PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5103}

Dobry, zły i brzydki

Il buono, il brutto, il cattivo.
8,2 106 493
oceny
8,2 10 1 106493
8,8 25
ocen krytyków
Dobry, zły i brzydki
powrót do forum filmu Dobry, zły i brzydki

Dziwne..?

ocenił(a) film na 10

Ten film i jego forum, łamią klasyczne "zasady" filmwebu. Mianowicie, jak na taki popularny obraz, pierwsze, widoczne pięć tematów pod filmem to ocena 10. Z zaciekawienia sprawdziłem trochę dalej.
Jedna strona pełnego forum to 30 wątków. Na pierwszej i drugiej stronie, czyli 60 tematów, ocena 10 jest w ich połowie (dokładne 30), zaś najniższa ocena, z najbardziej krytyczną opinią, na dodatek prezentującą jakiś poziom wypowiedzi, to 5 (w dwóch egzemplarzach). Tak rzucając okiem. Dalej nie brnąłem.
Takiego czegoś jeszcze tutaj nie widziałem, a przypadkiem natykając się, aż natchnęło mnie to do założenia tego bezsensownego wątku ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
bjolog

No ja powiem, że się trochę rozczarowałem. Jakiś czas wcześniej oglądałem Dawno Temu W Ameryce - film również Sergio Leona i byłem przygotowany na coś podobnego. Dobry Zły i Brzydki miał znamiona trochę komedii i takiego lekkiego traktowania problemu, a w Dawno Temu W Ameryce film bardzo poważnie traktował problem i postacie były bardzo bardzo głębokie. Z resztą dla mnie Dawno Temu W Ameryce to jeden z najlepszych filmów jakie powstały.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
bjolog

No ja jednak dałem Dawno Temu W Ameryce dwie gwiazdki wyżej

ocenił(a) film na 8
bjolog

No i w obu filmach genialna muzyka Ennio Moricone... ten to potrafi zrobić muzykę budującą klimat...

AttentionWJB

Odpowiedz jest prosta. Trolle, prowokatorzy czy wojująca gimbaza po prostu mało interesują się westernami ,zwłaszcza tymi z lat 60 :)

Danio31b

Pozwolę sobie zadać pytanie, bo w klimacie westernów jestem zielona. Chciałabym któryś obejrzeć, ale nie wiem, od czego zacząć, żeby mnie na wstępie nie odrzuciło. Czy w przypadku filmów Leone jest jakaś chronologia? Czy mogę zacząć od tego, czy powinnam rozpocząć od Za garść dolarów? To jest trylogia czy nie? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Dolarowa trylogia (Trylogia dolarowa) − popularna nazwa serii trzech spaghetti westernów Sergio Leone z połowy lat 60. XX wieku z Clintem Eastwoodem w roli głównej i muzyką Ennio Morricone.

Filmy nie są ze sobą powiązane fabularnie, choć łączy je grana przez Eastwooda postać "sprawiedliwego" rewolwerowca (Bezimiennego).

W skład trylogii wchodzą:

Za garść dolarów (Per un pugno di dollari, 1964)
Za kilka dolarów więcej (Per qualche dollaro in piu, 1965)
Dobry, zły i brzydki (Il Buono, il brutto, il cattivo, 1966)

Zacznij od którego chcesz:D

ocenił(a) film na 9
AttentionWJB

W tym filmie prawie nie ma się czepiać winc w większości są oceny powyżej 7/10 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones