PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622162}
7,1 9 683
oceny
7,1 10 1 9683
4,7 3
oceny krytyków
Dalida. Skazana na miłość
powrót do forum filmu Dalida. Skazana na miłość

Genialny

ocenił(a) film na 9

Z tym, że ja jestem jeszcze z tej generacji, która pamięta piosenki Dalidy. W latach 70 moi rodzice namiętnie puszczali jej piosenki na kaseciaku.
Jeśli ktoś teraz dopiero dowiedział się, że była taka Dalida, może filmu nie załapać, choć historia tej kobiety warta była filmu. Aż dziw, że wcześniej nie zrobiono filmu o Dalidzie. To wspaniała artystka, która zasługiwała na tak dopracowany film.
Film wspaniały, świetnie dobrane piosenki, Sveva Alviti zagrała rolę Oscarową. Francuzi naprawdę się postarali.

ocenił(a) film na 10
Loco_Mario_PL

Był film o Dalidzie, ale to był właściwie miniserial. Całe lata go nie widziałam.

ocenił(a) film na 10
maori_filmweb

http://www.filmweb.pl/serial/Dalida-2005-177101

ocenił(a) film na 9
maori_filmweb

Dzięki. Skoro tak, wypada obejrzeć (jeśli da się ten serial skądś wykopać).

maori_filmweb

Dokładnie, kiedyś wtv leciał ten mini serial i dzięki niemu poznałem Dalidę, wart obejrzenia :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Loco_Mario_PL

Film,na który poszedłem bez przekonania.Jak to mówią-z braku laku.A tu proszę :),jakież miłe zaskoczenie.Kilkanaście dni temu miałem okazję zobaczyć przedpremierowo film"Gwiazdy"J.Kidawy Błońskiego i pomyślałem sobie,że reżyser powinien koniecznie zobaczyć,jak się robi porządny dramat biograficzny.

ocenił(a) film na 9
Loco_Mario_PL

Ja nadal jestem pod wielkim wrażeniem. Nie zastanawia was tak małe zainteresowanie? https://www.sfp.org.pl/box_office,302

Film miał szansę przypaść do gustu masowej widowni i bardziej wymagającym widzom. Tym bardziej, że historia Dalidy przewinęła się w wielu mediach przy okazji rocznicy jej śmierci. Szkoda...

ocenił(a) film na 9
juliamatrioszka

Jestem po seansie tego filmu i weszłam na forum w poszukiwaniu tego typu komentarzy - jak ten film mógł tak przejść bez echa?
Pomijając fakt, że to doskonały film biograficzny, na oklaski zasługuje tutaj i gra aktorska, i muzyka, i udźwiękowienie, i cała postprodukcja... Moim zdaniem to jeden z tytułów, do których się wraca.
Jestem w głębokim szoku i jednocześnie przykro mi, że nie został doceniony przez szerszą publiczność...

ocenił(a) film na 9
kanaqa

Wczoraj obejrzałam na Netflixie. Dziś do niego wróciłam drugi raz.

ocenił(a) film na 9
szkockakrata

Piękny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones