PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609966}

Do utraty sił

Southpaw
7,6 155 032
oceny
7,6 10 1 155032
5,4 19
ocen krytyków
Do utraty sił
powrót do forum filmu Do utraty sił

I znowu znany schemat. Czarny sędzia. Czarny trener. Czarny menedżer. Czarna kurator. Mądrzy, roztropni czarni decydują o losie zdegenerowanego i zagubionego białego. Czarnych w USA jest 10-13%. Skąd ta nadreprezentacja w filmach. Oglądając najnowsze produkcje mam wrażenie, że 3/4 populacji to kolorowi. Zawsze pouczają. Zawsze w pozycji mędrców. A tak naprawdę fakty są takie, że mają kłopoty z wykształceniem. Zaniżają poziom inteligencji. Są sprawcami większości przestępstw i w dużej części są bierni zawodowo i bezproduktywni. Tak słyszałem. Nie to żebym był uprzedzony.

Bobby_Gontarski

może dlatego że jak już są lekarzami czy innymi specjalistami to są dużo lepsi niż biali, np jako aktorzy przynajmniej.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Masz jakieś badania potwierdzające, że jak już murzyn zostanie lekarzem/innym specjalistą, to jest dużo lepszy niż biały? Na czym polega weryfikacja? : D

Lepkam

Tak, np to żeby murzyn z getta został lekarzem czy prawnikiem musi się uczyć i starać 10 razy bardziej niż białe dziecko z bogatego domu, niby to proste aczkolwiek polecam sztukę dedukcji.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Tak samo białe dziecko z patologii musi się uczyć i starać 10 razy bardziej niż czarne dziecko z bogatego domu. Coś ta Twoja sztuka dedukcji jakaś niemrawa, skoro można ją tak zagiąć.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Nie ma żadnego wiarygodnego rankingu potwierdzającego, że jak już jakiś czarny się wybije w świecie nauki, to jest na wiele wyższym poziomie niż jego biały odpowiednik. Sugerowanie czegoś takiego jest rasizmem nie tylko w stosunku do białej rasy, ale do każdej innej. To tylko Twoje domniemania i nic poza tym. ;)

Lepkam

po 1 napisałem że //MOŻE// tak jest a nie że na pewno. po 2 rasizm jest widoczny nie w moim poście ale u autora wątku.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Użyłeś słowa "może" w kontekście dlaczego czarni w filmach (wg autora postu) są tak nadreprezentowani ("może dlatego, że są lepsi"), a nie w kontekście, że może są lepsi, a może nie. Kiepska wymówka. ;)

Lepkam

ok skoro wiesz lepiej co ja mówię i po co...

ocenił(a) film na 7
Bobby_Gontarski

Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że Akurat w pięściarstwie czy w ogóle w sporcie proporcja jest trochę inna, bo pomimo tych 13% które podałeś większość mistrzów, zwłaszcza w cięższych kategoriach to czarni a główny bohater w filmie jest biały. Co do sędziów i promotorów to myślę, że też jest ich sporo. Widocznie niższy iloraz inteligencji nie ma znaczenia w przypadku okładania się pięściami po głowie. Żeby nie było, dostrzegam problem, o którym mówisz, ale w tym przypadku dobór takich a nie innych aktorów wydaje mi się racjonalny.

ocenił(a) film na 5
Bobby_Gontarski

Masz poro racji, co potwierdzają naukowe badanie, skrzętnie skrywane zresztą przed opinia publiczna. Daje to taki sam efekt jak dodawanie punktów za pochodzenie w realsocjalizmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones