PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11726}
7,4 284 861
ocen
7,4 10 1 284861
7,0 25
ocen krytyków
Dirty Dancing
powrót do forum filmu Dirty Dancing

Tak, tak to już tyle lat minęło od premiery filmu Dirty Dancing. Kto z Was pamięta, kiedy pierwszy raz widział ten film? Mój kontakt z tym filmem, to godzina wychowawcza w liceum rok 1989. Ktoś powiedział, że ma super film i musimy mieć lekcje w tej sali gdzie jest jeden magnetowid w całej szkole. Po wielu próbach udało się i chyba odlecieliśmy. Pamiętam jak dziewczyny miały kisiel w majtkach po filmie i cały dzień głównym tematem był tylko taniec i Patryk.
Wczoraj wybrałem się do kina na specjalny pokaz filmu z okazji 30 lecia. Było dużo osób. Pewnie każdy i tak widział ten film po kikanaście razy. Film został puszczony z 35mm w oryginalnej wersji z 1987 roku z wyciętymi scenami, które zostały dodane później do specjalnego dvd z okazji 20 lecia filmu. Przed filmem poinformował nas o tym specjalny komunikat na ekranie.
Czuć było na ekranie czas który wszedł na kopię filmową. Dźwięk tylko słychać było z przodu ekranu w 3 głośnikach, a czasem dialogi były zagłuszone muzyką. Chociaż na ścianach jest jeszcze z 12 glośników żaden nie działał i nie oddał muzycznej magii ścieżki dźwiękowej. Widać było jak bardzo zmieniła się technika i sposób kręcenia filmów i jak oglądamy teraz filmy w nowoczensym kinie. Osobiście nie przeszkadza mi to na ekranie, bo lubię w taki sposób oglądać filmy. Jednak na specjalne pokazy rocznicowe chciałbym żeby kopia była już jednak wyczyszczona cyfrowo i wszystkie głośniki w kinie Dolby i inne bajery oddały wszystko co ten film ma w sobie. Jednak właśnie tak zaplanowano pokaz tego filmu. Oryginalna kopia z 1987 roku na 30 rocznicę filmu.
W połowie lutego zostanie wydane specjalne wydanie dvd i bluraya z okazji 30 rocznicy. 6 godzin dodatków to wspaniały prezent dla miłośników tego filmu. Chyba nie powinno zabraknąc tego wydania w żadnej domowej kolekcji filmowej, a kolejne pokolenia fanów odkryją ponownie magię tego filmu jakby nie było chyba już można śmiało powiedzieć kultowego.

ocenił(a) film na 10
ksdiamante

Film jest przepiękny, ciekawe czy ludzie będą o nim pamiętać za powiedzmy 80 lat.

ocenił(a) film na 7
ksdiamante

Pamiętam! Byłam jeszcze w liceum chyba 1988 rok wypożyczyłam piracką kasetę video i razem z mamą oglądałyśmy zauroczone :)

ocenił(a) film na 8
sylsob1

Ja byłam kilkulatką gdy film ten się pojawił i wtedy interesowały mnie tylko kreskówki :-). Po latach jednak doceniłam specyficzny urok tego filmu.

ksdiamante

Pierwsze 15 razy widziałam film w pierwszej klasie liceum, 30 lat temu, gdy koleżanka pożyczyła mi go na VHS i miałam go u siebie przez dwa tygodnie. Oglądałam codziennie po szkole i codziennie ryczałam. Około dwudziestego razu przestałam ryczeć, około trzydziestego liczyć :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones