PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631256}

Rozłączeni

Disconnect
7,5 21 681
ocen
7,5 10 1 21681
Rozłączeni
powrót do forum filmu Rozłączeni

Na początek powiem, że obawiałem się ilości dobrych aktorów, to zazwyczaj zwiastuje kupę, gdzie chcą coś wyprmować dobrymi aktorami! Ale nie było tak źle:)

Zakończenie mogłoby być znacznie lepsze, lepsza mam na myśli brak happy endu!
Przez chwile myślałem gdy załączyło się spowolnienie i smutna muzyka, że to będzie seria tragedii.

Scena gdzie Rich bierze zamiach kijem na Jasowa myślałem liczyłem, że młody dostanie w głowe, za Rich go w furii zabije, wtedy dojdzie do niego co zroobił, że okazał się gorszy od Jasona, bo on chciał mieć "beke" ze swoim kolegą i nie wyszło po ich myśli szczeniackim zachowaniem doprowadzili rówieśnika do szpitala poostawiając to czy się wybudzi pod wielkim zapytaniem, natomiast on w furii zabiłby Jasona, moim zdaniem uświadomiłoby nam jako widzom, że nie warto domagać się "sprawiedliwości" robiąc zasade oko za oko.
Syn richa mógłby umrzeć, wtedy widzielibyśmy, Richa, jak uświadamaia sobie, że poświecił czas by odpłacić Jasonowi i jemu ojcu przez co stracił szanse, na bycie przy synu, uświadomoił sobie, że "wszystko co kocha jest w tym pokoju" ale stracił coś bezpowrotnie.

W scenie gdzie do Dereka mierzy gość z shotgana czy też strzelby liczyłem, że Derek próbując obezwładnic goscia trzymającego go na muszce, że przypadkiem gośc wypali i efektem tego jego ukochana dostanie śmiertelny strzał (był taki moment, że już to widziałem) co tak naprawdę uświadomi go, że nie ważne jest czy mają kase, czy mają dom, czy mają długi, ważne że mieli siebie, mieli i to spieprzył bo nie mógł odpuścić złodziejowi. Gość miałby kare za swoje oszustwa, śmierci kobiety na swoim sumieniu, Derek zaś poczułby jak bardzo popełnił błąd, że nie odpuścił. Pokazywałoby to widzowi, że czasami warto odpuscić, nie narażać swojej miłości życia dla materializmu.

W scenie gdzie dziennikareczka dostaje strzała od "szefa" Kyla widziałem to jak uderza głową o ziemie i umiera uderzając głową o droge/chodnik czy co to tam było, tutaj w sumie nie wiem czemu byłoby lepiej:P ale rozkręciłem się do powyższych :D Powiedzmy, że Kyle uświadomiłby sobie, widząc ją w lusterku, że zakochał się, czuł coś do niej, ale ona go zdradziła wystawiając FBI hmmm, podmiernie interepretując pokazywałoby to widzowi, że miłość bywa ślepa i chcąc nie chcąc odkrwamy swoją słabość ufając drugiej osobie i wtedy najbardziej jesteśmy narażeni na cios z zaskoczenia. Oooo a idąc za tropem chłopak mógłby zostać oddany w "ręce temtego" z którym wcześniej rozmawiał "szef" Kyla, że jak złapie tego kto ich wydał to odda go w jego ręce.


Idąc za tropem moim zdaniem spaprali zakończenie, ja widziałby to tak jak opisałem powyżej, tragizm miałby znacznie lepsze (wdg mnie) przesłanie. Mogłaby się naprawdę zakręcić nie jedna łezka wraz z tą jakże trafną smutną muzyką! Moim zdaniem miałbyć brak happy endu ale "przegłosowali" to twórcy, że wymuszą.
Chyba niczego nie pominałem:P

A co wy sądzicie?:P

ocenił(a) film na 10
kowal1528

Ja sądzę, że twoja wizja zakończeń jest pełna patosu i oklepana oraz przewidywalna. Siłą tego filmu było to, że aspirował do bycia realnym, gdzie historia poruszała i nie jest do końca zamknięta. Twoje zakończenie nie pozostawiają wolnego pola do interpretacji. Film zakończono tak, że sam możesz sobie dopowiedzieć koniec i to jest świetne.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
razzor91

Ja niespecjalnie przepadam za psychologicnzymi zakończeniami :P

ocenił(a) film na 7
kowal1528

oprocz tego co pisales z tą dziennikarka ze powinno tam umrzec na krawezniku, to twoja alternatywna koncowka mi sie podoba. jakby bylo takie zakonczenie to dalbym 1,5 gwiazdki wiecej:) film, postacie i sytuacje w jakich sie znalezli, a nawet jakie sobie wykreowali bardziej by widzom zapadly w pamiec i dalyby jeszcze wiecej do myslenia. pozdrawiam

kowal1528

Pozwolisz, że skopiuje swój post z innej dyskusji ;)
SPOILERY
Zakończenie w moim odczuciu jest świetne. Ostatnie sceny (gdzie Rich bierze zamach, by uderzyć Jasona, Derek trzyma tego gościa na muszce, a dziennikarka dostaje mocne uderzenie i pada na ziemię) połączone ze smutną muzyką Richtera dają jasno do zrozumienia, że wszystko zakończy się najgorzej jak to możliwe, że w każdej z tych sytuacji będzie przynajmniej jeden trup. Ale okazuje się, że wcale tak nie jest, bohaterowie podejmują mądre, dobre czy nawet miłosierne decyzje, wykazują się zrozumieniem i na pierwszy rzut oka mamy happy end, bo każdy wykaraskał się z kłopotów bez niepotrzebnych strat. Ale czy rzeczywiście to happy end? Nadal istnieją problemy i rozterki moralne, a podjęcie dobrej decyzji nie oznacza naprawienie poprzednich błędów i problemów. To jest właśnie niesamowite - jest z czego się cieszyć, bo nikt nie zginął, a każdy zrozumiał swoje błędy i będzie starał się je naprawić, ale każdy jest nadal po uszy w gównie.

ocenił(a) film na 7
krzycho123

Chyba czytam ten post drugi raz:P Ale zdecydowanie za mało jest filmowych zakończeń z "jajem", jeżeli już an taki trafie jestem niemal w głębokim szoku bo domyślnie w podświadomości mam 99,999999999999999999999999999999999999999999999999% happy end.
A kiedy przyjdzie mi spotkać wreszcie ten "dobry koniec filmu" jest szok ;P Tak jak miałem przyjemność ostatniego czasu doznac owego szoku w filmie SPOILER: Tokarev zabójca z przeszłości (2014) Polecam ;)

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Właśnie koniec był rewelacyjny taki jaki był! :) Wszyscy spodziewali się, że będzie taki jak Ty opisałeś. Młody dostał kijem I umarł, żona dostała kulkę, a dziennikarka umarła na chodniku... ja byłam pewna, że tak będzie, ale nie było...i całe szczęście! :) Te sceny pokazały to co w życiu jest obecne, czyli zwrot akcji. Ci "zli" mogli poczuć się jak Ci "pokrzywdzeni" i mogło się to skończyć tragicznie, ale zwrot akcji nastąpił w nieoczekiwany sposób i to ukazało, że nawet w tak tragicznych sytuacjach ważny jest człowiek obok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones