PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32727}
7,8 40 497
ocen
7,8 10 1 40497
6,7 21
ocen krytyków
Dekalog I
powrót do forum filmu Dekalog I

Nie wiedziałem gdzie napisać, więc postanowiłem przy początku. Która część najbardziej przypadła wam do gustu, która najbardziej poruszyła, dała do myślenia?

użytkownik usunięty
mint88

Dla mnie część 1 jest zdecydowanie najlepsza.

Też uważam, że I była bardzo dobra, ale za najlepszą uważam II. Może dlatego, że do udziału w niej zaproszeni zostali świetni aktorzy.

mint88

Cóż, jedynka wcale nie przypadła mi do gustu. Póki co IX jest moim faworytem, nic nie przebije motywu zdrady(:

ocenił(a) film na 9
mint88

Ja obejrzałam póki co 6 pierwszych części i na razie żadna nie przebiła jedynki, choć czwórka też ogromnie mi się podobała. Gdybym z tych sześciu musiała wybrać "najgorszą", to byłaby to cz. trzecia, choć wszystkie te, które widziałam, są wspaniałe.

ocenił(a) film na 10
mint88

Części I, V i VI to absolutny geniusz i najwyższa filmowa półka. Jeżeli miałbym wybrać mój nr 1, to zdecydowałbym się na część I. Film ten mnie miażdży za każdym seansem (a oglądałem go już ładnych kilka razy). Niesamowicie poruszający, a dodatkowo zawiera najlepszą definicję Boga jaką kiedykolwiek słyszałem:
http://www.youtube.com/watch?v=OGIXaju1riM
Zresztą każdy dialog, każdy fragment tego filmu można oprawiać w ramki. Film spokojnie może stawać w konkurencji o najlepszy film w historii światowej kinematografii.
Zresztą pozostałe wymienione przeze mnie części również. Zaraz za nimi wymieniłbym część IV. Również wybitna pozycja.
Musze jeszcze wspomnieć o jednej części - IX. Posiada ona bowiem najlepsze zakończenie ze wszystkich Dekalogów (końcowy dialog) i jedne z najlepszych zakończeń w historii kina.

ocenił(a) film na 2
mint88

kiedyś spodobała mi się część IV, ale nie miałem wtedy własnych poglądów religijnych, byłem za młody, by mieć własne zdanie na temat religii, kultury czy filmu, teraz jako dorosły człowiek uważam, że cały dekalog to katolickie ścierwo, udające, że przekazuje jakieś głębsze wartości, a tak na prawdę to ścierwo promujące katolicyzm, nic mądrego, pierwsza część najgorsza, fikcja naukowa, lód nie mógł pęknąć bo to fizycznie nie możliwe, za pewne wasz bóg zaczarował ten lód by pękł

kurde jak ja nie lubię fanatycznych katolików zaślepionych opowiastkami o stwórcy, który mieszka na chmurce i bardzo was kocha:D

mtom7a

Idioto! Przecież lód nie wytrzymał z powodu ogniska palącego się kilka dobrych dni nieopodal jeziorka. Ojciec był tak ślepo zapatrzony w komputer, że wierzył mu bez dwóch zdań i nawet nie dostrzegł tego ogniska...

ocenił(a) film na 2
adek2103

już kiedyś pisałem, ale powtórzę - przez pewien moment widać dane w komputerze - temp. lodu=-11 stopni, trzeba OGROMNEJ energii by zmienić temperaturę lodu z -11 na 0, a wtedy trzeba jeszcze większej energii by nastąpiła przemiana fazowa lód->woda (topnienie), takie ognisko w takiej jak tam odległości nie dostarczy energii na stopienie tafli lodu, ale spoko, już się nie gorączkuję, wiem, że twórca filmu nie ma wykształcenia fizycznego i to był jego luźny, jakże niezgodny z rzeczywistością, pomysł.

mtom7a

jestem osobą wierzącą w Boga, ale z Tobą mtom7a zgadzam się całkowicie.. Dekalog I kompletnie nie przypadł mi do gustu, nie wiem jakim cudem dotrwałam do końca.

mtom7a

ja widziałem jak 50 letni rolnik z Poznania topił łyżeczki w palcach. Czekam na reakcje fizyków.

ocenił(a) film na 2
tisoc

to źle widziałeś:D fikcka, mistyfikacja, fatamorgana. Jak łatwo omamić zwykłą ludność...

ocenił(a) film na 2
mtom7a

*fikcja

mtom7a

ten rolnik robił to w domu w tv a łyżeczki oglądali ludzie

ocenił(a) film na 6
mint88

Moje oceny
I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 6/10
II. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie. 7/10
III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. 7,5/10
IV. Czcij ojca swego i matkę swoją. 5/10
V. Nie zabijaj. 6/10
VI. Nie cudzołóż. 8/10
VII. Nie kradnij. 6/10
VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. 6/10
IX. Nie pożądaj żony bliźniego swego. 7/10
X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. 8,5/10

Krótki film o zabijaniu 8/10
Krótki film o miłości 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones