PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716498}
5,0 66 189
ocen
5,0 10 1 66189
5,5 29
ocen krytyków
Disco Polo
powrót do forum filmu Disco Polo

Beznadziejny 1/10

ocenił(a) film na 1

Ten film to istna katastrofa i nie chodzi mi już nawet o samą muzyke która i tak dobrana została beznadziejnie a o sam film w którym kupy nie trzyma się dosłownie nic, niby komedia a kompletnie nie ma nic śmiesznego czy też ciekawego rozumiem że ten film to taka trochę parodia ale jak dla mnie na beznadziejnym chałowatym poziomie są też małe plusiki Tomasz Kot czy też rozstrzelany z karabinu a za chwile bawiący się jak gdyby nigdy nic Tomasz Niecik hehe z tym Niecikiem to się troche śmieje bo nie nagrał się chłopczyna za dużo w zasadzie zaliczył epizod a taki z niego podobno król disco:)
Podsumowując tego filmu i tak nie jest w stanie uratować kompletnie nic i nikt i nawet nie czepiałbym się aktorów bo taki Tomek Kot jak na polskie standardy to i tak całkiem dobry aktor ale przede wszystkim koszmarnej reżyserii bo przecież można to było zrobić całkiem inaczej i dużo ciekawiej a tak kolejny gniot do kolekcji:)

slobi

Jeśli już to w tym filmie muzyka była w miarę ok, a reszta.. Niech polacy nie robią "efektów komputerowych" bo nie dość, że filmy 2/10 jest w miarę to jeszcze taki kicz..
Główny aktor - nie widziałem innych jego produkcji, nie wiem jaki miał być, kogo zagrać, ale to jego grane cwaniactwo było najgorsze w tym filmie. Kompletnie zły dobór aktorów..
Byłem ciekaw co to będzie za film, Disco Polo.. Wszyscy się śmieją z tej muzyki, a ten film jeszcze bardziej ośmieszył ten gatunek..

Logan_Cole

Film trzeba zrozumieć. Świetny film, który ani nie gloryfikuje ani nie naśmiewa się z Disco Polo. Przez takich jak Ty PRAWIE nie obejrzałam. Śmiesznie w ogóle sugerować się opinią osoby co PAMIĘTNIK KSIĘŻNICZKI ocenia na 10. Albo ocenia wszystko na 1 albo 10. Nie psuj DOBREJ zabawy innym. Jak się nudzisz znajdź sobie hobby.

katarzyna_15

Nie trzeba było przeglądać profilu mojego, nie oceniałem żadnego pamiętnika, mam to w profilu jako ocena narzucona od filmwebu jako przykładowa..nie da się usunąć.. Po za tym wisi mi co myślisz na temat mojej wypowiedzi, zobaczyłem, napisałem co czułem koniec..

użytkownik usunięty
Logan_Cole

Nie żeby coś, ale efekty specjalnie był takie "kiczowate" i taki był zamysł żeby historia, miejsca, kreacje i bohaterowie, żeby to wszystko było przekoloryzowane

ocenił(a) film na 7
slobi

"Taki Tomek Kot jak na polskie standardy to i tak całkiem dobry aktor"!!! Taki Tomek...Nie mam pytan.

itisnotme

chyba Religi nie widzial....

ocenił(a) film na 6
slobi

Przede wszystkim nie "jakaś parodia" a pastisz, na dodatek pastisz S-F, z elementami komedii. Bardzo udany zresztą, moim zdaniem.

ocenił(a) film na 1
yush

Niech to będzie pastisz, S/F z elementami horroru, komedii i dramatu to i tak nic z tego nie będzie. Kupa zapakowana w sreberko dalej pozostanie kupą. Przepraszam z góry za to porównanie ale wydaje mi się najbardziej adekwatne w tym przypadku.

ocenił(a) film na 7
smoke_city

Masz masz racje z ta kupa . Tylko musisz wiedziec ze kupa to wspaniala rzecz przeciez miliony much nie moga sie mylic...

ocenił(a) film na 1
itisnotme

mówi się "miliardy much"

ocenił(a) film na 1
smoke_city

Otóż to - kupa. A kupę tę zrobiły m.in. tvn i agora, czyli kochający Polskę inaczej.

Krzypur

Szkoda słów na odpowiedz.

ocenił(a) film na 1
katarzyna_15

A jednak czterech użyłaś.

Krzypur

O cztery za dużo = 4 :)

smoke_city

Żeby zrozumieć konwencję w jakiej kręcony był ten film- czyli właśnie: pastisz, kiczowate efekty specjalne, przerysowane, wręcz komiksowo- irracjonalne sceny trzeba zrozumieć co działo się w Polsce w latach 90 i jaki klimat, wizerunek społeczeństwa oraz estetykę tworzył rozwijający się wówczas nurt disco-polo. Ten film pokazuje to w przezabawny, groteskowy sposób. Nie twierdzę, że to jakieś wybitne arcydzieło, ale jeżeli ktoś ocenia go na 1, to dlatego, że nie potrafi pojąć ani tej irracjonalnej groteski, ani tym bardziej tego co działo się w Polsce w tamtych czasach.

ocenił(a) film na 1
smoke_city

Nic dodać nic ująć. Czarowanie rzeczywistości w tym wypadku na pewno nie pomoże. Kupa i tyle

slobi

Gimby nie zrozumiejo

ocenił(a) film na 1
martinos1985

Twój komentarz świadczy tylko o tym że masz w głowie siano. Wiek, płeć, religia nie mają nic do tego czyje opinie lub argumenty są bardziej trafne.

smoke_city

Mają i to bardzo dużo.

ocenił(a) film na 1
martinos1985

cóż z tego że starsza, skoro w głowie siano? Pewnie że "gimby nie zrozumiejo", bo film dla ćwierćinteligentów, którzy pseudointelektualną papką próbują usprawiedliwić miernotę.

martinos1985

Nie rozumiesz tego filmu to polej się zimną wodą i idź obejrzyj coś co lubisz.

katarzyna_15

Ale przeciez ja ten film bardzo lubię. O.o

martinos1985

Wypowiedz była skierowana do kogoś innego. :P

ocenił(a) film na 6
katarzyna_15

Film to ewidentny pastisz z elementami fantazji i to jest widoczne i odczuwalne od samego początku i w moim odczuciu jest to udany pastisz ponieważ tak jak ktoś wcześniej pisał nie ocenia nurtu muzyki disco polo tylko bardziej ukazuje fenomen tego gatunku w latach 90tych. Natomiast dla mnie obsada aktorska- genialna i fajnie, że tak dobrzy aktorzy chcieli się sprawdzić w zupełnie innej roli. Najbardziej urzekła mnie Ola Hamkało totalnie nie do poznania , bardzo dobra kreacja aktorska: )

ocenił(a) film na 1
smoke_city

Dokładnie tak. wielu tu się wymądrza jakby byli nie wiadomo kim, a po sposobie pisania widać, że najczęściej to żadne "giganty intelektu"

slobi

Nic śmiesznego. Słabo i kiczu na wyrost. Muza ok i za to 3/10.

slobi

Nie było nic śmiesznego? Bo za mało k.... ch..... było?Lepiej obejrzyj po raz kolejny Sagę Zmierzch(jak widzę ocenioną na 10!!!!!-ŻENADA)a nie wypowiadasz się na tematy które są dla ciebie za trudne

ocenił(a) film na 1
homo34

Chłopczyku idź się lepiej w piaskownicy pobaw a nie będziesz mi mówił co jest dla mnie trudne a co nie co do innych moich ocen jest to moja prywatna sprawa i H...ci do tego!!!!

slobi

a to H... to co to za słowo?Chyba nawet Twojego ulubionego słowa poprawnie nie umiesz(czy jak u Ciebie na wsi się mówi nie umisz)napisać

ocenił(a) film na 1
homo34

Wieś to masz u siebie w domu zamiast udawać wielkiego polonistę zajmij się swoimi sprawami bo frustracja i zakompleksienie bije od Ciebie na kilometr:)

slobi

Jak wskazuje pierwszy Twój post raczej Ciebie to dotyczy

ocenił(a) film na 1
homo34

Nie, to Ty masz problem z tym że komuś może się film woglę nie podobać i stąd u Ciebie taka frustracja ja z tym żadnego problemu nie mam...

slobi

Zgadza się mistrzu bo wszystko to co napisałeś to prawda a homo nie wiadomo to pedzio zakochany w disco polo a takiej muzyki powinni zakazać ludziom słuchać na całym świecie bo psuje to strasznie ludziom głowę. Co to miało w ogóle być ? Bo dla mnie to jakaś nudna katastrofa dla mojej babci.

ocenił(a) film na 4
homo34

To juz więcej humoru(właściwie masa)to była w:"Bogowie".

ocenił(a) film na 1
homo34

Skoro tak lubisz zaglądać innym w profil i wyszydzać pośmiejemy się z Twoich ocen może być?

Ogólnie widać że lubisz dawać maksymalne oceny kiczowatym komedyjkom typu Pitch Perfect ale 10 ! dla "Łatwej dziewczyny" i Nigdy w życiu! :DDDDD spadłem z krzesła :P

Nigdy w życiu! arcydzieło ala TVN no i "Łatwa dziewczyna"... napisz co w tych filmach jest takiego nadzwyczajnego, genialnego że oba te filmy w Twoim mniemaniu osiągają rangi kultowych? :)


smoke_city

Łatwa dziewczyna 85% pozytywnych opinii i 7,1 nota(poszukaj sobie gdzie popularne portale filmowe)Pitch Perfect 81% i 7,3 nota. Co do reszty TAK lubię głupie komedie Sandlera.
Natomiast u Ciebie(co woła o pomstę do niebia) pierwszy lepszy tytuł:SAGA ZMIERCH:PRZED ŚWITEM CZ.2 dostał 10!!!!???(noty na tych samych portalach(48% i 5,6).Więc jak spadałeś z tego krzesła mocno musiałeś się uderzyć w głowę "znafco" kina

ocenił(a) film na 4
slobi

Ocenilam na 4-ke , za sama gre aktorska.A tak , to nie oszukujmy sie - slaby film.Przerost formy nad trescia.Szkoda.

ocenił(a) film na 7
slobi

wbrew pozorom ten film jest dla inteligentnych widzów, mających jakieś pojęcie o kinie i generalne wyczucie smaku, a nie dla tępych wsiurów słuchających disco polo :)

ocenił(a) film na 1
_B_a_r_t_

Jeżeli to było do mnie to dla twojej informacji nie słucham disco polo:)
Ale skoro tak bardzo inteligentny jesteś i masz takie pojęcie o kinie i wyczucie dobrego smaku to napisz wszystkim co Cię tak bardzo urzekło, czego inni nie zrozumieli a Ty już tak, jakie wartości płyną z tego filmu i jakie przesłanie?

ocenił(a) film na 7
slobi

nie do Ciebie, raczej generalnie, także bez obrazy ;)

sama historia jest dość sztampowa, zero to hero, "talent' znikąd robi karierę etc., ale sposób wykonania, poziom wyobraźni wsadzony w ten (bardziej bajkowy niz polski) świat na mnie robi wrażenie, tym bardziej że nie spodziewałem się niczego w tym rodzaju

sama muzyka odgrywa tu jak dla mnie zupełnie drugorzędną rolę (dlatego byłem ją w stanie znieść), ale za to takie motywy jak tekst do chłopców w blieli "Przyszliście po jajka?" czy różne absurdalne/abstrakcyjne smaczki powodują, że oglądałem go z dość nieoczekiwaną przyjemnością

jakichś specjalnych wartości czy przesłania to tu nie ma (poza tymi typowymi dla filmu zbudowanego na schemacie 'od zera do bohatera' czyli wiara w siebie, dążenie do celu, etc.), ale za to dostajemy po prostu kawał solidnej rozrywki, jakiej w polskim kinie więcej bym sobie życzył

ocenił(a) film na 1
_B_a_r_t_

"...film jest dla inteligentnych widzów..."

Twój komentarz jest bardziej zabawny niż ten gniot :)

ocenił(a) film na 6
_B_a_r_t_

Dokładnie! cała zabawa z tym filmem polega na rozpoznawaniu (bardzo trafnie moich zdaniem użytych) odniesień do klasyki kina.

slobi

Co tu dużo mówić, zgadzam się w pełni :D

ocenił(a) film na 3
slobi

Wyjaśni mi ktoś skąd nagle tyle osób oglądających ten film? Już jakiś czas po premierze, a tu naglę w ciągu ostatnich 10 dni 50 nowo-założonych tematów. Nie siedzę codziennie na filmwebie wchodzę ostatnio ok 50 powiadomień i każdy taki sam "<nick_użytkownika> założył nowy temat na forum filmu disco polo" i to wszystkie w ciągu zaledwie kilku dni... o co chodzi?

ocenił(a) film na 8
maly_leju

film już można znaleźć w sieci, więc trolle wyszyły z ukrycia.

ocenił(a) film na 1
mistrzyniF1

Niektórzy mieli pecha i poszli do kina trollu

ocenił(a) film na 1
slobi

Zgadzam się w 100% a ta kolekcja z roku na rok robi się obszerniejsza ;-)

slobi

a to mozna dobrac dobrze disco polo, przeciez to jeden wielki syf.

ocenił(a) film na 1
slobi

Zgadzam się z oceną, dałam się nabrać na dobrą obsadę, która - jak widać - nie jest gwarancją dobrego filmu.

slobi

Skończcie z tym waszym typowym Polskim zrzędzeniem, Film jest Fajny :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones