PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1127}
7,7 8 707
ocen
7,7 10 1 8707
7,6 8
ocen krytyków
Danton
powrót do forum filmu Danton

Zajebisty plakat

ocenił(a) film na 8

Film mi się bardzo podobał, ale plakat jest po prostu rewelacyjny. Kto jest autorem?

Kamysto

Hmm, może Andrzej Pągowski? Tworzył m.in dla Wajdy. Autor plakatów do "Krótki film o zabijaniu" i "Konopielki". Może także do Dantona?

P.S widzę, że wysoko oceniłeś. Nie lubię filmów Wajdy, ale widzę, że ocena Twoja i na FW skutecznie zachęca. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Spinel

http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje28/text01p.htm

Wiesław Wałkuski (Danton; Tootsie; Caravaggio),

Bo film ma świetny charakter, chociaż idealny nie jest.

ocenił(a) film na 10
Kamysto

Faktycznie, Wiesław Wałkulski. Chociaż długo byłam przekonana, że Franciszek Starowieyski, który, zresztą, gra Jacques-Louis Davida w filmie. Jednak ten plakat Wakulskiego jest bardzo... starowieyski... :)

Kamysto

Bardzo przypomina mi Psa andaluzyjskiego

Kamysto

mój Boże, że rewelacyjny już nie wystarcza: musi być za...…….ty.
I tak to już zwyczajnie, normalnie....

Pora mi schodzić.

ocenił(a) film na 8
Kamysto

Prawda!!! Dawniejsze filmy opatrzone są tak wybitnie zrobionymi plakatami że w nominacjach do różnych nagród filmowych powinna pojawić się kategoria "najlepszy plakat " . Z tych plakatów to można by wystawę zrobić. Dziś robią plakaty jak z "na dobre i na złe "

Kamysto

chyba jestem za młoda na oglądanie takich filmów ale plakat mnie zachwycił

ocenił(a) film na 8
Kamysto

Dawniej było cos takiego jak szkoła plakatu, wtedy plakat to było dzieło sztuki ma którym można by wzdychac. Z plakatów z lat 60-70-80- tych można by zrobić wernisaż. Dzisiejsze plakaty filmowe są wyjęte z oper mydlanych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones