PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30859}
7,4 28 107
ocen
7,4 10 1 28107
6,3 9
ocen krytyków
Delicatessen
powrót do forum filmu Delicatessen

SPOILER
Początek i rozwinięcie filmu - rewelacja, zakończenie - rozczarowało mnie. Raczej spodziewałam się, że główny bohater zyska ogromną sympatię wszystkich mieszkańców i dlatego nie zostanie zjedzony. Miałam nadzieję, że Jean-Pierre Jeunet zakończy to nieco bardziej subtelnie, że bohaterowie będą mieli dylemat moralny, będą walczyć bardziej ze sobą niż pomiędzy sobą i nie rozegra się tam taka "jatka". Nie chcę tutaj w żaden sposób krytykować tego dzieła, po prostu nie dotarło ono konkretnie do mnie. Nie lubię takich rozwiązań. A co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
saunasolution

No faktycznie , zakończenie nie bardzo pasowało do konwencji tego filmu, ale to tylko jeden niewielki minus. Jako całość daję mocne 8. Obraz dość specyficzny , zapewne nie dla każdego [a na pewno nie dla małolatów wychowanych na Avatarze i Transformerach]. Świetne zdjęcia i muzyka + dobra gra aktorów i kilka genialnych scen [np. malowanie sufitu,naprawianie skrzypiącej sprężyny] Tylko nie nastawiajcie się na sceny gore, tego tutaj nie ma. Polecam!

ocenił(a) film na 8
driver_5

Zgadzam sie, film świetny i ten fragment gdzie jest pokazanych kilka scen rownoczesnie (malowanie sufitu, dzierganie, granie na wiolonczeli, seks rzeźnika z kochanka) bardzo pomysłowe i śmieszne. Wogole w filmie przeplata sie bardzo wiele komedyjnych fragmentow.

ocenił(a) film na 10
driver_5

Wszyscy macie rację, ale driver_5 oglądałam Avatara i Transformersów i mi się podobały ;). Ale mimo mojego kalectwa umiem docenić taki dzieło. Na filmwebie ludzie tylko czekają, żeby zgnoić innych....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones