PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506388}

Do szpiku kości

Winter's Bone
6,6 31 966
ocen
6,6 10 1 31966
7,1 22
oceny krytyków
Do szpiku kości
powrót do forum filmu Do szpiku kości

Film który naprawdę chciałam obejrzeć a który mnie rozczarował. Cała fabuła niemalże opiera się na włóczeniu głównej bohaterki po sąsiadach i rodzinie w poszukiwaniu ojca. Dla mnie mało wiarygodne i naciągnięte. Nie jest to aż tak dramatyczna historia w stosunku do tego jak ja przedstawiono. Plusem tego filmu jest dla mnie to jak pokazano świat i społeczność - szarość barw, nietypowe ujęcia - wreszcie można odsapnąć od wiecznie uśmiechniętych śnieżnozębnych Amerykanów a zobaczyć tych, którzy też tam egzystują tylko w innym wydaniu. Oczywiście film przedstawią całą społeczność w sposób pejoratywny -jeśli naprawdę są tak źli - to w tym filmie ich skondensowali. Podsumowując - obejrzysz raz - nie więcej.

ocenił(a) film na 6
bazyliszek82

Oczywiście, że film na raz. Włóczenie się główniej bohaterki można chyba nawiązać do wszechobecnej tam pustki (brak ludzi, brak pieniędzy, brak perspektyw, brak normalnych relacji). Ojca raczej nie opłakiwała - i właśnie chyba na tym głównie się opiera problem filmu, zaburzenia wartości tamtego społeczeństwa.
Dla mnie film absolutnie ma charakter psychologiczny, jednak reżyser chyba nie za bardzo wiedział jak to przedstawić w języku filmowym. Przez co nie za bardzo można utożsamić się z postaciami.

ocenił(a) film na 9
650E

w ogóle nie zwróciłem uwagi na włóczenie się bohaterki. Natomiast uderzająca jest surowość całej społeczności pokazanej w filmie. Oto ameryka bez myszki mickey. oto ameryka, gdzie od biedy ucieka się w produkcję narkotyków i gdzie płaci się za to najwyższą cenę. Swiat, gdzie większa ryba zawsze pożera mniejszą rybę - jak to powiedziano w "ziemii obiecanej" wajdy. Oto "ziemia obiecana" w Ameryce.

ocenił(a) film na 6
bazyliszek82

Dokładnie tym samym słowem bym w pierwszej kolejności podsumował ten film - dziwny. Głównie chodzi o klimat, który jest wciągający, owszem, ale równocześnie sprawia wrażenie takiego trochę nierealistycznego. Myślę, że to jednak jest zaleta, a nie wada, bo dzieki temu film, w którym tak na prawdę niewiele się dzieje, potrafi wciągnąć właśnie tą powiedziałbym baśniową atmosferą. Gra aktorska według mnie na bardzo wysokim poziomie. Ale powiedzmy sobie szczerze - gdyby nie te dwa czynniki,które wymieniłem, historia była by masakrycznie nudna i niestrawna. Można powiedzieć, że mamy tu coś z niczego, a to przecież też jest nie łatwa sztuka.

ocenił(a) film na 5
bazyliszek82

No mnie film niestety rozczarowal. Ogolnie lubie tego typu filmy, ale tu fabula nie jest tak zawila, owszem wciaga na poczatku i jest napiecie i jakas tajemnica ale pozniej robi sie dosc nudno. Ciezko mi ocenic bo gra aktorska na dobrym poziomie, ale jakos historia mnie nie porwala. Duuuzo bardziej podobal mi sie film "The Homesman" lub "Dziecie boze"... Tam tez byl taki surowy ponury klimat a jednak opowiesc znacznie ciekawsza.

"Do szpiku kosci" oczywiscie warto zobaczyc, ale sa lepsze produkcje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones