PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1164}
7,1 14 241
ocen
7,1 10 1 14241
5,9 8
ocen krytyków
Deja vu
powrót do forum filmu Deja vu

Rozumiem tych, którzy zachwycają się filmem. Rozumiem też krytykujących. Aby film się podobał musi dotrzeć do widza z każdą swoja przesłanką, lub smaczkiem. Machulski komizm tego filmu skierował do osób znających nie tylko historię jako taką, ale przede wszystkim historię kina. Prawie każde nazwisko bohaterów ma w sobie jakąś przesłankę albo aluzję. Pal licho nazwiska. Popatrzmy na akcję. Pastiszu jest mnóstwo i nie tylko chodzi o wózek na schodach. Tu roi się od kultowych scen zarówno kina zachodniego, jak i radzieckiego. Nie każdy to rozumie, nie każdy potrafi znaleźć, nie każdego to bawi. Uszanujmy tych, którzy oczekują prostych gagów, jak w Seksmisji, czy Vabankach. Oni się zawiodą i film ocenią nisko.

ocenił(a) film na 6
ELIOT100

Tu się niestety zgodzę, bo jak na Machulskiego przeciętniak.
6/10

ocenił(a) film na 5
ELIOT100

Pewne nawiązania do tego, o czym mówisz zauważam, rozumiem różne aluzje w niektórych scenach, ale całość jest jak dla mnie po prostu przeciętna. Być może dostrzegam tylko 30% tego, co dostrzec powinienem, bym film ten traktował jako doskonały - no, nie mówię, być może. Ale na obecny stan mojej wiedzy nie widzę w "Deja vu" nic szczególnego, co zachęciłoby mnie chociażby do jego ponownego obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones