PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4808}

Czerwony świt

Red Dawn
5,7 4 031
ocen
5,7 10 1 4031
Czerwony świt
powrót do forum filmu Czerwony świt

Beznadzieja.

użytkownik usunięty

Co za bajka, niby jak to jest możliwe że ośmiu Amerykańskich kałbojów mogło pokonać Armię Sowiecką i Kubańską ?? I dlaczego Sowieci i Kubańczycy mięliby od razu strzelać do wszystkich ludzi ?! Dlaczego ten jeden żołnierz zastrzelił tego czarnego nauczyciela i zaczął strzelać do uczniów tej szkoły a jednego zabił i jeszcze ten najazd na obóz wojskowy. ŻENADA !

ocenił(a) film na 6

Sowieci są jak Mongołowie Czyngis-Chana, o któych ten nauczyciel opowiada na lekcji historii przed desantem :D
Potem w ogóle są niezłe absurdy, zwłaszcza z ta zasadzką na grupę pościgową specnazu Strelnikowa (tych, co mają lokalizator nadajnika wszepionego bodaj Darylowi - nb. jeszcze większy idiotyzm, że żaden z "partyzantów" nie zorientował się, że ich kolega polazł gdzieś na kilkanaście godzin i dał się złapac...).
Jeszcze jedna głupota to scena ataku śmigłowców Mi-24 na "postój partyzantów" - przecież te Hindy strzelają całe salwy pocisków rakietowych, które powinny zrobić z partyzantów sieczkę i to z miejsca. A tu nic... tylko jedna ranna dziewczyna, i jeszcze wskakuje rączo na konia... :lol:

Poza tym to nie owa grupa "pokonuje" tylko "wolny świat" wygrywa wojnę.

ocenił(a) film na 1
Darth_Stalin

i dałeś temu flimidłu 10/10 ? za co?

ocenił(a) film na 6
sol82

Kiedyś, chyba dla jaj :P
W sumie to mu zmieniłem na 6 - filmowo jest OK, pomimo pewnych bzdur (patrz wyżej), w dodatku bardzo podoba mi się początkowa sekwencja z sowieckim desantem no i duży plus za makiety sprzętu.
Poza tym nostalgia... :D

użytkownik usunięty
sol82

Nowy "Czerwony Świt" z 2012 roku jest o wiele lepszy od tego gówna, nową wersję oceniłem 10/10, efekty specjalne są świetne ! Jeden z najlepszych remake jakie powstały, i jeden z najbardziej realistycznych, polecam !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones