PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30859}
7,4 28 120
ocen
7,4 10 1 28120
6,3 9
ocen krytyków
Delicatessen
powrót do forum filmu Delicatessen

W latach 90tych przypadkowo obejrzałam część filmu, w którym bohaterowie spotkali się chyba w urzędzie posrednictwa pracy albo przyznawania zasiłków, gdzie horrendalnie długa kolejka była ignorowana przez urzedników do momentu, kiedy ktoś nie wyciągnął broni.
Bohaterowie poznali sie w tym miejscu, reszta niestety zatarła się w pamieci po latach i nie jestem w stanie powiedzieć, co dokładnie działo się póżniej, ale założyli finalnie restaurację pod szyldem" Zjedz burżuja", która stała się bardzo modna wśród bogaczy i serowowali tam potrawy z klientów, ktorych mielili w kuchni w surrealiztycznie wielkiej maszynce do mięsa.
Film mógł być brytyjski, francuski albo belgijski.

ocenił(a) film na 9
bitchblack77

Może "Zieloni rzeźnicy" dawno temu oglądałem, ale tematyka podobna :)

bitchblack77

https://www.filmweb.pl/film/Zje%C5%9B%C4%87+bogatych-1987-104631

bitchblack77

Witam,
mam skrajne uczucia co do filmu Miasto zaginionych dzieci.
Uwielbiam wszystko co wyłamuje się konwencji ale chodzi mi o coś innego, mianowicie jakoś niesmacznie się czuję oglądając takie filmy jak ten, coś co można nazwać steampunk, art deco.
Widziałem kilka takich filmów i szczerze mówiąc niedobrze mi się robi jak patrzę na takie ala rococo-steampunk.
Jest tak nieapetyczne, tak odpychające, tak ciężkostrawne i tak DZIWNE, że czuję się nieswojo.
Czy ktoś też tak jak ja to odczuwa, o co może chodzić?
Te wszystkie stroje, jakieś dziwne kształty przedmiotów nie wiem ... jak to określić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones