PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506388}

Do szpiku kości

Winter's Bone
6,6 31 966
ocen
6,6 10 1 31966
7,1 22
oceny krytyków
Do szpiku kości
powrót do forum filmu Do szpiku kości

Bardzo się zdziwiłem że TVP Kultura wyemituje ten film. Tytuł obił mi się o uczy ... do tego dochodzi fakt laureatki Lawrance ... czyli stwierdziłem że pozycja na wieczór obowiązkowa. Początkowo zasiadłem z myślą, że 4 nominacje darmo sie nie daje więc film na pewno wart głębszej uwagi. Pierwotnie i pozornie tak było. Dobry scenariusz i mimo wszystko bardzo dobra rola Jen (jednak czy godna nominacji ... polemizowałbym). Nie mniej jednak im dalej w las tym nudniej robiło się na tym filmie. Po 40tu minutach w oczekiwaniu na jakąkolwiek akcje i mocniejszą sentencję ... można się trochę rozczarować. Nie oczekiwałem że nastawiam się na "Siedem" ... lecz na pewno na coś lepszego. Ogólnie rzecz biorąc ... spore rozczarowanie. 4/10 nie polecam

ocenił(a) film na 8
Adash

Ten film to raczej kwestia gustu ale nie nazwałabym go nudnym.Oglądałam go 2 razy,podoba mi się surowość tła oraz inne spojrzenie na błyszczącą Amerykę.Tak jak tytuł,do szpiku kości boli bohaterkę życie z którym się zmaga.Jest twarda bo nie ma wyjścia,ma 17 lat i na pewno chciałaby normalnie żyć ale jest jak jest więc musi dać radę bo inaczej otoczenie zniszczy ją i jej rodzinę.Jest to przede wszystkim dramat a nie thriller z gatunku "Siedem",jeśli ktoś lubi takie klimaty to warto.

ocenił(a) film na 8
giselle08

Zgadzam się w stu procentach ,dla mnie film bardzo dobry i rola Lawrence kapitalna,jednak film zdecydowanie nie dla wszystkich,tym bardziej jeżeli ktoś postrzega go jako thriller.

ocenił(a) film na 5
Adash

Zgadzam sie, niestety mnie film rozczarowal po tylu pozytywnych komentarzach. Zdecydowanie jest to dramat, a ja lubie takie filmy, jednak ten mnie nie porwal. Mimo dobrej gry aktorskiej i surowego klimatu w filmie... Zdecydowanie bardziej polecam film "The Homesman", jak dla mnie ciekawiej sie ogladalo te opowiesc.

Adash

Co mnie obchodzą Twoje błędne oczekiwania? Właściwie nie napisałeś nic o filmie. Się zasiada wiedząc czego można oczekiwać.

ocenił(a) film na 7
Adash

To na pewno nie film dla miłośników kina akcji. Nostalgiczny klimat, świetna JL (uważam, że właśnie za tę rolę należał jej się Oscar), mądry film. Tak różny od większości hollywoodzkich produkcji.
W ogóle zauważyłam, że rekomendacją dla mnie do obejrzenia filmu, zaczynają być "recenzje" zaczynające się od słów NUDA... Widać jestem już z innej epoki -:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones