PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32359}

Czerwony smok

Red Dragon
7,6 254 582
oceny
7,6 10 1 254582
6,9 21
ocen krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

Bo Mnie się wydaje, że:
1. Hannibal. Po drugiej stronie maski
2. Czerwony Smok.
3. Milczenie Owiec
4. Hannibal
ale nie jestem pewien i chciałbym aby ktoś Mnie upewnił, a jeśli kolejność jest błędna, to
wprowadził korekty ;) .

Flinston1987

Dobra kolejność, pomiędzy 1 i 2 można wepchnąć jeszcze serial

ocenił(a) film na 8
sanctus_diavolos_2

Serial wciąż trwa więc nie będę tego robił, głównie chodziło Mi o filmy, ale dzięki :) za upewnienie.

ocenił(a) film na 9
Flinston1987

Są to chronologiczne wydarzenia ale oglądaj wg daty powstania (Uwierz mi dużo lepsze wrażenia) .
Milczenie , Hannibal , Smok , Po drugiej stronie (Oglądasz na własną rękę), i serial .

ocenił(a) film na 8
SlasherManiak

Ja zawsze oglądam chronologicznie jak mogę, dlatego chciałem się upewnić co do kolejności. Dzięki ;) za upewnienie Mnie.

ocenił(a) film na 9
Flinston1987

Nie ma sprawy .
Po prostu nie chciałbym aby film Hannibal po drugiej stronie maski cie obrzydził do tej serii .
Pozdrawiam .

SlasherManiak

@SlasherManiak W sumie serial można obejrzeć w dowolnym momencie - to jest alternatywna wersja historii o Hannibalu Lecterze, postacie męskie są przedstawione tam jako postacie żeńskie, sam Hannibal ma zupełnie inną osobowość i historię i dzieje się sporo rzeczy które w książkowym i filmowym pierwowzorze nie miały nawet miejsca. Można powiedzieć ze serial jest jedynie luźno wzorowany na powieściach ale nie jest ich ekranizacją. (w filmie i książce ,,Czerwony Smok'' Will dowiedział się o prawdziwym Hannibalu w zupełnie inny sposób niż w serialu) Podobno w serialu mają być przedstawione wydarzenia z Czerwonego Smoka i Milczenia Owiec za jakiś czas.

ocenił(a) film na 8
Flinston1987

Nie zapominaj też o "Manhunter" 1986 w reż. Michaela Manna.

ocenił(a) film na 8
returner

Ja osobiście starych wersji nie wliczam do sagi Hannibala, ale jak ktoś chce, to nikt nie broni ;)

ocenił(a) film na 8
Flinston1987

Tyle, że wersja "Czerwonego smoka" z 1986 jest lepsza od tej z 2003 roku.

ocenił(a) film na 8
returner

Być może, ale Hopkins to Hopkins i jeszcze Norton to 2 argumenty, których raczej nic u Mnie nie przebije, ale co kto lubi i woli ;)

ocenił(a) film na 8
Flinston1987

Wiadomo. Hopkins to cała trylogia :)

Flinston1987

Jeżeli idąc chronologicznie według wydarzeń z książki to tak - 1. Hannibal podrugiej stronie maski. 2- Czerwony smok. 3- Milczenie Owiec. 4- Hannibal .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones