PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 380 263
oceny
6,9 10 1 380263
5,9 32
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

praca "wzorcowa"

ocenił(a) film na 1

nie znam książki, ale wizja "pracy" ( a może niewolnictwa ?) przedstawiona w filmie nie odpowiada mi zupełnie - jeśli tak ma wyglądać również nasz kapitalizm to ja dziękuję. Pracowałbym u takiej zgredy dwie (może) godziny, po czym długie lata spędziłbym na państwowym wikcie - bo, że toto bym zabił, to jest pewne. Ten film jest parodią stosunków międzyludzkich i dostaje zasłużoną i pewną "jedynkę" - wiele osób ciągnie do Ameryki - ja już nie chcę !!

heniu_g

To sobie w tym kraju nie popracujesz :D Mobbing, natłok pracy i nerwowa atmosfera to codziennośc w Polsce.

heniu_g

Ale przecież film właśnie jest potępieniem takiej pracy, a nie jej gloryfikacją

ocenił(a) film na 9
heniu_g

Bardzo źle rozumujesz ten film. Jeżeli faktycznie nie odpowiadałaby ta praca to się do niej poprostu nie nadajesz. Ten film natomiast mówi, że sukces ma swoją cenę i trzeba naprawdę dużo dużo i jeszcze raz dużo pracy włożyć, żeby się stać taką Mirandą. Nie odniesiesz sukcesu wracając po 8 godzinach pracy do domu biorąc piwko i oglądając mecze w tlewizji. Miranda zyskała pieniądze, pozycje i odniosła sukces właśnie dlatego że oddała tej pracy całą siebie. Tak jest w każdej dziedzinie, nie tylko w świecie mody. Tak jest też w każdym systemie. nie tylko w kapitaliźmie. Jeśli sądzisz że w komuniźmie mogłeś odnieść sukces siedząc przed telewizorem to się grubo mylisz. Natomiast Andrea jest moim zdaniem bardzo podobna do Mirandy ale z czasów młodości jak zaczynała.

ocenił(a) film na 5
Krychu__M

Możesz mi powiedzieć na czym polegała ta jej ciężka praca by odnieść sukces? Czego się w niej nauczyła? Podawać sprawniej kawę? Szybciej odbierać telefon? To była zwykła gównopraca, w której możesz się dorobić co najwyżej wrzodów ze stresu, trzeba być frajerem by się tak dać poniżać. Mylisz, chłopie, ciężko pracą, w której się rozwijasz, z byciem podnóżkiem.

Alex303

masz rację, Andrea nie rozwijała się jakoś w tej pracy. Była służącą do podawania kawy i odbierania telefonów do Mirandy. Rowojowe to nie było , zwykła praca służki swej Pani :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones