PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 380 263
oceny
6,9 10 1 380263
5,9 32
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Film a książka

ocenił(a) film na 6

Nie wiem czy ktoś z was miał okazję czytać książkę, na której oparty jest scenariusz filmu. Ja
dopadłam ją ostatnio i mimo początkowego mało entuzjastycznego nastawienia, bardzo pozytywnie
się zaskoczyłam. Książkę szybko i przyjemnie się czyta, od początku wciąga i jest dynamiczna. Jest
sporo różnic pomiędzy nią a filmem, które nie do końca mi się podobały (brak wątku wielkiej
przyjaźni Andy i Lily czy pominięcie zaskakującego książkowego zwrotu Andy przeciw Mirandzie). Nie
jestem też pewna po co zmieniano imię chłopaka Andy (w książce był to Alex), ale to chyba sprawa
drugorzędna.

Ktoś też jest po lekturze? Bardziej podobała wam się książka czy jej ekranizacja?

ocenił(a) film na 8
musiclife

Ja jestem po lekturze "Diabła" i muszę powiedzieć, że film w cale nie odstaje jakoś drastycznie od książki. Mówiąc uczciwie, zachował jej klimat co jest w tym wszystkim najważniejsze. Każdy aspekt jest lekki, łatwy i przyjemne, czyli zaoferowano nam to co generalnie oczekuje się po tego typu opowiastkach. Osobiście nie jestem w stanie stwierdzić co jest tutaj lepsze, pomimo tego że zawsze staję murem za pierwowzorem :)

Film przede wszystkim broni się genialną rolą Meryl Streep. Jako Miranda jest po prostu BEZBŁĘDNA! Widziałem z tą aktorką już kilkadziesiąt produkcji, ale tutaj zaskoczyła mnie kompletnie. Z mojej strony jeden wielki zachwyt. Szkoda tylko, że skończyło się na jednej części. Mogli spokojnie dorobić kolejne bo potencjał w samym motywie jest spory. Meryl ponadto wyraziła chęć ponownego wcielenia się w Priestly.

musiclife

Zaczęłam oglądać tuż po przeczytaniu książki i to był błąd. Muszę ochłonąć, albo darować sobie obejrzenie ekranizacji, która nie odzwierciedla całkowicie historii. Oczywiście rozumiem, że nie musi, ale pierwszy raz męczyłam się po włączeniu filmu, by nie zacząć porównywać dzieł do siebie i nie dałam rady dokończyć filmu.

Mi przeszkadza inny wygląd bohaterów od opisu z książki po wyłapaniu takich niuansów jak na przykład:
1. Andy jest blondynką w książce. Czemu Emily dopasowano do charakterystyki postaci, a jej nie?
2. Nie wiem co powiecie na chłopaka Andy lub pana Christiana, którzy w książce są bez zarzutu, przystojni (tu już kwestia gustu). Do mnie jakoś Ci aktorzy nie przemawiają. :D
2. Andrea zaczyna pracę, kiedy Miranda przebywa na wyjeździe i poznając rytm pracy, nie podejrzewa, że będzie tak koszmarnie (w książce potęgują napięcie).
3. Andrea nie prosi się o ubrania, kumpel z pracy sam jej wciska ciuszki od znanych projektantów, aby nie chodziła w tych paskudnych dla reszty pracowników "łachmanach". Tu pokazana jest jej nieugiętość na początku, że nie będzie się zmieniała specjalnie dlatego, bo jest służącą Mirandy.

Tak czy siak, jeżeli w filmie pokazują to, że praca "w modzie" nie wygląda tak kolorowo, jakby się znajomym wydawało, to dobrze. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones