PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 379 583
oceny
6,9 10 1 379583
5,8 29
ocen krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Wszyscy wychwalają Meryl, słusznie. Jest aktorką należącą do światowej czołówki, rolę Mirandy
odegrała genialnie. Natomiast dziwię się, że nikt nie wspomina o Emily Blunt. Jak dla mnie
fenomenalnie oddała charakter postaci. Nietuzinkowa, przekonująca i naturalna.

ocenił(a) film na 4
Bloody6

Meryl to klasa. wiadomo. natomiast dziwi mnie megazachwyt akurat nad ta rolą.wydaje mnie się, że zagrać takie zimne, nieprzystępne osoby wcale nie jest relatywnie tak trudno. poker face, wyprana z emocji.. hm no nie wiem. zaznaczam tez, ze nie jest to moj ulubiony gatunek, może tez stad moja spostrzezenie takie a nie inne.

ocenił(a) film na 8
RantCasey

Ta postać nie jest wyprana z emocji, wręcz przeciwnie, po prostu większość emocji, które wyraża, to emocje negatywne. Postać Emily to osoba wywyższająca się, pretensjonalna, okazująca niechęć otoczeniu, a przy tym bardzo nerwowa, co stara się za wszelką cenę ukryć. Emily jest bardzo wszechstronna, umie zagrać postaci ciepłe, o gołębim sercu ("Tajemnice Lasu"), zagubione ("Dziewczyna z pociągu") a i w roli zimnych suk sprawdza się świetnie, co udowadnia w "Diable". ^^ Okazuje całą gamę emocji przy oszczędnych środkach, bardzo subtelnymi zmianami w mimice, uwielbiam w tym filmie obserwować jej twarz w różnych scenach.^^

ocenił(a) film na 4
Bloody6

(Emily faktycznie imponująco)

ocenił(a) film na 10
RantCasey

no akurat się nie zgodzę. uważam, że zagranie właśnie takiej zimnej i 'wypranej z emocji' osoby, żeby wyszło naturalnie jest naprawdę trudne. ;)

ocenił(a) film na 10
_shallwedance_

Meryl zagrała to, jak dla mnie, perfekcyjnie. skromnie emocjonalnie, ale w tym chyba cała 'magia' filmu :)

ocenił(a) film na 4
_shallwedance_

w moim odczuciu mówić o "naturalnym" zagraniu roli to jak mniej więcej mówić o "naturalnym" zagraniu Luka Skywalkera. Ta postać jest sama w sobie nienaturalna, nierealna, nieprawdopodobna. To oczywiście tylko moje skromne zdanie :)

ocenił(a) film na 10
_shallwedance_

Zgadzam się z Tobą.Zagranie bezdusznej i zimnej osoby jest trudniej niż tak naturalnej jak Emily.Nie lekceważę jednak Anny Hathawey.Albowiem odegranie niektórych wesołych scen z uśmiechem może być równie trudne,bo trzeba mieć talent aby uśmiech nie wyszedł sztuczny ;) .Myślę,że obydwie główne bohaterki popisały się w tym filmie zdolnościami aktorskimi,dlatego ( i nie tylko) dałam ocenę 10/10.Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Bloody6

Blunt jest pod każdym możliwym względem lepsza od Hathaway .Nie tyko w tym filmie ale ogólnie jako laska i aktorka :)

ocenił(a) film na 6
Danio31b

Święta racja, dodatkowo dodam coś czego nikt nie zauważył / wspomniał:
postać grana przez Emily, czyli Emily :) ma tak fatalny makijaż, że wygląda nic dodać nic ująć - jak tania dziwka!
Nie wiem jak to się stało, że tak ładną dziewczynę tak zeszpecili cieniami do powiek i szminką?!

ocenił(a) film na 6
ZSGifMan

O ile mnie pamięć nie myli, w książce było coś na ten temat, że taki ostry makijaż akurat był "trendi". Książka jednak w porównaniu z filmem była kiepściunia i tylko raz ją czytałam, więc ręki uciąć sobie nie dam :)
Nawiasem mówiąc, Emily wyglądała dla mnie lepiej z tym makijażem w "Diable...", niż z okropnymi sztucznymi włosami w "Śmierci na Nilu", gdzie grała Linnet.

ocenił(a) film na 9
ZSGifMan

To nie tylko makijaż, ale przede wszystkim okropny kolor włosów niepasujący do typu urody. :D
Ale fakt makijaż tragedia!

ocenił(a) film na 9
Bloody6

Masz rację w 100%

ocenił(a) film na 8
Bloody6

Dla mnie ten film to Emily, położyła i Meryl i te drugą, której nazwiska nie chce mi się sprawdzać.

ocenił(a) film na 8
Bloody6

wracam czasem do tego filmu właśnie ze względu na emily. a meryl, wiadomo, klasa sama w sobie, talent gigant i ta niesamowita metamorfoza.

Bloody6

Ja tam kocham Emily Blunt. Trochę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones