PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559065}

Dary Anioła: Miasto kości

The Mortal Instruments: City of Bones
6,5 93 947
ocen
6,5 10 1 93947
3,7 3
oceny krytyków
Dary Anioła: Miasto kości
powrót do forum filmu Dary Anioła: Miasto kości

Czy oni sa rodzenstwem w koncu ?
A ten Alec to gey ? strasznie to cienkie ....... ;/

ocenił(a) film na 8
Donatellooo

1.nie 2.tak 3.nie czytając książki można tak powiedzieć,przeczytawszy to już inna bajka...;)

rybomba

Dzieki.

ocenił(a) film na 5
rybomba

Na jakiej podstawie stwierdzasz ze nie są rodzeństwem ?

ocenił(a) film na 7
Meija17

przeczytał/a książki?

ocenił(a) film na 5
li_lias

A ja nie czytałem to niby jak mam to wywnioskować ?

ocenił(a) film na 7
Meija17

z odpowiedzi rybomby?

ocenił(a) film na 5
li_lias

Śmieszne. Wiesz dobrze o co mi chodzi albo nie myślisz. Podczas seansu niby jak mam to wywnioskować że nie są rodzeństwem ? Nie mogę. Tak że według filmu nie wiadomo narazie co jest prawdą a co nie. Dla tych co czytali książkę wiadomo a z racji że ja jej nie czytałem i na pewno nie przeczytam mogę się jedynie przekonać w kolejnej częścifilmu albo wcale.

ocenił(a) film na 7
Meija17

przecież podczas seansu Hodge zasugerował Valentine'owi, żeby okłamał Clary i Jace'a, że są rodzeństwem. może nie zwróciłeś na to uwagi :)

ocenił(a) film na 5
li_lias

Jak była taka sytuacja to najwyraźniej tego nie zauważyłem i właśnie o taką odpowiedź mi od razu chodziło :D

ocenił(a) film na 10
li_lias

Muszę przeczytać książkę. Jak nie są rodzeństwem to zajebiście.! I też zauważyłam ten moment, ale o tym zapomniałam...

ocenił(a) film na 7
All_I_Want

koniecznie przeczytaj :) ja czytam już kolejny raz i czekam na ostatnią część i film na dvd :)

ocenił(a) film na 9
li_lias

W takim razie czy Valentine jest czyims ojcem? I co stało się z jego prawdziwym synem, naprawde spłonął? od razy zasrzegam że książek nie czytałam

ocenił(a) film na 7
lolita5

Powiedział ze jest prawdziwym ojcem tylko Clary . Jace nie jest jego synem

ocenił(a) film na 8
lolita5

SPOILER SPOILER spoiler dosc szcegółowy dlatego jak ktos nie chce wiedziec to nie czytać!!!!!!!!xD
......

Clary jest biologiczna córką Valentina natomiast Jace jest synem ''przyjaciela'' Valentaina nijakiego Stephena, który umarł przed narodzinami syna oraz dziewczyny z którą Valentine kazał mu sie ożenic (temu Sephenowi w sensie) xD. Prawdziwy Jonathan nie społoną i okaze się baardzo zły ;D ale to tylko przez jego ojca który zrobił z niego potwora po przez eksperymenty które na nim przeprowadzał ;p ale przeczytaj ksiazke naprawde warto !

dziobak_fw

Wyjaśni sie to w 3 cz, tak ? Bo teraz czytam 2 :)

ocenił(a) film na 8
naty_natyy

oj dośc dawno czytałam ale wyjaśni sie wszystko w dość dramatycznych okolicznościach z tego co pamietam :D ale Clary i Jace w końcu będą moglibyc razem...niby bo oczywiscie jak nie urok to przemarsz wojska .... xD zreszta sama sie przekonasz ;))

ocenił(a) film na 8
Meija17

W książce tez na początku nie było wiadomo czy naprawdę są rodzeństwem można się było tego dowiedzieć po przeczytaniu 3 książki. Dopiero pod koniec trójki wszystko wyjdzie na jaw.

ocenił(a) film na 8
Rossa_98

to dość oczywiste, ale fakt, dopiero w 3 części wszystko jest wyprostowane w tym temacie.

Annie_wamp

ej i małe pytanko czy były jeszcze jakieś inne częsci filmu tego nie książki tylko czy była dalsza historia jako film

Meija17

ja już nie kumam to niby to kłamstwo że są rodzeństwem ale wszystkie argumęty użyte przez ł Valentina są takie przekonujące a może byli tym rodzeństwem ten film jest piękny moim zdaniem ma emocje itp ale ja sama nwm czy oni są tym rodzeństwem czy w końcu nie

Donatellooo

Nie nie są rodzeństwem i będą ze sobą. Alec to gej, w związku z Magnusem Bayne'm. Polecam książkę, bo jest wciągająca. Film jest fajnie zrobiony, mniej więcej oddaje sens pierwszej części serii.

ocenił(a) film na 8
MrsLovett_5

Raczej mniej niż więcej. Końcówka całkowicie inna niż w książce.

ocenił(a) film na 10
KeThA

Zgadzam się przede wszystkim inne miejsce akcji,ale mimo tego uważam,że film został dobrze zaadaptowany i ogląda się go bardzo przyjemnie:) Oglądałam już chyba z sześć razyXD...w tym tygodniu:D

ocenił(a) film na 8
Dreamer_Suze

No to nieźle :D ale ogólnie film sprawia dobre wrażenie i byłam miło zaskoczona :D

ocenił(a) film na 10
KeThA

Zdecydowanie;) Ogólnie nie lubię porównań typu książka,a film.Książki są zawsze nieco inne niż ich ekranizacje.Mimo tego zarówno książki i filmy są świetne-dużo akcji,dobrze dobrani aktorzy/bohaterowie,wątek miłosny...Nie widziałam jeszcze filmu idealnie oddającego treść książki,ale uważam,że każda książka jak i film są magiczne;)

ocenił(a) film na 3
MrsLovett_5

i jeszcze mi powiedzcie że Simon będzie z Isabelle... to już będzie totalna żenada i bieda fabularna. Biedny chłopak, nieszczęśliwie zakochany a jednak znajduję kogoś na podmiankę.

ocenił(a) film na 7
Equos

a życiu to niby jak jest? jeden związek się rozpada, a po jakimś czasie tworzysz inny związek z innym człowiekiem. to jest raczej normalne :)

ocenił(a) film na 8
Equos

no to już nie wiem czy chcesz wiedzieć... może nie będę Cię dołować;)

Equos

Będą razem od 3, 4 tomu podajże a sumie to nie pamiętam czy ostatecznie w końcowych rozdziałach byli ze sobą. (ze względu na pewne problemy Simona z pamięcią)

ocenił(a) film na 6
Donatellooo

Ludzie nawet filmu uważnie nie oglądają, w filmie Hodge podsunął pomysł Valentainowi aby okłamał Clary i Jace'a, że są rodzeństwem, żeby ich osłabić było to wyraźne powiedziane;p Sama się zdziwiłam, bo w pierwszej części książki tego nie było. Ale pewnie nie chcieli gorszyć nastolatków:P (sorki jeśli przekręciłam imionaxD)

ocenił(a) film na 9
Bea90

używa tego stwierdzenia po tym jak ona ucieka przez portal.
może pomyślałeś ze są bo oni po tym jak valentine im tak powiedział, nie wiedzieli sami czy to prawda. za razem nie wierzyli ale nie byli też pewni, bo mieli te blokady w umysłach. Sam Jace mówił ze nie wolno nikomu ufać, stąd te wątpliwości. moim zdaniem.

ocenił(a) film na 3
Bea90

Hodge mu niczego nie podsuwał, on powiedział do Valentine'a, że "jeśli okłamiesz ich, że są bratem i siostrą, złamiesz im serca".

ocenił(a) film na 10
Donatellooo

polecam abyś przeczytała książkę to to samo jakby powiedzieć że w Igrzyskach Śmierci już nic się nie zdarzy no bo film dobrze się skończył otóż nie. Nie którzy ludzie często są zdaniem że Clary i Jace są rodzeństwem gdyż zły charakter tak powiedział, Miasto Kości dopiero rozpoczyna cały cykl książek Cassandry Clare. Później wszystko jest bardziej skomplikowane i wymagające więcej pytań ale właśnie dzięki tej pierwszej części czujemy nie dost. Otóż Alec jest gejem i dość ciężko mu jest z ujawnieniem tej wiadomości swoim rodzicą np. ojciec Aleca spytał się go "co zmieniło go w geja" czy tak postąpił by rodzic. Ja sama miałabym trudność z powiedzenie takiemu rodzajowi rodziców więc mu się nie dziwie. z tym ufaniem też nawiązuje sie do zdarzeń gdyż np. clary zaufała sebastianowi a wiemy jak to się skończyło

ocenił(a) film na 3
kwiatkaktusa27

Witam. Filmweb to forum dotyczące filmów a Wy ciągle odwołujecie się do literatury. Rozumiem, że książki są o niebo lepsze niż ta ekranizacja ( z reguły tak jest ) ale nie zapominajmy, że oceniamy tutaj filmy. Ja książek nie czytałem i dla mnie jako dla neutralnego odbiorcy film jest słaby a wiele wątków bez sensu, gdyż pozostały bez wyjaśnienia. Proszę Was byście skupili się na ocenie adaptacji gdyż Wasze wysokie oceny jak mniemam są de facto oceną literaturowego pierwowzoru. Jedynym plusem tego filmu jest to, iż zainteresował mnie książka, którą gdy znajdę chwilkę czasu bedę chciał sprawdzić. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
p87

najpierw zobaczyłam film. ubawiłam się i sięgnęłam po książki. ta kolejność mi nie przeszkadza. rozumiem, że jak ktoś czytał najpierw książkę moze nie być tak pozytywnie nastawiony jak ja :)

ocenił(a) film na 10
Donatellooo

polecam książki dużo lepsze niz film. Nie to nie jest rodzeństwo ale szczęście nie będzie im dane mam nadzieje że zmieni sie to w 6 tomie. A Alec tak jest gejem ale to najwspalnialsza para z Magusem w całej ksiazce trzymam za nich kciuki bo alec sporo popsuł w tym 5 rozdziale

Donatellooo

szczerze mówiąc to w filmie okłamali ich ale za to w książce jest inaczej są rodzeństwem , ale jak byście zauważyli ze w filmie Clary ogląda zdj jej matki z innymi nocnymi łowcami to tam jest tata jace tez ma na nazwisko Wayland i są tacy sami to znaczy podobno do siebie .. wiec w moim przypadku myślę ze to nie jest prawda oni nie są rodzeństwem

ocenił(a) film na 7
Donatellooo

Przecież ten gosciu powiedział temu ojcu clary zeby okłamal ich ze są rodzeństwem . Oglądajcie ze zrozumieniem

ocenił(a) film na 10
Donatellooo

Jace i Clary nie są rodzeństwem, chociaż dopiero w 3 części książkowej dowiedzą się, że to nieprawda. Prawdziwy brat Clary ukazuje się w następnych częściach ksiązki, na początku podając się za kogoś innego :)

Donatellooo

przecierz ten dyrektor mówił do "ojca" Clary: "Jeśli skłamiesz i powiesz im że są twoimi dziećmi to złamiesz im serce". Co oznacza że już w pierwszej części ci co oglądają dokładnie, wiedzą, że oni nie są rodzeństwem. Więc nie wiem po co czekać do następnej części tylko po to żeby dowiedzieć się, że oni ni są rodzeństwem. Oczywiście bardzo polecam czekać na następne części ale nie tylko po to.

ocenił(a) film na 9
Donatellooo

Clary i jace nie są rodzeństwem.Ojcem Jace'a był Stephen Herondale który zgniął w powstaniu.
A Aleck jest gejem ma chłopaka Magnusa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones