PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1498}

Cztery wesela i pogrzeb

Four Weddings and a Funeral
6,9 98 396
ocen
6,9 10 1 98396
7,4 20
ocen krytyków
Cztery wesela i pogrzeb
powrót do forum filmu Cztery wesela i pogrzeb

chyba angielskie są jednak najlepsze :) a najlepiej z Hugh Grantem albo Colinem Firthem :D Więc jakie polecacie?

ocenił(a) film na 9
smerfetka

Zdecydowanie "To właśnie miłość",w której wystepują obaj wspomniani przez ciebie aktorzy.Super jest również "Był sobie chłopiec" gdzie grał Hugh :)

aga_30

"To właśnie miłość" oglądałam właśnie wczoraj, prześwietne :D
"Był sobie chłopiec" nawet mam ale jakoś nie miałam ochoty nigdy tego obejrzeć... Ale chyba jednak spróbuje bo sporo osób poleca :)

ocenił(a) film na 10
smerfetka

Bridget Jones !!!!!!! POLecam ja bardzo lubie:D

maggie_16

nie jestem zbytnio fanką filmu bo jestem fanka książki ( ;) ) a film w porównaniu z książką jest dość zmaszczony... ale Colin Firth idealnie tam pasuje i jest kilka śmiesznych momentów :D tylko szkoda, że z Bridget taką idiotke zrobili...

ocenił(a) film na 7
smerfetka

mi sie jedynka bardzo podobała :)
nie jestem zwolenniczką kurczowego trzymania sie książki jesli wychodzi to na dobrze :D

ale druga cześć juz według mnie nie była taka dobra... kilka scen podobnych do 1., taka troche schematyczna ;)

ale w kazdym bądź razie polecam "dziennik ..." i "to właśnie miłość" tez :)

Los_Pomidoros

1 jest super jakby sie nie czytało książki (nie da sie przenieść wspaniałego stylu pisania Bridget do filmu niestety) ale 2 to była straszna (wróg Bridget w książce zakochany w niej w filmie? porażka!)
pomyłką były też bardzo podobne sceny bójki między Markiem i Danielem

ocenił(a) film na 7
smerfetka

niekoniecznie moze sie podobac tylko wtedy jak sie nie czytalo książki...
ja czytałam, a i tak mi sie podobała :) wystarczy porównac do innych komedii romantycznych. Bridget ma cos takiego w sobie, ze nawet jesli film nie jest taki sam jak ksiązka to i tak jest dobry :D

Los_Pomidoros

bo był dobry materiał na film ;) moje główne zastrzeżenie do filmu do zrobienie z Bridget takiej tłustej ciapy a wcale taka nie była.. sam scenariusz jest niezły (no i obsada męska mmm ;))

aga_30

Mickey Niebieskie Oko - nie był jeszcze wymieniany ;)

aga_30

Polecam Autostopem przez galaktyke. Nie jest to moze komedia romantyczna ale ma solidna porcje angielskiego humoru.

ocenił(a) film na 5
smerfetka

Shooting fish. Polowanie na grube ryby. Zdecydowanie naj.

ocenił(a) film na 9
aszdod

oj, uwielbiam ten film. Zdecydowanie jedna z najlepszych komedii...:-)

ocenił(a) film na 7
smerfetka

Ogólnie to wszystkie brytyjskie komedie romantyczne są bardzo dobre pod każdym względem:
- Bridget Jones razy 2 --> rewelacja:D:D:D:D..kocham te filmy, szczególnie 1.cz.
- Cztery Wesela i jeden pogrzeb --> świetna
- Był sobie chłopiec - rewelacyjny film
- To właśnie miłośc --> dobry film, dla mnie najgorszy z tych wszystkich co wymieniłem
- Notting Hill - rewelacyjny:D

Mr_MarQx

to przypadek, że we wszystkich wymienionych przez Ciebie filmach gra Hugh Grant? :> Ale fakt, wszystkie są świetne (prócz Bridget 2) :)

ocenił(a) film na 7
smerfetka

chyba tak..Hugh Grant gra chyba po prostu we wszystkich najpopularniejszych i najlepszych brytyjskich komediach romantycznych..:)

ocenił(a) film na 9
Mr_MarQx

W "POLOWAMIU NA GRUBE RYBY" nie gra........

ocenił(a) film na 5
smerfetka

moi zdaniem "notting hill" z hugh grantem i julią roberts w rolach głównych

zofkaa

Pretty Woman!

kamilakamila

"To właśnie miłość' i 'Amelia'

ocenił(a) film na 7
jestem_piatym_elementem

"Jakie polecacie angielskie (!) komedie romantyczne??"

'Amelia'

a to ciekawe :D zawsze myślałam, że Francja to nie Wielka Brytania :)

Los_Pomidoros

Polecam :
- Dziennik Bridget Jones
- Bridget Jones : W pogoni za rozumem
- Był sobie chłopiec
- Cztery wesela i pogrzeb
- Notting Hill
- To właśnie miłość
- Dwa tygodnie na miłość
(wszystkie te filmy są z Hugh Grantem a w To właśnie miłość gra również Colin Firth) :)

ocenił(a) film na 4
Mayila

"Był sobie chłopiec" nie jest komedią romantyczną.

____3

to co? Niedużo mu brakuje do komedii romantycznej ;)

ocenił(a) film na 6
Mayila

"Był sobie chłopiec" to raczej komediodramat.

Ja z komedii romantycznych polecam przede wszystkim "Rzymskie wakacje".

ocenił(a) film na 6
blumenkohl

Nie zauważyłam, że to miały być angielskie komedie romantyczne, więc moja propozycja chyba się nie liczy.

smerfetka

Jak dla mnie to przede wszystkim 'To właśnie miłość'. A z filmów z Grantem to jeszcze 'Prosto w serce' był dość sympatyczny. W ogóle według mnie Hugh jest tak czarującym aktorem, że nawet gdy film jest średni, to oglądam z przyjemnością :P

ocenił(a) film na 9
moon_shadow

Ja najbardziej polecam "Notting Hill".

ocenił(a) film na 6
smerfetka

" To właśnie miłość " ale i tak najbardziej lubie " Dwa tygodnie na miłość " jeśli chodzi o komedie romentyczne, świetny duet Hugh Granta i Sandry Bullock ;)

ocenił(a) film na 7
obscene_

"Dwa tygodnie na miłość" to świetny film! "Dziennik Bridget Jones" też super, ale moim zdaniem 2 część czyli "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" jest lepsza niż pierwsza. "To właśnie miłość" może być, ale trochę nudne :/
"Był sobie chłopiec" nie jest raczej komedią romantyczną, ale jest bardzo fajny.
A "Prosto w serce" zamierzam oglądać jutro na TVN :D
Z Colinem Firthem to polecam film, w którym gra również Amanda Bynes, czyli "Czego pragnie dziewczyna", bardzo fajny, głównie dla dziewczyn i nastolatek :P
A tak oprócz tego to jeszcze "Moje wielkie greckie wesele" jest wspaniałe :)

smerfetka

Ja polecam "Prosto w serce " z Hugh Grantem, naprawde świetny film .
Również "Dwa tygodnie na miłość" , jeden z moich ulubionych filmów i moim zdaniem najlepszy w dorobku Hugh Granta i Sandry Bullock ...

ocenił(a) film na 8
evell01

ja uwielbiam hugh granta i z przyjemnościa ogladam każdy film w którym wystąpił, najbardziej polecam "dziewięć miesięcy"! fantastyczna komedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
DrinniGirl

Zdecydowanie Notting Hill :) ubóstwiam!
za krótki <br/> za krótki <br/> za krótki <br/>

ocenił(a) film na 7
smerfetka

Prosto w serce, bardzo przyjemny film, nie to co Cztery wesela i pogrzeb :P

ocenił(a) film na 10
smerfetka

Moje typy:
1. "Cztery wesela i pogrzeb",
2. "Noting Hill",
3. "Dziennik Bridget Jones",
4. "To właśnie miłość"
5. "Był sobie chłopiec"
6. Ostatnio oglądałem "O czym marzą dziewczyny" czy jakoś tak... Prawdopodobnie jest to brytyjska komedia, bo większość akcji rozgrywa się w UK... Poza tym nie mam nic do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones