PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781}

Dług

7,8 151 724
oceny
7,8 10 1 151724
8,3 37
ocen krytyków
Dług
powrót do forum filmu Dług

i to jest to! 10/10

ocenił(a) film na 10

ja sie pytam dlaczego nie robi sie juz w polsce filmow takiego kalibru? teraz tylko jakies porabane
komedie romantyczne typu "to nie tak jak myslisz","testosteron" i inne podobne wszystkie na jedo
kopyto gdzie komedii tyle co kot naplakal a romantyzm jest wtedy kiedy kazdy kazdego zdradza..
10/10

kx38

Układ zamknięty, Drogówka, Pokłosie, Róźa, Obława, Dom zly,Mój rower i jeszcze sie troche znajdzie, więc jakie tylko komedie romantyczne? poza tym testosteron to nie komedia romantyczna i też wcale nie najgorsza

ocenił(a) film na 10
aniaopole7

testosteron- nie najgorsza.. litosci
po tym filmie przestalem wierzyc w polskie kino
drogowka to chyba serial a nie film,a ten "twoj rower",no nie sadzilem ze mi tu ktos z ksiedzem mateuszem tu wyjedzie haha
aniu z opola,z calym szacunkiem ale moze Ty juz dla mnie nic nie znajduj

kx38

to może, z całym szacunkiem, najpierw obejrzyj podane przez Anię filmy, a później się wypowiadaj. fakt, w polskim kinie łatwo znaleźć denne i głupie komedie, ale są też filmy warte obejrzenia. więc może pomyśl, poszukaj, a nie od razu generalizujesz.

ocenił(a) film na 10
funk77

moj rower-Dziadek, ojciec i syn, mieszkający w innych częściach Europy, spotykają się po latach, by odnaleźć zaginioną babcię. Zadanie będzie okazją do pokoleniowego pojednania, czyli ojciec mateusz szuka babci

poklosie-Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę(na maxa nie moje klimaty), gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... czyli znowu nie trafione

oblawa - 2 wojna swiatowa.. jw nie moje klimaty.. czyli nie trafiony

uklad zamkniety - po tym co ludzie pisza o tym filmie postnowilem sobie go odpuscic.. no ale moze kiedys

drogowka - "litry lejącej się wódy, zdrady i łajdaczenie się na każdym kroku, cztery przekleństwa w jednym zdaniu." ,cos mi sie wydaje ze z dlugiem to ma tyle wspolnego ze jest polskie,no i do tego o psach..chociarz kto wie moze kiedys obejrze
dom zly- woda i mordobicie ,czyli podobnie tylko nie o psach


ps ks mateusz i jego rower i tak wygral hehe,co do reszty moze i to nie sa romantyczne komedie ale obawiam sie ze do "dlugu" to im troche brakuje,do tej pory z tego co pamietam tylko "symetria" laduje u mne na tej samej polce

kx38

słuchaj nie musisz traktować mnie z góry, ja tylko zaproponowałam ci polskie filmy, które nie są dennymi komediami romantycznymi, a czy ci podejdą to juz kwestia gustu, akurat mi się testosteron w miare podobał, nie mowie że najlepsza polska komedia, ale na tle badziewia które wyszło przez kilka lat testosteron nie jest taki zły, poza tym powinien ci sie spodobać "układ zamkniety" jeśli preferujesz tzw prawdziwe, realne kino, bo jak wspomniałeś II wojna to nie twoje klimaty, pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
aniaopole7

spoko obejrze,skoro juz 2x go polecilas :)

ocenił(a) film na 9
kx38

Ale powiało ignoranctwem.

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

no nie wiem, nie wiem,jak na razie to wychodzi ze mialem racje.poklosie obejrzalem i okazalo sie ze tragedia,dom zly to samo + wnerwiajace piski("muzyka")w trakcie filmu,moj rower ks.Mateusz hehe drogowka -patologiczna zachlana psiarnia,moze i nie taki najgorszy ale sam fakt ze o psach :// wystarczajaco za duzo znam historii o nich z pod bloku, a uklad z. jeszcze nie widzialem bo nie ma na necie ale spokojnie niebawem pewne go ktos wrzuci i o ignoranctwie mowy nie bedzie.do tej pory wszystkie te filmy nawet nie maja sie co rownac z "dlugiem" :P
tak ze wybacz "Fatalny_Odbiorc" ale tu sie mylisz:)

ocenił(a) film na 9
kx38

Teraz jeszcze większym.

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

haha Baaardzo mi "przykro" oooj jak mi "przykro"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Die_by_the_Sword

I właśnie dlatego powinieneś "Pokłosie" obejrzeć, bo antypolskim nazywają ten film ci, którzy go w ogóle nie widzieli. jak ty właśnie. Nie ma w tym filmie nic, co można by podciągnąć pod antypolskość. Kompletnie nic. Ale jakieś nawiedzone i zakompleksione ćwoki wraz z innymi podobnymi sobie pieprzą o antypolskości i wszyscy podatni powtarzają. Ja osobiście mam jedynie uwagi co do wykonanej pracy przez realizatorów dźwięku. Sam film jest naprawdę niezły, świetnie pokazuje małomiasteczkową mentalność. Stuhr gra naprawdę bardzo dobrze. Obejrzyj bez uprzedzeń, i pamiętaj, że jak pada słowo Żyd to narodowe wymoczki mają erekcję. Nie musisz mieć tak samo, masz swój rozum.

ocenił(a) film na 9
SicSemperTyrannis

nie mam żadnych uprzedzeń do ludzi innej rasy mam jedynie uprzedzenia do ideologi którymi posługują się pewne grupy, nie będę oglądał ich propagandy .

wpisz na youtube
>> "Pokłosie" Pasikowskiego w ocenie Rafała Ziemkiewicza <<

nie mam właściwie nic do dodania :) .

Die_by_the_Sword

Czyli też zakładasz, że "Żydzi rządzą Polską"? No skoro piszesz, że jakieś grupy sieją propagandę, a film jest polski w reżyserii i według scenariusza Pasikowskiego to trudno odnieść inne wrażenie. Czyli Pasikowski też pod naciskiem tej tajemniczej grupy, albo wręcz jest Żydem? Wybacz, ale nie jestem w stanie zrozumieć czy wyznawcy żydowskiej dominacji zdają sobie sprawę, że taka postawa oznacza jednocześnie przyjęcie stanowiska, że polski naród jest wyjątkowo durny. Dlaczego? No skoro Żydzi są w Polsce od prawie tysiąca lat i wszyscy wiedzą, że "rządzą" jak chcą, to jak jest możliwe, że prawie 40 milionowy naród daje tak sobą "rządzić" i nic z tym nie jest w stanie zrobić?
Co do Ziemkiewicza to wybacz. Czytałem "Najwyższy czas" w czasach, gdy się ten tygodnik rodził. W czasach, gdy mało kto Korwina Mikke i Michalkiewicza kojarzył. Ziemkiewicz pisał tam felietony. Ciekawe, tak mi się przynajmniej wówczas, jako młodemu człowiekowi, wydawało. Dziś chłop odleciał. Idzie w kontrze do czego się da, dla samego zaakcentowania swojego istnienia. Naprawdę uważasz za autorytet w jakiekolwiek sprawie człowieka, który odszedł z "Rzeczpospolitej" na znak protestu przeciw zwolnieniu Gmyza za pierdoły o trotylu, a potem wrócił, bo mamona zapachniała? I jeszcze pierdaczy, że to misja?

ocenił(a) film na 9
SicSemperTyrannis

nie liczą się fakty liczą się fakty medialne :)

"Największy wróg kryje się tam, gdzie nigdy nie będziesz go szukał", Juliusz Cezar 75 r.pne

Die_by_the_Sword

"Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"-Pawlak w "Samych swoich"

Die_by_the_Sword

Swoją drogą wiara w tę sentencję, aczkolwiek może i warto ją znać, może łatwo stać się obsesją. Wszak wróg może czaić się wszędzie. A jak go nie widać to tym gorzej, bo jest tak świetnie zakonspirowany i tym groźniejszy. Potem każde swoje niepowodzenie, albo każdą swoją nieudaczność można zwalić na niewidzialnego wroga i żyć w błogim przeświadczeniu o własnej wyjątkowości i słuszności działań. No i pokrzepiać się myślą, że racja jest po naszej stronie tylko nieustannie ktoś nas zdradza i zawodzi. W Polsce postawa bardzo popularna.

ocenił(a) film na 9
SicSemperTyrannis

Jeden na sto pozostanie zamulony.
ogólnie to zwyczajna >> mentalność stada << wpisz na YouTube.
ten ma władze kto potrafi przedstawić swój punkt widzenia
kwestionuj autorytety, myśl za siebie.
nieudaczność to pozostać umyślnym ignorantem .

Hieny znalazły się w każdym okupowanym kraju nawet żydowska policja była niech zrobią o tym film i chociaż raz niech zawiera on jakieś FAKTY ten jak i wiele innych filmów opartych na pseudo autentycznych wydarzeniach prawdy nie pokazuje to zwykła fikcja autorska choć ziarno prawdy jak w każdej legendzie jest pokazane komu się on podoba i w to wierzy ten na zawsze śpiący pozostanie, psują nam wizerunek co ma myśleć obcokrajowiec oglądający ten film jedyne podsumowanie jakie wyciągnie z niego to "Polska hołota mordercy " no jeszcze 15 lat i wyjdzie na to że to my wojne wywołaliśmy skoro nawet pan barack obama wdzięcznie mówi o rzekomo Polskich obozach śmierci a w niemieckich produkcjach partyzantka Polska bije żyda po czym przywiązuje go do drzewa i zostawia na pastwę losu haha te filmy są płytkie zagłębiają stereotypy .

kwestionuj autorytet .

ocenił(a) film na 9
Die_by_the_Sword

Pianista o ten film mogę polecić każdemu z ręką na sercu -nikogo nie rozlicza -nic nie narzuca -pokazuje jak było . nie to co film -opór o pseudo bohaterah żydach nijakich bielskich haha nie mam nic do Żydów pana Władysława Szpilmana poprzez dokładne zapoznanie się z jego historią szanuje jako człowieka nic mnie rasa ludzi nie obchodzi ty tylko wyciągasz takie pochopne wnioski i narzucasz je na 1 front haha.

ocenił(a) film na 9
SicSemperTyrannis

jak jednak nie będziesz chciał oglądnąć filmu na youtube i inni o ile są zainteresowani tym wątkiem to powiem tak nie interesują mnie filmy które są reklamowane jako zawierające fakty historyczne skoro wiem że faktem nie są haha "czytałem streszczenie i kawałki scenariusza" stąd wiem że film jest fałszywy.

Wiem że byli są i będą dobrzy i źli ludzie niezależnie od pochodzenia, nie podoba mi sie wypominanie dla Polaków takich rzeczy tym bardziej że mijają się z faktami .

ocenił(a) film na 8
kx38

Żałosny dureń i ignorant z ciebie. Nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
kx38

"chociarz" ?

kx38

Wiesz co? Rzadko coś takiego piszę jeśli w ogóle. Jesteś baranem.

Obrażasz dziewczynę, która podała Ci bardzo ciekawe tytuły, na dodatek piszesz o nich bzdury wyssane z palca nie oglądając ich.

ocenił(a) film na 9
kx38

Drogówka chodzi o nowy film pełnometrażowy nie związany z odcinkowymi pokazującymi ich prace ;D

ocenił(a) film na 10
Die_by_the_Sword

zosalem namowiony i obejrzalem drogowke..i w sumie sie nie rozczarowalem bo spodziewalem sie wlasnie czegos takiego..w sumie 2 sceny w filmie byly mocne(z odgryzieniem hehe i na koncu z ciezarowka:)a cala reszta sredniawa..no chyba ze ktos lubi takie "psie" opowiesci

ocenił(a) film na 9
kx38

nie lubię psów jak znaczna większość zdrowego społeczeństwa ale film pokazuje według mnie ich prawdziwe oblicze ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kx38

Testosteron to nie komedia romantyczna, tylko naprawdę dobra, refleksyjna komedia. Nie podoba ci się pewnie dlatego, że jesteś kobietą i nie potrafisz zdobyć się na dystans.

ocenił(a) film na 10
kx38

mam takie same odczucia. To jest k... zaj... film! Emocje, napięcie, a nie jakieś kurde głupoty o głupiutkich laskach szukających bogatego księcia z bajki

kirkerso

kx38, kirkerso Te filmy są warte uwagi. https://www.filmweb.pl/film/Symetria-2003-103907 https://www.filmweb.pl/film/Strach-1983-3879
https://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3tki+film+o+zabijaniu-1987-1157

ocenił(a) film na 10
makalega

Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones