PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225408}
6,3 82 304
oceny
6,3 10 1 82304
5,1 14
ocen krytyków
Czerwony Kapturek Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia

Widziałam wczoraj na polsacie. Chciałam przełączyć, ale po 5 minutach przekonały mnie teksty.
Sarkazm, inteligentny humor, odnoszenie się do sterotypów itd. pojawiało się co chwilę. I właśnie
tutaj się zastanawiam- czy to dobrze, że bajki posługują się teraz językiem, gdzie dziecko nie chwyci
większości żartów, ale będzie zauroczone efektami i tyle? Zauważyłam to od pojawienia się
Shreka- teksty są bardzo szybkie, dodatkowo z dużym akcentowaniem często ciężko zrozumieć
bohaterów, co dopiero dzieciakom.. i nawiązują często do tematów, o których takie małe bąki nie
mają pojęcia. Czy ktoś też zauważył napływ bajek typowo skierowanych dla starszej publiczności?
Nie mam dzieci, ale mam wrażenie, że z takich produkcji wyniosą one 10% treści zrozumianej.. ;d

dimestorediamond

Zależy, jakie dzieci (;

paulaa825

takie przed okresem dojrzewania?

dimestorediamond

,, teksty są bardzo szybkie, dodatkowo z dużym akcentowaniem często ciężko zrozumieć bohaterów, co dopiero dzieciakom.." - z tym fragmentem się nie zgodzę. :-) Oglądałam chociażby ,,Epokę lodowcową" bezpośrednio po premierze, rozumiałam wszystko. Ostatnio (a już trochę dorosłam) postanowiłam sobie go odświeżyć i zaskakujące było dla mnie to, że momentami nie rozumiałam bohaterów przez 1 - seplenienie, 2 - tempo wypowiedzi. I doszłam do wniosku, że jednak dzieci rozumieją lepiej, jeżeli chodzi o samo słyszenie.

Natomiast, że ,,Czerwony..." jest bajką dla dorosłych - tu się zgadzam.

dimestorediamond

Mam 9 lat i jak zobaczyłem tą płytę w Kauflandzie... ŻYGAĆ MI SIĘ CHCIAŁO! NORMALNIE OD RAZU CZUŁEM, ŻE TO JAKIEŚ <OCENZUROWANO>! NIE OGLĄDAŁEM, ALE JUŻ CZUJĘ, ŻE TO <OCENZUROWANO LEKKĄ CENZURĄ>!!!

Ocena z moich wiadomości: 0,1

ocenił(a) film na 1
dimestorediamond

Naprawdę mając dzieci trzeba się zmuszać do oglądania takich gówien?
Radzę się pobawić z nimi klockami, kupić zwierzaka itd... :)

ocenił(a) film na 8
dimestorediamond

Na jednej z bajek (nie tej akurat) zobaczyłam ostatnio znaczek 'za pierwszym razem oglądaj razem z dzieckiem'. I to chyba główna rzecz, którą można zrobić w sprawie zrozumiałości.

ocenił(a) film na 7
dimestorediamond

Animacje dzisiejszych czasów są nie tylko dla dzieci i po niektorych produkcjach widać to bardziej niz po innych

ocenił(a) film na 8
dimestorediamond

Moim zdaniem dziecko musiałoby mieć bardzo przeciętną inteligencję by ich nie zrozumieć, mając 9 lat dobrze ogarniałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones