PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4979}
8,1 25 145
ocen
8,1 10 1 25145
7,6 18
ocen krytyków
Dekalog X
powrót do forum filmu Dekalog X

Nie zauważyłam Barcisia w filmie. Czy ktoś zauważył, czy był czy nie było go? Jeśli nie było, to czy jest jakaś interpretacja tego?

ocenił(a) film na 7
renax33

Kieślowski powiedział, że w związku z luźniejszym charakterem tej części uznał, iż Barciś nie będzie do niej pasował. Dlatego w tym jedynym przypadku Barcisia nie dodał. Powiedział że potem stwierdził, że to był błąd i gdyby jeszcze raz kręcił Dekalogi to z pewnością wstawiłby tam Barcisia.
Barcisia nie ma również w części 7 (tzn. miga w tle - facet o kulach na dworcu). Powód tego jest jednak przypadkowy. Kieślowski powiedział, że bardzo źle Barcisia nakręcił. Wyszło to podczas montażu i już nie miał możliwości tej sceny dokręcić. Musiał zatem go wyciąć. W jego zamyśle jednak Barciś powinien się w tym odcinku pojawić.

MishaPl

Dziękuję za informację. Tak off-topic, chcę stwierdzić, że pomimo tego co dzieje się na forach, to na Poirocie i Dekalogach dyskusja zachowuje klasę i poziom.

ocenił(a) film na 7
renax33

Powód jest chyba prozaiczny. Zdecydowanie mniej osób pisze w tych tematach.

MishaPl

To wychodzi na korzyść forum. Bo jak raz zgrzeszyłam i weszłam na te wielomilionowe hity na youtube, to aż mi uszy zwiędły.

ocenił(a) film na 8
renax33

To samo zauważyłam. Na forum "Dekalogu" jest bardzo kulturalnie i rzeczowo. I też zauważyłam brak Barcisia, nawet chciałam wstawić temat, ale znalazłam u ciebie. Cieszę się, że poszerzyłam swoją wiedzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones