(a) film na 9
Qmid

O, super! Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć i do tych starszych pozycji, bo wydają się najciekawsze.
Dzięki za propozycje. Swoją drogą nie spodziewałam się szybkiej odpowiedzi, a tu takie miłe zaskoczenie : ).

ocenił(a) film na 9
MademoiselleDrama

Fajny jest też Dracula. Pages from the virgin's diary Guya Maddina, czarno-biały niemy film z muzyką Mahlera.
Co do Red Shoes, to fabuła trochę mi przypomina późniejszy Moulin Rouge. Film jest perełką starego kina, choć razi w nim niekiedy sztuczna gra niektórych aktorów - nie dotyczy to jednak ról pierwszoplanowych, a w szczególności Moiry Shearer. Scena baletowa jest magiczna i choćby dla niej samej warto zobaczyć ten film. Red Shoes nie jest moim zdaniem filmem baletowym, czy o balecie jako takim, lecz przede wszystkim dotyka rozdarcia, które jest udziałem ludzi sztuki ale także wszystkich innych pasjonatów. Praca zawodowa, czy rodzina? Poświęcenie życia osobistego w imię uprawiania swojej pasji, jest bardzo częste w środowiskach twórczych - piszę tu o osobach naprawdę wybitnych.
Gorącym fanem tego filmu jest Martin Scorsese, którego etatowa montażystka Thelma Schoonmaker prywatnie była żoną Powella. Scorsese był głównym orędownikiem odrestaurowania filmu, którego pokazy w odświeżonej wersji były dużym wydarzeniem kilka lat temu. Red Shoes zajmuje 9 miejsce na liście BFI 100 najlepszych filmów brytyjskich.

ocenił(a) film na 9
Swiszczacy_x

Ach, dziękuję bardzo : ). Szczerze mówiąc, oglądając fragmenty na youtube, myślałam, że Dracula (...) okaże się starszym filmem, a ma zaledwie 10 lat, miła niespodzianka. Scena baletu jest bardzo przyjemna, odświeżam już kolejny raz.
Red Shoes jeszcze nie widziałam - nieco zniechęca mnie brak polskich napisów, ale pewnie spróbuję w końcu z angielskimi. Co do fabuły filmu - lubię (melo)dramaty, więc to nie stanowi żadnego problemu. Zresztą Black Swan też nie był filmem stricte o balecie, ale pewnie gdyby nie atmosfera i taneczne sekwencje, nie spodobałby mi się tak bardzo. Ostatnio przeżywam małą fascynację wszystkim co związane z baletem, tak więc największą przyjemność będę pewnie czerpać ze scen związanych z tymże ; ).

ocenił(a) film na 9
MademoiselleDrama

Red Shoes też widziałem z angielskimi napisami. Mimo średniej kumacji z angielskiego uważam, że wszystko łatwo zrozumieć. Pozdr.

ocenił(a) film na 7
Swiszczacy_x

Ja oglądałam jedynie angielską wersję bez napisów, wielka szkoda że tylko taką znalazłam, bo nie wszystko udało mi się pojąć mimo nawet ogarniętej znajomości angielskiego :) ale to nieważne. Warto przeczekać wątek miłosny dla scen baletu, oj tak! Scenografia powalająca, muzyka to samo, zdjęcia przepięknie wyważone. Uczta dla zmysłów :) Reszta akcji oprócz sceny kulminacyjnej niestety dla mnie mało wartka, wszystko odciągało moją uwagę...

ocenił(a) film na 10
potwierdzam

Napisy są dostępne na napi projekt :)

ocenił(a) film na 8
MademoiselleDrama

http://www.filmweb.pl/film/Mao's+Last+Dancer-2009-228934

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones