PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 344
oceny
8,2 10 1 114344
8,5 31
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

1. Kim może być tajemniczy mężczyzna w czarnym kapeluszu, śledzący spojrzeniem Kluchę i Maxa w momencie kiedy wyszli z windy w szpitalu i rozmawiali o wyjeździe na Florydę?
2. Bagsy po spuszczeniu łomotu rzekł do Maxa "Trzeba było zostać w Bronksie" - co miał na myśli?
3. Kilka razy natknąłem się na opinie, że wątek spotkania po latach Kluchy z Debrą i "ostatniego zlecenia" to tylko fantazje Kluchy, innymi słowy wszystko sobie wymyślił. Mnie osobiście się podoba taka interpretacja. Deborah prawie niezmieniona przez czas - chyba taką właśnie chciałby ją zobaczyć.
4. Wersja reżyserska zawiera wiele dodanych scen - ciekawi mnie dlaczego nie zostały one poddane rekonstrukcji cyfrowej.

wedrowycz83

Jeszcze odnośnie pkt. 3
Kluchę dręczyło bardzo sumienie, w końcu przez niego zginął Max. W swoich fantazjach, mógł tworzyć alternatywną rzeczywistość, w których to Max jest głównym winnym. Z resztą, fabularnie te późniejsze wydarzenia są mało prawdopodobne, bardziej przypominają sen odurzonego Kluchy ;)

ocenił(a) film na 9
wedrowycz83

1. To był Frankie, ważny gangster który rekomendował ich do napadu na jubilera. Wątek pewnie wycięty z filmu bo scena bez znaczenia.
2. Max przeprowadził się z Bronxu o czym sam mówił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones