PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1086}

Diuna

Dune
6,6 36 281
ocen
6,6 10 1 36281
5,5 13
ocen krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Fan cut - wersja 3h

ocenił(a) film na 7

https://vimeo.com/54644338

This version of David Lynch's Dune (1984) integrates footage from the original Theatrical Cut, the Extended TV Cut, and deleted scenes to make the most complete version of the film as of 2012. I have done this as a labor of love to give fans of this under-appreciated gem an alternative version to the two flawed cuts currently available on the DVD.

użytkownik usunięty
Hotora86

Widziałam wersję rozszerzoną i chyba lepiej zostać przy tej kinowej. Wersja 3 godzinna niewiele oferuję, a na pewno nic nie polepsza, więc po o siedzieć dużej na tym filmie... nie jest tak fatalny jak mówią, ale jest to film co najwyżej przeciętny, który ma niezwykły klimat, ale reszta już kuleję. Mętny scenariusz, mało przejrzysty nawet dla tych co mieli styczność z książką, starano się wszystko podać na tacy, gdzie ciągłe tłumaczenia bohaterów wprowadzają jeszcze większy zamęt. Aktorzy grali jakoś dziwnie, przesadnie, wypowiadane przez nich kwestie brzmią groteskowo. Brak jakiejś przemyślanej idei w głowach twórców, po pierwszym seansie jakby ktoś mnie zapytał o czym był to nie potrafiłabym odpowiedzieć. Wszystko reżyserowi się rozlazło w rękach, a potencjał jest ogromny. Diuna Lyncha jest młodsza od 'starych' Gwiezdnych Wojen, a wygląda jakby została nakręcona 10 lat wcześniej.

ocenił(a) film na 7

a i tak dałaś 7/10, tak jak ja ;)

użytkownik usunięty
Hotora86

Za niezwykły klimat. Długo się zastanawiałam czy nie dać 6, ale co mi tam, niech będzie 7 chociaż jest to ocena wygórowana.

ocenił(a) film na 7

za goły tyłek Stinga, nie oszukujmy się ;)

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
Hotora86

Ale musisz mi uwierzyć że naprawdę nie za goły tyłek Stinga:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones