Deja vu (1989)

plakat - Deja vu (1989)

opisy filmu

(4)
 • Chicago 1925 roku, okres prohibicji. Mafioso Mick Nitsch zdradza swą "rodzinę" i informuje policję o transporcie alkoholu. Potem ucieka do ZSRR, kraju swoich przodków. Mafia dowiaduje się o tym i wydaje wyrok śmierci na zdrajcę. Zadanie to ma wykonać znakomity fachowiec polskiego pochodzenia, John Pollack. Odessa 1925, okres NEP - u. Do portu przybywa okręt z Nowego Jorku, na którego pokładzie znajduje się John Pollack. Wita go nadmiernie serdecznie ekipa powitalna. Na skutek wstrząsu Pollack traci pamięć.

 • Chicago, rok 1925: prohibicja sprzyja panoszeniu się gangów. Mick Nitsch przekazuje policji wiadomość o transporcie alkoholu i ratując się przed zemstą "rodziny" ucieka do ZSRR. Z misją ukarania zdrajcy wyrusza jego śladem John Pollack, zawodowy zabójca o polskim rodowodzie. W Odessie, gdzie nonsensom bolszewickich porządków towarzyszy radosne bezhołowie NEP-u, Pollack wpada w wir zdarzeń, które uniemożliwiają mu wypełnienie ponurej misji...
  [gazeta.pl]

 • Rok 1925. Płatny morderca Johnny Pollack zostaje wsłany przez mafię do Związku Radzieckiego w celu zlikwidowania ukrywającego się tam zdrajcy. Od samego początku wszystko jednak idzie źle. Pollack jest 1000 pasażerem, który przybył tego dnia do Odessy i zostaje wręcz zmuszony do udziału w rozrywkach zagwarantowanych przez organizatorów.
  A to dopiero początek kłopotów. Nieco groteskowa i surrealistyczna polsko-radziecka komedia zawierająca kilka postmodernistycznych odniesień do klasyków kina (np. słynna scena na schodach z "Pancernika Potiomkina Eisensteina).

 • Chicago 1925 r. Płatny morderca John Polack - Polak z pochodzenia - udaje się na zlecenie mafii do Odessy, by wykonać wyrok na ukrywającym się tam mafioso-zdrajcy.
  Po opuszczeniu statku w Odessie Polack zostaje entuzjastycznie powitany przez przedstawicieli różnych radzieckich organizacji jako pierwszy pasażer ze Stanów Zjednoczonych podróżujący linią Chicago-Konstantynopol-Odessa. Niezwykła serdeczność i nadmiernie gorliwa opieka gospodarzy powodują, że Polack choć odnajduje zdrajcę - jest nim Niczyporuk, szef odeskiego podziemia, przemycający szlakiem wiodącym przez Alaskę samogon ukryty w chlebie - nie jest w stanie wykonać na nim wyroku. Po wielu perypetiach, strzelaninach, pogoniach i bójkach, Niczyporuk trafia do więzienia, a Polack do szpitala psychiatrycznego.
  Odessa, po pewnym czasie. Przybywa tu mafioso z Chicago z zadaniem wykonania wyroku na zdrajcy Polacku. Tuż po zejściu z trapu zostaje entuzjastycznie powitany jako tysięczny pasażer na trasie Chicago-Konstantynopol-Odessa...

opinie i nagrody
multimedia
 • zwiastuny
 • zdjęcia
 • plakaty (7)
 • tapety
 • ścieżki dźwiękowe
pozostałe