PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=893}
7,6 14 983
oceny
7,6 10 1 14983
7,5 25
ocen krytyków
Do widzenia, do jutra...
powrót do forum filmu Do widzenia, do jutra...

Genialny

ocenił(a) film na 9

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Może pod względem fabuły jest pewien niedosyt ale podczas oglądania tego filmu cały czas nie opuszczało mnie wrażenie "to niemożliwe, że to polski film" , mam tu na myśli fakt, że było w tym filmie coś takiego co sprawiało, że był za "dobry". Ogólnie według mnie nie wiem czy się ze mną zgodzicie kino polskie jest słabe - oczywiście są wyjątki - nie mówiąc już o współczesnym, które przekrojowo jest według mnie fatalne. Ten film pod względem warsztatowym, zdjęciowym jest wspaniały. Nie jestem znawcą kina mówię o swoich czysto subiektywnych odczuciach. Aktorzy są też fenomenalni - jakby stanowili jeden zespół - wiadomo jakie były czasy głębokie mroki systemu komunistycznego - oni jakby się im nie poddali, jakby żyli w normalnym kraju - nie ma jakiegoś kompleksu, udawania. Teresa Tuszyńska piękna:)) Świetny film.

ocenił(a) film na 8
kgruba

Pod względem warsztatowym, zdjęciowym - faktycznie wspaniały. Oczarował mnie szczególnie teatrzyk dłoni. Ale historia sama w sobie mogłaby być lepsza. Zabrakło czegoś i mam wrażenie, że to 'coś' jest brakiem dosyć ważnym. Sprawiło, że nie do końca potrafiłam wczuć się w przedstawiane sceny, a autentyzm postaci trochę uleciał...;)

ocenił(a) film na 9
Lionne94

Zgadzam się, mi też zabrakło tego "czegoś" i chociaż film był wspaniały, to nie udało mi się wczuć w ten klimat tak dogłębnie jak lubię, ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem.

ocenił(a) film na 9
Larita

"Zwyczajna historia, zwyczajnie się kończy" :).

kgruba

mroczne csasy komunizmu? pan chyba nie wie za wiele o historii, bo mniemam ze w 1960 nie bylo pana jeszcze na swiecie. a to gadanie o fatalnym polskim kinie przypomina mi dialog z Rejsu i pokazuje ze nie jest rzeczywiscie pan znawca kina :-)

ocenił(a) film na 9
ewastern

@ewastern, a może jakieś argumenty. Bo nie za bardzo rozumiem. Mowa o współczesnym Polskim kinie napisałem "przekrojowo" bo nigdy nie używam dużych kwantyfikatorów. Nie wiem może Pani swoją młodość z lat sześćdziesiątych wspomina z sentymentem - nikt nie twierdzi, że w owych czasach nie było miejsca na piękno (czego dowodzi chociażby omawiany film) co nie zmienia faktu, że komunizm z mojego punktu widzenia to komunizm to system straszny. Pani ma prawo do innego zdania.

ocenił(a) film na 9
kgruba

Napisałem dwa razy komunizm - nie widzę możliwości edycji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones