PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672182}

Czerwony Kapturek

Rotkäppchen
5,4 556
ocen
5,4 10 1 556
Czerwony Kapturek
powrót do forum filmu Czerwony Kapturek

żeby wilk był zaledwie przebranym człowiekiem?! Jako dorosły koneser bajek mam swoje wymagania, nie toleruję tanich przebieranek, powinni twórcy filmu postawić aktora na 4 kończyny, w przebraniu, ale z pełną maską, może animowaną komputerowo. Wprawdzie wilk w tej baśni ma psychoanalityczne wytłumaczenie jako męska pokusa odczuwana przez przedwcześnie przebudzoną seksualnie dziewczynkę i może wilkołak, do którego bardziej jest podobny wilk w tym filmie jest lepszą wersją? Ja jednak zasiadając przed ekranem i baśnią filmową chciałbym być jak dziecko i oczekuję PRAWDZIWEGO WILKA!

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Też wolałbym bardziej realnego wilka, jednakże mówienie o przedwczesnym pobudzeniu seksualnym uważam za przesadę.

Shiloh

Akurat to było wtrącone nawiasem do mojej wypowiedzi, tak piszą psychoanalitycy, moim zdaniem mają rację, bajki mają skryte działanie terapeutyczne i wychowawcze, przygotowujące do szoku zderzenia ze światem dorosłych; niemniej jak zadeklarowałem, siadając w fotelu przed ekranem i bajką, zamieniam się w dziecko i mam wymagania!

Wydmin

Co prawda nie czytałem baśni Braci Grimm - Natomiast mnie bardziej raziło to że z wilka zrobili takiego słabeusza, a z Czerwonego Kapturka odważną dziewczynkę .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones