PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631256}

Rozłączeni

Disconnect
7,5 21 681
ocen
7,5 10 1 21681
Rozłączeni
powrót do forum filmu Rozłączeni

Po tym filmie człowiek widzi jak na dłoni jak żałosnym badziewiem była 'nasza' polska Sala Samobójców.

Ktoś powie, że Sala samobójców poruszała trochę inny temat: zamknięcia się w sieci i stracenia kontaktu z rzeczywistością, a nie o przestępczości. Zgoda, aczkolwiek wszystko to sprowadza się do przedstawienia człowieka jako użytkownika internetu. W SS był przedstawiony, bardzo żałośnie i nieudolnie, tylko jeden z wątków - dziecko nieumiejące sobie poradzić z otoczeniem i zamykające się w wirtualnym świecie.
W tym filmie tych wątków było znacznie więcej... ale ośmielę się porównać te dwa filmy:

Bez żadnych efektów wizualnych, bez żadnych efektów komputerowych - bez żadnych dodatkowych efektów jako takich - dzięki samej grze aktorskiej i świetnemu scenariuszowi, Disconnect poruszył więcej, głębiej i dużo bardziej realnie każdy z przedstawionych wątków.
Po prostu rewelacja...
Nie ma durnego przerysowania wszystkiego czego się da i nie ma starania się zrobienia z widza idioty jak to było w przypadku w/w SS. Nie ma robienia z bohaterów upośledzonych ludzi - po swoich przejściach reagują naturalnie. Widząc przedstawione sytuacje, praktycznie w każdym momencie filmu (może poza całkowitym brakiem zabezpieczeń na tych komputerach) ma się przeświadczenie o ich realności.

ocenił(a) film na 8
miroll

mega prawdziwy film. zgadzam się, że SS wypada słabo w porównaniu z Disconnect. świetnie przedstawione historie.

ocenił(a) film na 8
miroll

Podpisuję się pod każdym słowem. Zawsze uważałam, że SS to przereklamowany gniot, ale teraz jest go z czym porównać. Bohaterom SS życzyłam jak najgorzej, marzyłam, żeby seans się jak najszybciej skończył a Disconnect skończyłam oglądać godzinę temu a nadal mam wilgotne oczy. Mam zamiar pokazać go swojej 14-letniej córce. Wielkie kino osiągnięte skromnymi środkami.

miroll

Ten film wręcz jest antyfilmowy na jego niekorzyść,zrobiony wręcz minimalistycznie w negatywnym tego słowa znaczeniu.Gdy robimy film,musi nas zaciekawić,przyciągnąć,trzeba postarać się o muzykę o formę obrazu o zdjęcia,Komasa zrobił to wręcz genialnie,połączył te wszystkie składniki(tak jak to robi Tarantino) oczywiście oprócz przeciętnej gry aktorskiej,co jest wręcz standardem w polskim kinie i zrobił film prawie kompletny,który chwyta za serce!Film to jest obraz,który trwa około 2 godziny i musi w nim wszystko zagrać ma powstać kompletne dzieło tak jak kucharz robi swoja potrawę,wkłada serce,by potrawa smakowała a ten film Disconnect jest odbębniony jak jakis reportaż,jest mdły bez polotu.Przyznaję się,że do końca nie dotrwałem,może chociaż koniec ma jakis mocny wydzwięk....Kolejnym dobrym filmem z tej tematyki może byc:"Z dystansu" albo jeszcze lepszy:"Rust an Bone".....

ocenił(a) film na 8
aronn

Ale bełkot, mogłeś jeszcze zrezygnować ze znaków interpunkcyjnych i spacji.

Aluminium350

ale nie zrezygnowałem tak więc jest to w miarę czytelne i nie udawaj,ze tak nie jest.

ocenił(a) film na 8
aronn

Kwestia dyskusyjna, z niektórych spacji zrezygnowałeś:
"[...]zdjęcia,Komasa[...]"- choćby tutaj.

Aluminium350

ok skrytykowałem film tak więc nie wiesz jak sie ustosunkować do mojej wypowiedzi to wytykasz błędy.

ocenił(a) film na 8
aronn

maszracjeprzejżałeśmniewstuprocentachbystrzaku

Aluminium350

nieźle jesteś popie**olony no ale co poradzić.....

ocenił(a) film na 9
aronn

Nie wiem czemu wtrącam się do tej jakże przemiłej konwersacji... Panie "aronn", rozumiem iż dokonał pan własnej oceny, jednakowoż nie rozumiem już dlaczego zrobił pan to komentując wypowiedź kogoś innego... Zarówno pan jak i użytkownik miroll macie prawo do wyrażania własnego zdania. Ale w momencie kiedy komentuje pan film, odpowiadając na komentarz kogoś innego (w tym przypadku użytkownika miroll), wyraża pan zdanie na temat jego zdania a nie na temat filmu... To może wywołać falę niepotrzebnych wymian opinii. Właśnie tak się to stało w tym przypadku, proszę o tym pamiętać, aby komentować filmy a nie komentarze innych użytkowników. Jeszcze jedna rzecz która nie daje mi spokoju, proszę nie używać ofensywnego języka tak jak w poprzednim komentarzu gdyż po pierwsze jest to niezgodne z regulaminem, po drugie nikt nie użył takiego języka w stosunku do ciebie, po trzecie stanowi to o poziomie rozmówcy, czyli twoim. Pozdrawiam

Detrinox

Tak zgadzam się jak najbardziej ja taki język ofensywny używam bardzo rzadko staram się wypowiadać o filmie a nie atakować kogoś personalnie.Pan Aluminium mi zarzucił pisownię,ja mu wytknąłem,żeby odniósł się do filmu ale on z uporem maniaka dalej ironizuje...Rozumiem jakby tekst był pełen błędów i niezrozumiały,były również przecinki zabrakło może jednej,dwóch spacji ale przecież i tekst nie był jakiś obszerny.

ocenił(a) film na 9
aronn

Myslę, że minimalizm w filmie nie musi być wadą. W tym przypadku jak i w wielu innych jest - jak dla mnie - zaletą. Bardzo podobał mi się ten film. Sala samobójców również. To są dwa zupełnie inne filmy i porównywanie ich jest bezcelowe, ale to już raczej do założyciela tego wątku... Pozdrowienia :)

aronn

"trzeba postarać się o muzykę"

twierdzisz, że muzyka w Disconnect była zła? Dla mnie genialnie dobrany motyw przewodni, a do tego choćby bardzo dobra piosenka Sail. No co jak co, ale muzyka w tym filmie była na baaardzo wysokim poziomie!

ocenił(a) film na 8
miroll

Pozwolę się z tobą nie zgodzić. Od razu zaznaczam, że nie jestem obrońcą polskich filmów, wręcz przeciwnie, uważam że w Polsce robi się bardzo słabe filmy. Ale na tle wielu gniotów Sala samobójców wypada bardzo pozytywnie. I aż dziw bierze, że to właśnie w naszym kraju powstał ten film. Zgodzę się, że Disconnect jest lepszy, ale tylko minimalnie, o jedno oczko w skali filmwebu. Ale nazywanie Ss "żałosnym badziewiem" to przesada. Żałosne badziewie to prędzej "Sęp". Jak się robi film to lepiej nie wzorować się na zagranicznych produkcjach, a jeśli już to na najlepszych. Ss miała oryginalny scenariusz, nie była kopią innej produkcji i była wcześniej niż Disconnect dlatego też nie widzę aż tak wielkiej przepaści pomiędzy tymi dwoma filmami.

ocenił(a) film na 7
McGyverPL

Oglądając film Ben X, można mieć wątpliwości czy SS nie była kopią innej produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones