PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671692}

Do nieba

Aloft
5,8 2 104
oceny
5,8 10 1 2104
4,6 5
ocen krytyków
Do nieba
powrót do forum filmu Do nieba

...czy potrafię obiektywnie ocenić film, w którym na ekranie naprzemiennie pojawiają się Jennifer Connelly i Melanie Laurent. Tylko czy ja kiedykolwiek oceniam filmy obiektywnie? Tylko częściowo - bo o ocenie ostatecznie i tak decyduje to bardzo subiektywne, ciężkie do zdefiniowania "coś".

Wracając do "Aloft" - film ma niewątpliwie kilka zalet. Lodowaty klimat, zdjęcia czy świetną Connelly. Problemem jest jednak treść. Llosa serwuje kilka wątków, żadnego jednak nie rozwija w satysfakcjonującym stopniu, z czasem popadając za to w pretensję. A pole do popisu było wielkie - już sama desperacja w walce z chorobą to bardzo interesujący temat, wokół którego można było zbudować całą resztę. Zamiast tego film wędruje na obszary metafizyki, nie dając jednak żadnych odpowiedzi, bo też nie stawia niemal żadnych pytań.

A jednak, nie mogę powiedzieć, żebym czuł jakieś większe rozczarowanie. Film jest zrealizowany w sposób, który mi odpowiada (lubię taką spokojną, nieefektowną narrację), a naprawdę dobra gra aktorska przykrywa nieco płytkość fabularną. Zakończę więc truizmem: warto obejrzeć i samemu wyrobić sobie zdanie.

Ode mnie 6/10.

Mikez

W mojej ocenie Nana (Conelly) i jej syn Ivan już nigdy więcej się nie spotkali. Tylko wzajemnie siebie wspominali. Na szczęście dorosły już Ivan poznał wybrankę swojego życia...

Mikez

po co ci odpowiedzi? po co ci pytania. Sytuacja zawieszenia - jak w zyciu. Do tego genialne tempo narracji.

ocenił(a) film na 4
Mikez

Akurat był w tv, to obejrzałem - lub bardziej nie wyłączyłem;) Już dawno nie oglądałem tak niepotrzebnie opowiedzianej historii. Właściwie zdjęcia i Connelly usprawiedliwiają seans. Laurent łatwo niemal "przeoczyć", bo zupełnie nie miała nic do grania, niestety:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones